U, de petitionaris

Nieuws

Nog meer fijne jurisprudentie, ervaringsverhalen ANP en de crowdfunding van Jabbar

Twee uitspraken die het voor oplichters lastiger maken om schadevergoeding te vorderen, maar liefst 5 stukjes over ANP, de juridische nachtmerrie van Jabbar die nog even door ging en hoe ik maar niet verder kom dan het kastje en de muur.

Fotojager VAAAM (Ryde, Kodakone)
Er is uitspraak inzake een claim voor 101 foto’s waar ik bij aanvang al vermoedde dat eisers hooguit de distributierechten hebben. Voor 100 van de 101 foto’s heeft VAAAM niet aangetoond de exclusieve rechten te hebben en zijn de vorderingen afgewezen. Met deze uitspraak kun je fotoclaims die niet namens de fotograaf zelf zijn afwimpelen. Gewoon even vragen naar de overeenkomst met de fotograaf.
Overigens had gedaagde dit ook gedaan, hij heeft echter geen antwoord gekregen en is gelijk gedagvaard. Mijn inziens is dat misbruik van recht. Schandalig vind ik dat de rechter een uitstapje naar Zwitsers recht maakt om voor slechts één foto een schadevergoeding toe te kunnen wijzen en dat het overgrote deel van de uitspraak dan daar over gaat.

Castorama-arrest
Europese Jurisprudentie waarbij is bevestigd dat je pas informatie hoeft te verstrekken als de verzoeker bewijs heeft geleverd auteursrechthebbende te zijn. Bij het gros van de claims die ik zie vermoed ik dat eisers hooguit de distributierechten hebben, soms zelfs dat niet. Vraag dus, voordat je informatie prijsgeeft, naar bewijs dat ze de exclusieve rechten hebben.
Door dit arrest kwam ik erachter dat je alleen informatie hoeft te verstrekken bij commerciële handelingen. Had ik eerder moeten weten.
Schandalig vind ik dat de verzoeker om informatie in deze kwestie een natuurlijk persoon is. Er zijn zoveel zaken van commerciële partijen die niet namens de makers zelf claimen waar deze rechter mee naar het Europese Hof had kunnen gaan. Nu zadelt de rechter een maker, mogelijk een kleine zelfstandige, op met een extra lange en kostbare procedure bij het Europese Hof.

Ervaringsverhalen ANP
Goed om te zien dat ontvangers van een fotoclaim van ANP hun ervaringen steeds vaker delen. Sinds de naamwijziging van Permission Machine naar Visual Rights Group lijkt er weinig veranderd:

Crowdfunding voor Jabbar
De inzamelingsactie voor taxichauffeur Jabbar, om het belabberde vonnis van tafel te krijgen, heb ik overgenomen en ging daarna weer een paar dagen offline omdat er geklaagd was. Ook kwam er nog een brief van de rechtbank waarin de tegenpartij een verzoek tot herstel deed en nakosten vorderde. En ondanks dat er direct vrijwillig betaald is, het meer of anders gevorderde was afgewezen, de rechter geïnformeerd is over de crowdfundingsactie, moest Jabbar €148,75 extra betalen.
Helaas is er niet op tijd voldoende geld ingezameld en heb ik geen advocaat kunnen vinden voor een appeldagvaarding, dan hadden we een jaartje uitstel gehad voor het hoger beroep. De crowdfunding blijft online, het doel is gewijzigd.

Klacht Europese Commissie
Zonder enige inhoudelijke reactie heeft de commissie mijn klacht gesloten. Ik heb ze met de laatste drie foute uitspraken dringend verzocht de klacht in behandeling te nemen. De misstanden duren voort. Het aantal gedupeerden wordt groter en groter.

Ik blijf vastleggen en aandacht vragen. De post Trias Politica en fotoclaimproblematiek is bijgewerkt met de bevindingen van afgelopen jaar.

Groet! De petitionaris, Martine Bakx

23-05-2023 | Petitie Stop onredelijke fotoclaims

Motie “Versneld verkennen (tunnel)ijsbaan” aangenomen.

Met een zeer overtuigende meerderheid van 29 stemmen vóór, zijn gisteravond de motie “Versneld verkennen (tunnel)ijsbaan A12-zuid” en het amendement “Rolverdeling en financiële uitgangspunten exploitatie tunnelijsbaan” aangenomen.

Beide besluiten brengen een kunstijsbaan in Ede dichterbij. Het College van B&W krijgt opdracht om het realisatieproces, het onderzoek naar de geschiktheid van de voorkeurlocatie en het leggen van contact met de potentiële exploitant van de kunstijsbaan te versnellen.

In de eerste twee punten van de motie, die op initiatief van Gemeentebelangen (Richard Stap) werd ingediend door vijf fracties, is te lezen dat in de ogen van een grote meerderheid in de Raad een kunstijsbaan belangrijk bijdraagt aan het sociaal-maatschappelijk klimaat en daarmee aan de leefbaarheid van Ede: • de realisatie van een ijsbaan in Ede een grote maatschappelijke waarde heeft, omdat schaatsen een breed gedragen sport is die jong en oud verbindt, bijdraagt aan een gezonde en actieve leefstijl en kansen biedt voor talentontwikkeling; • een ijsbaan niet alleen een sportvoorziening is, maar ook een plek voor ontmoeting en sociale verbinding binnen en buiten de gemeente;

De Promotiegroep is erg blij met de zo brede steun voor haar streven om in Ede zo snel als kan een kunstijsbaan te realiseren.

De discussie in de Raad maakt duidelijk dat er nog een aantal aandachtspunten is dat kan afleiden van de grote lijn.

+Lees meer...

