Vorige week maandag was het media-overleg in de Kamer (op tweedekamer.nl als mp4 met srt-ondertiteling te downloaden.) Helaas is het onderwerp van onze petitie daarbij niet aan bod gekomen, ondanks eerdere interesse getoond door enkele Kamerleden. Ik verwacht zelf niet dat dit nog een politiek vervolg zal krijgen.
De redenen daarvoor zijn mijns inziens divers. Ten eerste leeft het onderwerp niet zo in de samenleving. Het is een wat technisch onderwerp. Veel mensen hebben geen beeld bij versleuteling, DRM etc. Daarnaast is er relatief weinig discussie en berichtgeving over digitale burgerrechten. Daardoor leeft de gedachte niet zo dat we als publiek ook eigenaar zouden moeten zijn van publiek gefinancierde producties van de NPO. Ook is het niet een onderwerp dat veel emotie opwekt, zoals identity / migratie / veiligheid / seksualiteit / etc. Het aantal ondertekeningen, 852, is electoraal gezien natuurlijk niet zo beduidend. Dit is duidelijk geen massabeweging waar politici rekening mee hoeven te houden. Niet alleen voor de massa is dit onderwerp wat te technisch; ook voor veel politici is het te technisch. Kamerdebatten zijn mijns inziens vaak een wedstrijd in spitsvondigheden.
Niettemin hebben we, ook dankzij uw ondertekening, dit wel weer onder de aandacht kunnen brengen van enkele Kamerleden. Zo blijft de discussie toch een beetje voortkabbelen. Willen we een samenleving waarin we als burgers de controle behouden over een steeds meer digitale wereld, dan zullen we die discussie niet moeten opgeven. Ook mogen we van politici eisen dat ze inhoudelijke en technische kennis hebben of verwerven. (Dat had bijvoorbeeld de Fyra miskleun en het stikstofdrama kunnen voorkomen.)
Daarom nogmaals mijn dank voor uw aandacht en ondertekening. Ik hoop ook dat u zelf die discussie bij de juiste gelegenheden, formeel of informeel, voortzet.
Ook wil ik u erop wijzen dat via de website Downloadgemist het momenteel weer mogelijk lijkt om NPO uitzendingen te downloaden. Zelf heb ik het niet uitgeprobeerd, maar van twee mensen begreep ik dat die dienst het weer doet. Dit is natuurlijk geen officiële dienst en het is dan ook nog maar te bezien hoelang dit blijft werken.
Nogmaals dank,
Hartelijke groet,
Evert Mouw
Nu al 80 ondertekenaars! Top.
What is the issue? A snack vending machine has recently been placed at the Steigereiland tram stop. Many residents experience this as undesirable and are concerned about what this means for the neighbourhood. Why are we concerned? The machine encourages unhealthy choices, especially in a place where many children and young people pass by daily.
This does not align with Amsterdam’s ambition to promote a healthy lifestyle. Moreover, the machine is unnecessary: a local independent shop is located just 25 meters away and is directly affected by this. What does this mean for the neighbourhood? Residents fear increased litter, a less attractive streetscape, and more nuisance in an area that is already vulnerable. The stop is not a transfer hub, but mainly used by residents travelling to and from home – a snack machine adds little value here. What would we prefer? We see no added value in this machine. If the municipality and GVB want to improve this space, we would prefer a water tap or additional greenery (such as a tree): facilities that contribute to a pleasant and healthy living environment. Our request: We ask the municipality of Amsterdam and GVB to remove the snack vending machine and, if appropriate, work with the neighbourhood to find a better use for this space. Do you agree? Please sign the petition and help strengthen this signal. Together we can keep our neighbourhood healthy and liveable. Please also share this petition with your neighbours!
Tweedehands boekwinkel en ontmoetingscentrum Sterre der Zee vecht voor zijn voortbestaan na het overlijden van de eigenaar kunstenaar Jan van Eijk. Met muziek en dichters vragen we hier aandacht voor op vrijdagmiddag 29 mei vanaf 14.00 uur op het pleintje voor de deur.
Met optredens van onder andere de Amsterdamse accordeonist Frans Doedel en het Bellamy Mannenkoor, met gedichten van onder meer Jos van Hest en met toespraken en praatjes van mensen uit de buurt die vertellen waarom Sterre der Zee belangrijk is.
Al meer dan dertig jaar is Sterre der Zee op de hoek Hasebroekstraat – Nicolaas Beetsstraat een belangrijk oriëntatiepunt voor bewoners en onderdeel van de geschiedenis en cultuur van de buurt.
Wij willen Jans erfenis voortzetten en vragen de huisbaas woningcorporatie Stadgenoot om voortzetting van de sociale huur. In onze tijd van social media is er alleen maar meer behoefte aan plekken waar mensen elkaar op een ongedwongen manier kunnen ontmoeten, zonder dat daar meteen veel geld aan verdiend moet worden.
Steun ons en teken de petitie op behoudsterrederzee.petities.nl en kom langs in de winkel! Wil jij ook iets vertellen of op een andere manier bijdragen op vrijdagmiddag 29 mei? Stuur even een berichtje aan sterrederzee@xs4all.nl.
Het collectief Sterre der Zee
Het doel van de petitie is behaald...
Op 2 juni 2026 tussen 13:15 en 13:30 uur zal in de Tweede Kamer in de Statenpassage aan de Tweede Kamercommissie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport de petitie 'Breid de gordelroosvaccinatie uit en informeer: bescherm kwetsbaren en minima' worden overhandigd.
Bron: tweedekamer.nl
Wilt u erbij zijn? Meld het de petitionaris en meld u zich aan op bezoekers.tweedekamer.nl..
Heel erg hartelijk dank dat je de petitie hebt getekend. Meer dan 1400 mensen hebben ondertekend. Sympathisanten kunnen nog tot en met 8 juni de petitie ondertekenen: https://volkstuinenwageningen.petities.nl.
We gaan donderdag 11 juni van 19.00 -19.30 uur de petitie aanbieden aan de Gemeenteraad. Het aanbieden vindt plaats op de grote markt in Wageningen bij de hoofdingang van het Gemeentehuis.
Er is dan een korte gezellige bijeenkomst met sprekers en muziek. Kom in een groene broek of jurk met oranje jas, blouse, sjaal of petje. Een spandoekje of bord met een ludieke tekst of een afgezaagd boompje/struikje, of afgeknipte takken mag ook. Ben je van plan om 11 juni te komen, laat het ons ajb even weten, via email: PetitieVolkstuinenWageningen@gmail.com. Dat helpt ons bij de organisatie van de bijeenkomst.
Vergeet a.u.b. niet de ontvangen e-mail te bevestigen, pas dan is uw ondertekening definitief! Dank allemaal..