U, de petitionaris

Nieuws

Antwoord van HEEMwonen op de petitie

Bedankt voor het aanbieden van de petitie tegen de huurverhoging door HEEMwonen.

In deze reactie delen wij onze overwegingen om de jaarlijkse huurverhoging per 1 juli door te voeren.

Huurverhoging is nodig om te blijven investeren in woningen en wijken

Met de petitie roept u ons op om af te zien van de jaarlijkse huurverhoging. Uiteraard hebben wij dit jaar nagedacht om de huurverhoging uit te stellen, of zelfs helemaal niet door te voeren. De coronacrisis raakt ons allemaal en het zijn moeilijke tijden. De inkomsten van huur, onze enige inkomsten, zijn echter hard nodig om te blijven investeren in de leefbaarheid in onze wijken, maar ook in verduurzaming, renovatie en onderhoud van onze woningen. Investeringen in verduurzaming dragen tevens bij aan verlaging van de woonlasten van de bewoner. Bewoners van huizen met groene energielabels hebben over het algemeen een lagere energierekening. De verwachting is dat energielasten de komende jaren verder toenemen. Door te blijven investeren in verduurzaming nemen de woonlasten (huur plus energierekening) af.Op dit moment werken we in Landgraaf aan de verduurzaming van 104 woningen in het Lauradorp en 121 woningen in Abdissenbosch. In de Lichtenberg leverden we begin juli 100 duurzame woningen op. Ook de komende jaren blijven we investeren in het verduurzamen van woningen, waardoor steeds meer bewoners een lagere energierekening en daarmee lagere woonlasten krijgen. Daar hebben huurders nu en in de toekomst profijt van.

HEEMwonen houdt de huurverhoging elk jaar zo laag mogelijk

Elk jaar houden we de huurverhoging zo laag mogelijk. We volgen daarin het Sociaal Huurakkoord. Dat zijn afspraken tussen de Woonbond en Aedes (de vereniging van woningcorporaties). De afspraken zijn bedoeld om de huren betaalbaar te houden. In het Sociaal Huurakkoord is afgesproken om de huren dit jaar gemiddeld met 2,60% te verhogen. Het betreft een inflatievolgende huurverhoging. Bewoners van een sociale huurwoning van HEEMwonen krijgen dit jaar een gemiddelde huurverhoging van 2,30%. Dat is een lagere huurverhoging dan afgesproken in het Sociaal Huurakkoord. Dat doen we omdat HEEMwonen het belangrijk vindt om de huur zo betaalbaar mogelijk te houden.

Maatwerkoplossingen voorhuurders die getroffen worden door coronacrisis

We zijn ons er net als u van bewust dat sommige huurders door de coronacrisis te maken krijgen met betalingsproblemen. Voor hen staan we klaar. Direct aan het begin van de coronacrisis hebben we huurders opgeroepen om contact met ons op te nemen als zij verwachten problemen te krijgen met het betalen van de huur. Met hen gaan we in gesprek om samen tot een individuele maatwerkoplossing te komen. Tot nu toe geldt dit slechts voor een beperkt aantal huurders. Het merendeel van onze huurders heeft een stabiel inkomen, bijvoorbeeld door werk, (AOW)uitkering of pensioen.

We vertrouwen er op dat we u middels deze brief een onderbouwd antwoord hebben gegeven op uw vragen en zorgen.

Met vriendelijke groet, Wilfried Stribos

Bestuurder HEEMwonen

EINDE ANTWOORD

REACTIE PETITIONARIS

In de Nationale Actieweek kwamen honderden huurders en meer dan 50 afdelingen van de SP in actie. Toch is de huurverhoging ingevoerd. Dat is geen eindpunt, maar het begin van een brede huurdersbeweging.

De druk op minister Ollongren is nog steeds hoog. Het moet in haar belang worden om wél naar huurders te luisteren, omdat haar beleid en positie anders in gevaar komen. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten we doorgaan.

Kijk regelmatig op de site www.sp.nl en volg de ontwikkelingen aangaande de huurverhoging.

Voor nu, bedankt voor uw steun en uw inzet.

Met vriendelijke groet, Paul Sour SP Landgraaf

EINDE REACTIE

Helaas is het niet gelukt!

Helaas is het niet gelukt om Randy te behouden. Om hem toch een waardig afscheid te geven, organiseren we een gezellig buurtfeest!

Wil je erbij zijn? Meld je dan aan in onze WhatsApp-groep voor alle details.

