You, the petitioner

Updates

Antwoord van HEEMwonen op de petitie

Bedankt voor het aanbieden van de petitie tegen de huurverhoging door HEEMwonen.

In deze reactie delen wij onze overwegingen om de jaarlijkse huurverhoging per 1 juli door te voeren.

Huurverhoging is nodig om te blijven investeren in woningen en wijken

Met de petitie roept u ons op om af te zien van de jaarlijkse huurverhoging. Uiteraard hebben wij dit jaar nagedacht om de huurverhoging uit te stellen, of zelfs helemaal niet door te voeren. De coronacrisis raakt ons allemaal en het zijn moeilijke tijden. De inkomsten van huur, onze enige inkomsten, zijn echter hard nodig om te blijven investeren in de leefbaarheid in onze wijken, maar ook in verduurzaming, renovatie en onderhoud van onze woningen. Investeringen in verduurzaming dragen tevens bij aan verlaging van de woonlasten van de bewoner. Bewoners van huizen met groene energielabels hebben over het algemeen een lagere energierekening. De verwachting is dat energielasten de komende jaren verder toenemen. Door te blijven investeren in verduurzaming nemen de woonlasten (huur plus energierekening) af.Op dit moment werken we in Landgraaf aan de verduurzaming van 104 woningen in het Lauradorp en 121 woningen in Abdissenbosch. In de Lichtenberg leverden we begin juli 100 duurzame woningen op. Ook de komende jaren blijven we investeren in het verduurzamen van woningen, waardoor steeds meer bewoners een lagere energierekening en daarmee lagere woonlasten krijgen. Daar hebben huurders nu en in de toekomst profijt van.

HEEMwonen houdt de huurverhoging elk jaar zo laag mogelijk

Elk jaar houden we de huurverhoging zo laag mogelijk. We volgen daarin het Sociaal Huurakkoord. Dat zijn afspraken tussen de Woonbond en Aedes (de vereniging van woningcorporaties). De afspraken zijn bedoeld om de huren betaalbaar te houden. In het Sociaal Huurakkoord is afgesproken om de huren dit jaar gemiddeld met 2,60% te verhogen. Het betreft een inflatievolgende huurverhoging. Bewoners van een sociale huurwoning van HEEMwonen krijgen dit jaar een gemiddelde huurverhoging van 2,30%. Dat is een lagere huurverhoging dan afgesproken in het Sociaal Huurakkoord. Dat doen we omdat HEEMwonen het belangrijk vindt om de huur zo betaalbaar mogelijk te houden.

Maatwerkoplossingen voorhuurders die getroffen worden door coronacrisis

We zijn ons er net als u van bewust dat sommige huurders door de coronacrisis te maken krijgen met betalingsproblemen. Voor hen staan we klaar. Direct aan het begin van de coronacrisis hebben we huurders opgeroepen om contact met ons op te nemen als zij verwachten problemen te krijgen met het betalen van de huur. Met hen gaan we in gesprek om samen tot een individuele maatwerkoplossing te komen. Tot nu toe geldt dit slechts voor een beperkt aantal huurders. Het merendeel van onze huurders heeft een stabiel inkomen, bijvoorbeeld door werk, (AOW)uitkering of pensioen.

We vertrouwen er op dat we u middels deze brief een onderbouwd antwoord hebben gegeven op uw vragen en zorgen.

Met vriendelijke groet, Wilfried Stribos

Bestuurder HEEMwonen

EINDE ANTWOORD

REACTIE PETITIONARIS

In de Nationale Actieweek kwamen honderden huurders en meer dan 50 afdelingen van de SP in actie. Toch is de huurverhoging ingevoerd. Dat is geen eindpunt, maar het begin van een brede huurdersbeweging.

De druk op minister Ollongren is nog steeds hoog. Het moet in haar belang worden om wél naar huurders te luisteren, omdat haar beleid en positie anders in gevaar komen. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten we doorgaan.

