U, de petitionaris

Nieuws

Kamerleden nemen het ter kennisgeving aan

Vorige week maandag was het media-overleg in de Kamer (op tweedekamer.nl als mp4 met srt-ondertiteling te downloaden.) Helaas is het onderwerp van onze petitie daarbij niet aan bod gekomen, ondanks eerdere interesse getoond door enkele Kamerleden. Ik verwacht zelf niet dat dit nog een politiek vervolg zal krijgen.

De redenen daarvoor zijn mijns inziens divers. Ten eerste leeft het onderwerp niet zo in de samenleving. Het is een wat technisch onderwerp. Veel mensen hebben geen beeld bij versleuteling, DRM etc. Daarnaast is er relatief weinig discussie en berichtgeving over digitale burgerrechten. Daardoor leeft de gedachte niet zo dat we als publiek ook eigenaar zouden moeten zijn van publiek gefinancierde producties van de NPO. Ook is het niet een onderwerp dat veel emotie opwekt, zoals identity / migratie / veiligheid / seksualiteit / etc. Het aantal ondertekeningen, 852, is electoraal gezien natuurlijk niet zo beduidend. Dit is duidelijk geen massabeweging waar politici rekening mee hoeven te houden. Niet alleen voor de massa is dit onderwerp wat te technisch; ook voor veel politici is het te technisch. Kamerdebatten zijn mijns inziens vaak een wedstrijd in spitsvondigheden.

Niettemin hebben we, ook dankzij uw ondertekening, dit wel weer onder de aandacht kunnen brengen van enkele Kamerleden. Zo blijft de discussie toch een beetje voortkabbelen. Willen we een samenleving waarin we als burgers de controle behouden over een steeds meer digitale wereld, dan zullen we die discussie niet moeten opgeven. Ook mogen we van politici eisen dat ze inhoudelijke en technische kennis hebben of verwerven. (Dat had bijvoorbeeld de Fyra miskleun en het stikstofdrama kunnen voorkomen.)

Daarom nogmaals mijn dank voor uw aandacht en ondertekening. Ik hoop ook dat u zelf die discussie bij de juiste gelegenheden, formeel of informeel, voortzet.

Ook wil ik u erop wijzen dat via de website Downloadgemist het momenteel weer mogelijk lijkt om NPO uitzendingen te downloaden. Zelf heb ik het niet uitgeprobeerd, maar van twee mensen begreep ik dat die dienst het weer doet. Dit is natuurlijk geen officiƫle dienst en het is dan ook nog maar te bezien hoelang dit blijft werken.

Nogmaals dank,

Hartelijke groet,

Evert Mouw

Het doel is behaald

Het doel van de petitie is behaald...

Overhandiging van petitie 'Breid de gordelroosvaccinatie uit' aan Tweede Kamer op 2 juni 2026

Op 2 juni 2026 tussen 13:15 en 13:30 uur zal in de Tweede Kamer in de Statenpassage aan de Tweede Kamercommissie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport de petitie 'Breid de gordelroosvaccinatie uit en informeer: bescherm kwetsbaren en minima' worden overhandigd.

Bron: tweedekamer.nl

Wilt u erbij zijn? Meld het de petitionaris en meld u zich aan op bezoekers.tweedekamer.nl..

aanbieden Petitie op donderdag 11 juni 19.00 uur

Heel erg hartelijk dank dat je de petitie hebt getekend. Meer dan 1400 mensen hebben ondertekend. Sympathisanten kunnen nog tot en met 8 juni de petitie ondertekenen: https://volkstuinenwageningen.petities.nl.

+Lees meer...

We gaan donderdag 11 juni van 19.00 -19.30 uur de petitie aanbieden aan de Gemeenteraad. Het aanbieden vindt plaats op de grote markt in Wageningen bij de hoofdingang van het Gemeentehuis.

Er is dan een korte gezellige bijeenkomst met sprekers en muziek. Kom in een groene broek of jurk met oranje jas, blouse, sjaal of petje. Een spandoekje of bord met een ludieke tekst of een afgezaagd boompje/struikje, of afgeknipte takken mag ook. Ben je van plan om 11 juni te komen, laat het ons ajb even weten, via email: PetitieVolkstuinenWageningen@gmail.com. Dat helpt ons bij de organisatie van de bijeenkomst.

Kijk deze film en help ons dit beleid te stoppen

Bevestig de e mail

Vergeet a.u.b. niet de ontvangen e-mail te bevestigen, pas dan is uw ondertekening definitief! Dank allemaal..

Laat (Kan)Ye West wel Nederland binnen voor zijn concert op 6 en 8 juni

14-05-2026 | Petitie Laat Ye optreden in Nederland

Laat (Kan)Ye West wel Nederland binnen voor zijn concert op 6 en 8 juni

Woningen voor starters in de Maten Apeldoorn

Met jullie handtekeningen onder onze petitie hopen we te bereiken dat de politiek kiest voor het verbouwen van het scholencomplex aan de Waleweingaarde 103 Apeldoorn tot kleine woningen voor de vele woningzoekenden..