+Lees meer...

We hopen jullie daar te zien!

Aanbieden Petitie

Beste ondertekenaars, Het is al een tijdje terug dat jullie je handtekening hebben gezet onder deze petitie, dank jullie wel! Intussen is het onderwerp in de gemeenteraad besproken, zijn er een agendavoorstel burger en een motie ingediend. Het is echter nog lastig om een en ander geagendeerd te krijgen vóór de zomer en voordat er al teveel werkzaamheden verricht zijn om nog teruggedraaid te kunnen worden.

+Lees meer...

Om tóch nog voor de zomer aandacht te vragen, beidt ik donderdag de petitie aan. Het zou fantastisch zijn als enkele ondertekenaars hier ook bij aanwezig kunnen zijn. Let wel; Dit is nog niet "the real deal", maar zou mooi zijn als ik er niet alleen sta. ;-) Donderdag 18-06-2026, rond 21:30 in de Burgerzaal van het Stadhuis. Zie ik jullie daar?

Initiatiefvoorstel aan de Raad van de gemeente Westland

Op 15 juni bereikte ons een initiatiefvoorstel van de partij Westland Verstandig. Het voorstel doet de raad de suggestie aan de hand om de huidige maatschappelijke functie van de begraafplaats in het omgevingsplan te wijzigen in die van een groenfunctie.

+Lees meer...

Dat geeft het parochiebestuur de kans alsnog een vervolg aan het kerkhof te geven in de geest van de encycliek Laudato Si, van Paus Franciscus - uit 2015. Zie rkbn.nl: al eerder benadrukten we in ons Visiedocument de functie van groene long van het kerkhof en op 3 februari 2021 boden wij het parochiebestuur ons natuurwaardenrapport aan. Het zou zeer te waarderen zijn als het bestuur in de geest van de Paus, met zorg voor onze aarde en zorg voor onze natuur, alsnog een groene toekomst aan het kerkhof geeft

We gaan door!

Bedankt voor het tekenen van de petitie!

De gemeente Maastricht heeft blijkbaar weinig boodschap aan de zorgen over veiligheid van voetgangers op de AvenueCeramique. Na deze petitie (>200 handtekeningen!), overleg en toezeggingen, gebeurt er uiteindelijk (bijna) niks.

Daar laten we het uiteraard niet bij zitten!

Na een eerste succesvolle petitie, starten wij een tweede petitie en gaan wij opnieuw onze zorgen en eisen aan de nieuwe wethouder voorleggen, de nieuwe petitie gaat ons daarbij helpen.

+Lees meer...

Steunt u ons?

( U helpt ons ook door het verspreiden van deze link) https://avenueceramiqueveilig.petities.nl/

Overhandiging van petitie op 30 juni 2026

Op 30 juni 2026 tussen 13:15 en 13:39 uur zal in de Tweede Kamer in de Statenpassage aan de Tweede Kamercommissie van Defensie de petitie 'Erken chiropractie en bescherm de titel chiropractor' worden overhandigd.

Bron: tweedekamer.nl

Wilt u erbij zijn? Meld het de petitionaris en meld u zich aan op bezoekers.tweedekamer.nl..

Bestuurders Tata Steel worden gecompenseerd voor die vervelende tegenstanders

Het Financieel Dagblad bericht ons over die arme ploeteraars die Tata Steel leiden:

  • Bestuurders Tata Steel Nederland krijgen geen bonus, wel een extraatje tot €110.000.
  • Commissarissen belonen hun inzet bij de reorganisatie, vergunningsproblemen van de cokesfabrieken en miljardenclaims omwonenden.
  • Financieel directeur Hans Turkesteen strijkt ruim €1,2 mln op, dankzij retentiebonus en extra taken.

Die vervelende omwonenden ook!

Maar bewoners en werknemers zijn opgeroepen om de petitie 'Steun het Groene Staal Project' te ondertekenen, onder andere met een professionele advertentiecampagne. En daar is massaal gehoor aan gegeven: 14.807 ondertekeningen.

+Lees meer...

Daar kunnen die wijsneuzen die zichzelf econoom noemen en een 'mening' hebben in een wetenschappelijk tijdschrift niet tegenop natuurlijk. Die krijgen nog geen 1.000 ondertekeningen vanuit het hele land...

Die 117 economen hadden moeten weten dat je er wel wat geld tegenaan moet gooien om gelijk te krijgen. Expert zijn is niks waard tegenwoordig.