Kijk regelmatig op de site www.sp.nl en volg de ontwikkelingen aangaande de huurverhoging.

Voor nu, bedankt voor uw steun en uw inzet.

Met vriendelijke groet, Paul Sour SP Landgraaf

EINDE REACTIE

600 ondertekenaars van de petitie

Vandaag (10 maart 2026) hebben we de 600ste ondertekenaar van de petitie mogen verwelkomen.

Maximaal duurzame en isolatie systemen maar geen Diep water, plezier wordt ontnomen.

We bouwen tegenwoordig zwembaden met de meest geavanceerde techniek. De duurste verwarmingssystemen. Maximale isolatie. HR++++ glas. Warmteterugwinning. Recirculatie van lucht. Daken vol zonnepanelen. Soms worden zelfs buitenbaden gesloten of omgebouwd tot wateropvangsystemen om zwembaden te vullen. Alles om energie te besparen. Alles om duurzaam te zijn. Maar ondertussen gebeurt er iets vreemds. Zwembaden worden zó ontworpen dat ze niet eens meer diep genoeg zijn voor duikplanken. Blijkbaar kunnen we miljoenen investeren in techniek… maar niet meer in uitdaging. Vroeger kon het wél. Zwembaden waren diep genoeg. Duikplanken waren normaal. Springen, durven, plezier maken, dat hoorde bij een zwembad. Nu verdwijnen die dingen langzaam. Duurzaamheid is belangrijk. Maar een zwembad moet ook een plek blijven waar mensen graag komen. Want laten we eerlijk zijn: Een zwembad zonder duikplank en uitdaging is geen zwembad. Het is een bak water met regels. Dit moet stoppen.

REDDEduikplank

REDDEduiksport

ZwembadVanDeToekomst

JeugdHeeftRechtOpAvontuur

Vlaardingen.

Radar besteedt aandacht aan risico’s van antibiotica

Het consumentenprogramma Radar heeft recent aandacht besteed aan de mogelijke ernstige bijwerkingen van fluorochinolonen-antibiotica, zoals ciprofloxacine. In de reportage komen meerdere patiënten aan het woord die na het gebruik van deze antibiotica langdurige gezondheidsklachten hebben ontwikkeld.

Internationale toezichthouders, waaronder het Europees Geneesmiddelenagentschap (EMA), hebben eerder al gewaarschuwd voor het risico op ernstige en soms blijvende bijwerkingen bij deze groep antibiotica.

+Read more...

Toch worden deze middelen nog steeds regelmatig voorgeschreven.

Met deze petitie vragen wij aandacht voor: • betere voorlichting aan patiënten over de mogelijke risico’s • terughoudender gebruik van antibiotica en andere middelen met ernstige risico’s • meer erkenning en onderzoek naar langdurige bijwerkingen

De aandacht van Radar laat zien dat dit onderwerp leeft en dat het belangrijk is dat patiënten goed geïnformeerd worden.

Wilt u helpen om dit onderwerp verder onder de aandacht te brengen? Deel dan deze petitie met anderen.

Bekijk de reportage hier: https://youtu.be/jSh9Y4XqN50?is=JB2nE4r4WK1gxwFW

Lang slapende, maar wakker wordende, de verkiezingen komen er weer aan, maar wie gaat het echt waar maken waar het om draait?

Inmiddels een dikke 4 jaar geleden heb ik de petitie https://woneninvelsen.petities.nl gestart, deze zou toen worden ingeleverd, maar door diverse tegenstrijdige berichten is dat niet gebeurd en is deze petitie stilletjes door blijven lopen.

Stil blijft het niet, het kost veel tijd om zaken uit te zoeken naast mijn complexe zaken, toch lijkt mij nu zo langzamerhand ondanks nog niet alles compleet is, aandacht te gaan vragen.

