Bedankt voor het aanbieden van de petitie tegen de huurverhoging door HEEMwonen.
In deze reactie delen wij onze overwegingen om de jaarlijkse huurverhoging per 1 juli door te voeren.
Huurverhoging is nodig om te blijven investeren in woningen en wijken
Met de petitie roept u ons op om af te zien van de jaarlijkse huurverhoging. Uiteraard hebben wij dit jaar nagedacht om de huurverhoging uit te stellen, of zelfs helemaal niet door te voeren. De coronacrisis raakt ons allemaal en het zijn moeilijke tijden. De inkomsten van huur, onze enige inkomsten, zijn echter hard nodig om te blijven investeren in de leefbaarheid in onze wijken, maar ook in verduurzaming, renovatie en onderhoud van onze woningen. Investeringen in verduurzaming dragen tevens bij aan verlaging van de woonlasten van de bewoner. Bewoners van huizen met groene energielabels hebben over het algemeen een lagere energierekening. De verwachting is dat energielasten de komende jaren verder toenemen. Door te blijven investeren in verduurzaming nemen de woonlasten (huur plus energierekening) af.Op dit moment werken we in Landgraaf aan de verduurzaming van 104 woningen in het Lauradorp en 121 woningen in Abdissenbosch. In de Lichtenberg leverden we begin juli 100 duurzame woningen op. Ook de komende jaren blijven we investeren in het verduurzamen van woningen, waardoor steeds meer bewoners een lagere energierekening en daarmee lagere woonlasten krijgen. Daar hebben huurders nu en in de toekomst profijt van.
HEEMwonen houdt de huurverhoging elk jaar zo laag mogelijk
Elk jaar houden we de huurverhoging zo laag mogelijk. We volgen daarin het Sociaal Huurakkoord. Dat zijn afspraken tussen de Woonbond en Aedes (de vereniging van woningcorporaties). De afspraken zijn bedoeld om de huren betaalbaar te houden. In het Sociaal Huurakkoord is afgesproken om de huren dit jaar gemiddeld met 2,60% te verhogen. Het betreft een inflatievolgende huurverhoging. Bewoners van een sociale huurwoning van HEEMwonen krijgen dit jaar een gemiddelde huurverhoging van 2,30%. Dat is een lagere huurverhoging dan afgesproken in het Sociaal Huurakkoord. Dat doen we omdat HEEMwonen het belangrijk vindt om de huur zo betaalbaar mogelijk te houden.
Maatwerkoplossingen voorhuurders die getroffen worden door coronacrisis
We zijn ons er net als u van bewust dat sommige huurders door de coronacrisis te maken krijgen met betalingsproblemen. Voor hen staan we klaar. Direct aan het begin van de coronacrisis hebben we huurders opgeroepen om contact met ons op te nemen als zij verwachten problemen te krijgen met het betalen van de huur. Met hen gaan we in gesprek om samen tot een individuele maatwerkoplossing te komen. Tot nu toe geldt dit slechts voor een beperkt aantal huurders. Het merendeel van onze huurders heeft een stabiel inkomen, bijvoorbeeld door werk, (AOW)uitkering of pensioen.
We vertrouwen er op dat we u middels deze brief een onderbouwd antwoord hebben gegeven op uw vragen en zorgen.
Met vriendelijke groet, Wilfried Stribos
Bestuurder HEEMwonen
EINDE ANTWOORD
REACTIE PETITIONARIS
In de Nationale Actieweek kwamen honderden huurders en meer dan 50 afdelingen van de SP in actie. Toch is de huurverhoging ingevoerd. Dat is geen eindpunt, maar het begin van een brede huurdersbeweging.
De druk op minister Ollongren is nog steeds hoog. Het moet in haar belang worden om wél naar huurders te luisteren, omdat haar beleid en positie anders in gevaar komen. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten we doorgaan.
Kijk regelmatig op de site www.sp.nl en volg de ontwikkelingen aangaande de huurverhoging.