En dan bestaat er ook nog het voorstel Nieuwe IJmond. Moet Tata niet ook gecompenseerd worden dat het daarmee lastig wordt gevallen?

Het zit erop

Nog twee weken en dan gaat de nieuwe dienstregeling in – exit bus uit het centrum van Zuidlaren.

Begin april presenteerden we 900 handtekeningen aan de gemeenteraad van Tynaarlo, met de oproep om de bushalte van lijn 5 in het centrum van Zuidlaren te behouden. U raadt het al: dat gaat natuurlijk niet gebeuren.

+Lees meer...

Begin juni kregen we antwoord van het college: dank voor uw petitie, we begrijpen de zorgen en leggen het gewoon allemaal nog een keer uit. Het is een beetje zoals propaganda: blijven zenden, tot het volk er zelf in gaat geloven. Het gaat dus allemaal gewoon door zoals gepland, eigenlijk hadden we ook niets anders verwacht. Geen reactie op de petitie uit de gemeenteraad, van geen enkele partij. Geen reactie ook vanuit het OV Bureau, ondanks de directe adressering aan Dagelijks Bestuur en de projectleider. Totale stilte.

Het is wat het is mensen. Dank aan iedereen die de petitie heeft willen tekenen! We hadden onze hoop gevestigd op de nieuwe gemeenteraad en de nieuwe bestuurscultuur die daar zou gaan ontstaan – niet vóór de inwoners maar mét hen, er is nog niet veel van te bespeuren. Mijn ervaring na talloze bewonersinitiatieven is inmiddels helder: het maakt in Tynaarlo niet uit welke raad of welk college je erboven zet, het gebeurt zoals de ambtenaren – in eigen dienst of ingehuurd – het willen. Inspraak, participatie, het uitdaagrecht: het is allemaal bij voorbaat kansloos of hooguit voor de bühne. Zie recent bijvoorbeeld de manier waarop bekend werd dat er al drie jaar in de ambtelijke achterkamer aan woningbouw voor het centrum van De Groeve wordt gewerkt – zonder het dorp daarbij te betrekken. Pijnlijk en beschamend.

Enfin, niet geschoten altijd mis! Ik ga me weer met de matties van Tynaarlo Goed Gehoord richten op de renovatie van onze bakfiets, binnenkort komen we weer langs met koffie en koek in de dorpen. Om uw verhalen op te tekenen.

Dank voor de steun, goede zomer en blijf gezond,

Kees de Graaf

Busverbinding Lijn2 wordt niet hersteld!

Het doek lijkt gevallen voor een herstelde busverbinding voor de wijken Deppenbroek en Bolhaar. De analyse die door de Gemeente is uitgevoerd dit voorjaar, waarbij ruim 130 reacties van bewoners zijn meegenomen, is grondig en duidelijk: er moet op korte termijn iets aan de mobiliteit in Noord worden gedaan.

+Lees meer...

Er wordt gestreefd naar een integrale en duurzame oplossing in samenspraak met alle betrokkenen – iets wat wij onderschrijven - maar men geeft op voorhand aan dat dat niet gaat lukken voor 2028!

In het advies vanuit de ambtelijke organisatie aan de gemeenteraad worden (behalve een kleine aanpassing voor lijn 60), concrete oplossingen op korte termijn niet als haalbaar geacht. Het college heeft dit overgenomen en als advies ingebracht bij de Provincie voor de vaststelling van het Vervoersplan 2027.

Samen met de Wijkraad Deppenbroek-Mekkelholt i.o. hebben wij begin juni een Brandbrief aan de raadsleden gestuurd en hen gewezen op hun verkiezingsbelofte: de bewoners van Enschede Noord hebben recht op een volwaardige OV verbinding. Het kan niet zo zijn dat er tot 2028 tijd geen concrete essentiële verbetering in de huidige situatie komt! Helaas heeft onze laatste noodkreet niet tot een andere stellingname geleid.

De strijd is daarmee gestreden. Onze petitie heeft weliswaar geleid door een meer transparante besluitvorming in de toekomst maar niet tot een (gedeeltelijk) herstel van de busverbinding. De mening van 3300 bewoners in Enschede Noord blijft belangrijk; blijf dat kenbaar maken en zorg ervoor dat dit onderwerp op de agenda blijft van de Stadsdeelcommissie!

14-06-2026 | Petitie Behoud bus 2 in Enschede