In 4 jaar tijd is er veel veranderd, helaas nog erger dan ik had verwacht. Sinds de koppeling van het oude woonverdeelsysteem Woneninvelsen naar Mijnwoonservice overgestapt is zijn de huren geëxplodeerd, Woningen in de lage sociale huur waar de druk het hoogst is, zijn en gaan nog velen naar de hoge sociale huur dan wel de vrije sector in.

De datum van deze petitie is fictief, deze moest even verlengd worden.

Heb je al in de afgelopen 4 jaar getekend, dan niet nogmaals tekenen, maar deel het voor de mensen die er gebruik van willen maken.

+Read more...

Het is geen garantie, maar wel een duidelijk antwoord naar "onze politiek" in Velsen toe.

Wordt zo spoedig als mogelijk vervolgd.

petitie is overhandigd aan alle fractieleiders van alle politieke partijen

"Belang van Horst aan de Maas - BVH- heeft in ieder geval WEL goed naar ons geluisterd; die nota bene met 2 afgevaardigden bij ons thuis zijn geweest . TOP nu afwachten of deze ingediende petitie in combinatie met de motie welke door partij BVH in de raadsvergadering op 10 maart 2026 wordt ingediend , hopelijk ondersteunt wordt door de overige raadsleden van overige partijen en daadkracht durven tonen om de motie te ondersteunen tegen het stop en parkeerverbod en de gemeente met de aanwonende opnieuw in gesprek gaat .

+Read more...

Ons doel is om tot een gedragen plan te komen zonder dusdanige imperkingen in onze leefbaarheid. Voor behoud van een leefbare omgeving en goede bereikbaarheid van onze woningen en woongenot voor alle aanwonenden Iedereen bedankt die deze petitie ondertekend heeft .

Aftrap petitie

9-3-2026, de aftrap is gegeven. Waarom weer een petitie tussen die lijst van duizenden die er al bestaan? Om de volgende redenen: - In de praktijk schijnt agressie tegen hulpverleners de normaalste zaak ter wereld te zijn geworden. - Is er daadwerkelijk nood in uw leven, blijkt de hulpverlener toch ineens van belang. - Wordt er daadwerkelijk hulp geboden, zelfs dan moeten zij het vaak nog ontgelden.

+Read more...

Let wel, ze doen op dat moment hun uiterste best de taak uit te voeren waarvoor zij bevoegd zijn. - Tot slot moeten we opmaken dat veel hulpverleners rond lopen met de plannen om 'maar' te stoppen met hun prachtige beroep waar zij hun hele hart zijn verloren aan het 'stank voor dank' wat men van de rotte appels ontvangt.

Fijne werkdag. of niet?

Bezwaar behandeling sportschool

Op woensdag 11 maart wordt er een bezwaar behandeld bij de bestuursrechter in Alkmaar. Zie tekst onder.

Bij de bestuursrechter in Alkmaar wordt woensdag 11 maart een bezwaar behandeld tegen de omgevingsvergunning voor een sportschool aan de Houtveldweg in Zaandam.

+Read more...

Het gaat om plannen voor nieuwbouw aan het Weiteveen in de wijk Westerwatering, waar een kinderdagverblijf en sportschool Personal Fitness Center moeten komen. De plannen zorgen voor verdeeldheid in de buurt: voorstanders zien het fitnesscentrum als belangrijk voor de wijk, terwijl tegenstanders vrezen voor het verdwijnen van groen en extra verkeersdrukte.

Stem TEGEN een AZC in Ridderkerk Stem Partij 18PLUS

Stem TEGEN een AZC in Ridderkerk, Stem Partij 18PLUS Ruim 1.500 mensen hebben deze petitie ondertekend! Roep ook familie, vrienden en collega's op om te gaan stemmen op Partij 18PLUS. Alleen met voldoende stemmen kunnen we een AZC in Ridderkerk TEGEN houden..

2026-03-09 | Petition Bouw geen nieuw azc in Ridderkerk