Voor nu, bedankt voor uw steun en uw inzet.
Met vriendelijke groet, Paul Sour SP Landgraaf
EINDE REACTIE
In een 'internetconsultatie' pleit de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid ook in de laatste alinea 'kentekening' voor een kenteken voor de e-bike:
"Kentekening
Kentekening is belangrijk om LEV’s goed te kunnen monitoren. Door voertuigen via
een kenteken te registreren, ontstaat voortdurend inzicht in het aantal voertuigen dat
in bezit is.
Dit geeft een beeld van de populariteit van een voertuig. Daarnaast maakt kentekening het eenvoudiger om de kenmerken van een voertuig dat bij een ongeval betrokken is, en eventueel ook de bestuurder of berijder, te identificeren. Kentekening ondersteunt bovendien de handhaving. Illegale LEV’s, of LEV’s waarmee regels worden overtreden, zijn hierdoor namelijk gemakkelijker te herkennen."
Verder pleit ook de Fietsersbond Amsterdam en wijzelf van Geef het Fietspad Terug voor een kenteken.
De RAI Vereniging doet allemaal serieus klinkende voorstellen maar die bij uitvoering zorgen voor uitstel. Die tactiek heet in de taal van lobbyisten het 'meestribbelen'. Zeggen dat je mee doet, maar eigenlijk is het zand in de tandwielen gooien. Het stuk voor stuk weerleggen van de bezwaren op zich zorgt al voor vertraging, laat staan dat als de wetgever gevoelig blijkt voor enkele ervan
Goed nieuws! De partij van de Dieren gaat donderdag 11 juni mondelinge raadsvragen stellen over de naderende uitzetting van Stichting Tweede Kans. Wethouder Melanie van der Horst van Economische Zaken zal deze moeten beantwoorden.
Al meer dan 600 mensen hebben de petitie ondertekend, daar zijn wij ontzettend blij mee! Wij gaan met een groep vrijwilligers op de publieke tribune zitten en overhandigen na afloop de petitie aan de wethouder.
Kom je ook langs? Hoe meer belangstellenden hoe beter! De vergadering start om 13.00 uur, we verzamelen om 12.30 voor de Stopera. Wil je aansluiten maar ken je ons niet dan kan je een berichtje sturen naar nverkooijen@hotmail.com.
Bedankt iedereen voor alle steun, we houden jullie via dit platform en onze sociale media kanalen op de hoogte van de uitkomst. Hopelijk tot ziens bij Stichting Tweede Kans!
Groetjes!
Namens alle vrijwilligers van Tweede Kans,
Nienke
Dank zij jullie steun én de inzet van ons straatcomité is de beslissing om de picknicktafels weg te halen opgeschort tot en met 21 juni! Zo kan het geplande zomerfeest met spelletjes voor de kinderen en een borrel voor de buren gewoon aan de tafels plaatsvinden. Daarna zal met de afdeling Handhaving van de gemeente worden gepraat.
Zojuist online gekomen en morgen in de papieren krant. https://www.bd.nl/oss/felle-strijd-tussen-oss-en-bewoners-om-bomenkap-dit-is-een-monumentale-groenroute~ac1afab7/.
Beste mensen,
Er is een inspraakavond over de kunst op het Gerard Douplein!! do 25 juni om 19:00 uur in het Dovenontmoetingscentrum aan de Stadhouderskade. Komt allen!!.
Het Kontakt heeft aandacht besteed aan de petitie met daarin ook een reactie van de Gemeente West Betuwe. Het artikel is via de volgende link te vinden: https://www.hetkontakt.nl/vijfheerenlanden/nieuws/466952/herinrichting-asperen-terras-bombero-krimpt-van-twaalf-naar-twee-tafels-xq4c51#s=v1466952mq6hxk3o_kxkv5.
Deze petitie gaat niet open omdat het niet voldoet aan de voorwaarden van petitieloket Zwolle:
hier vind je alle niewtjes: https://linktr.ee/bikeparkassen.