De Promotiegroep vindt dat de politiek en het gemeentelijke apparaat de alertheid op dit gevaar als leidraad meenemen tijdens de stappen die vanaf nu moeten worden gezet. We moeten er op letten dat er geen stokken in de spaken van het nu goed draaiende wiel worden gestoken. 1321 ondertekenaars van de petitie https://kunstijsbaanede.petities.nl vragen om de snelle realisatie van een tunnelijsbaan.

De Promotiegroep zal overeenkomstig de vraag van de ondertekenaars het proces volgen en bij mogelijke vertragingen bij de politici en de gemeentelijk instanties aan de bel trekken.

Uiteraard was tijdens de Raadsvergadering de publieke tribune weer gevuld met supporters van het tunnelijsbaanplan. De Voorzitter van de Raad en de Raadsleden die het plan steunen hadden duidelijk in beeld ‘voor wie ze het doen’.

Stop de edit nakkers

Stop de editnakkers .

13-02-2026 | Petitie Stop de edit nakkers

De gemeenteraad komt in beweging!

Hartverwarmend om te zien dat de gemeenteraad nu ook in actie komt en vragen stelt over het opheffen van de halte 'Brink' van Q Lijn 5.

Afgelopen week stelde eerst Leefbaar Gemeentebelangen vragen aan het College van BenW (pdf).

Kort daarna volgde ook de fractie van GroenLinks met vragen (pdf).

We gaan zien dit nog enig effect heeft....

[KdG] .

Nog twee weken

Ontzettend veel dank voor het delen en ondersteunen van de petitie. Ik zal hem nog twee weken open houden en dan aanbieden aan de wethouder.

+Lees meer...

Mochten jullie nog mensen kennen om hem richting de 100 handtekeningen te krijgen zou fijn om hem zo de laatste push te geven!!

Groet Fleur van de Wall

Bedankt

Dank dat je onze petitie hebt ondertekend! Met bijna 700 handtekeningen is er een krachtig signaal afgegeven tegen de komst van flats van negen hoog en de bouw van 375 woningen in Driebergen-Noord. Die steun heeft echt verschil gemaakt.

Inmiddels is duidelijk dat de flats van negen hoog niet doorgaan en het college geen mandaat krijgt van de raad om alleen het hele project uit te voeren.

+Lees meer...

Ook moet er meer aandacht voor participatie komen en hangen de definitieve plannen af van een aantal nog uit te voeren onderzoeken. Dat betekent dat we samen al iets hebben bereikt.

Maar we zijn er nog niet. Net als de politieke partijen BVH Lokaal en de Partij voor de Dieren vinden we het voorgestelde aantal van 375 woningen nog steeds veel te groot. Het schaadt de natuur, de leefbaarheid en de woonomgeving en zal leiden tot ernstige parkeerproblemen. Samen willen we Driebergen dorps houden en de natuur een stem geven. We blijven ons inzetten voor een plan dat wél past bij Driebergen-Noord.

Een uitnodiging aan Dura Vermeer, &Ponjé en Gemeente Waalwijk

1000 handtekeningen! Dat zegt wel wat. Hoe mooi zou het zijn als we samen de schouders onder een vervolgplan zetten? We nodigen Gemeente Waalwijk, &Ponjé en Dura Vermeer graag uit voor een gesprek.

Je kunt onze volledige toelichting en oproep lezen op LinkedIn of op onze website www.wereldboom.org

Blijf deze petitie ook vooral delen..

12-02-2026 | Petitie Red de eik van Hoef en Loeff

Petitie op 11 februari aangeboden aan de Provinciale Staten

Ontzettend bedankt voor je steun aan de petitie voor een snellere en betrouwbare bus tussen Utrecht en Wijk bij Duurstede. Afgelopen woensdag 11 februari heb ik de bijna 3000 (!) handtekeningen van de petitie aangeboden aan de voorzitter van de Provinciale Staten van Utrecht, en aan de gedeputeerde voor Mobiliteit van de provincie.

+Lees meer...

Tijdens een inspraakavond heb ik onze stem luid en duidelijk kunnen laten horen in de provincie.

Vanaf aanstaande maandag voert Keolis kleine verbeteringen door in de dienstregeling. De nieuwe route is nog niet van tafel. Daarom houdt de provincie de druk hoog: over twee weken wordt de busverbinding naar Wijk geagendeerd door de Provinciale Staten. Ook onze wethouder in Wijk bij Duurstede houdt nauw contact met de provincie en heeft toegezegd zich hard te maken voor een betrouwbare en snelle busverbinding.

Ik hoop en verwacht dat de provincie en de vervoerder onze zorgen serieus neemt en de dienstverlening snel verbetert.

AD.nl: Bijna drieduizend busreizigers willen net als weerman Peter Kuipers Munneke oude route van de bus terug in Wijk bij Duurstede

illustratie-buslijn341

Laatste dag petitie. Kunstijsbaan Ede vanavond in Besluitvormende vergadering. Dank voor de ondertekening!

Vanavond gaan verschillende fracties in de Edese Gemeenteraad moties indienen om het College van B&W op te dragen het proces van realisatie van een kunstijsbaan te versnellen. Waarschijnlijk levert dit in het 4e kwartaal van 2026 duidelijkheid op over de businesscase, een locatie ten zuiden van de A12 en versnelling van het proces. We gaan het vanavond vanaf 19.00 uur in de raadszaal bekijken.

Uw ondertekening van de petitie heeft er voor gezorgd dat het slepende proces versneld wordt en dat er nu voor het eerst in de Gemeenteraad vrij breed enthousiasme is om op zijn minst te onderzoeken hoe een kunstijsbaan snel kan worden gerealiseerd. Alle ondertekenaars dank voor ondertekening.

+Lees meer...

Na vandaag is de petitie gesloten.