Bedankt voor het aanbieden van de petitie tegen de huurverhoging door HEEMwonen.
In deze reactie delen wij onze overwegingen om de jaarlijkse huurverhoging per 1 juli door te voeren.
Huurverhoging is nodig om te blijven investeren in woningen en wijken
Met de petitie roept u ons op om af te zien van de jaarlijkse huurverhoging. Uiteraard hebben wij dit jaar nagedacht om de huurverhoging uit te stellen, of zelfs helemaal niet door te voeren. De coronacrisis raakt ons allemaal en het zijn moeilijke tijden. De inkomsten van huur, onze enige inkomsten, zijn echter hard nodig om te blijven investeren in de leefbaarheid in onze wijken, maar ook in verduurzaming, renovatie en onderhoud van onze woningen. Investeringen in verduurzaming dragen tevens bij aan verlaging van de woonlasten van de bewoner. Bewoners van huizen met groene energielabels hebben over het algemeen een lagere energierekening. De verwachting is dat energielasten de komende jaren verder toenemen. Door te blijven investeren in verduurzaming nemen de woonlasten (huur plus energierekening) af.Op dit moment werken we in Landgraaf aan de verduurzaming van 104 woningen in het Lauradorp en 121 woningen in Abdissenbosch. In de Lichtenberg leverden we begin juli 100 duurzame woningen op. Ook de komende jaren blijven we investeren in het verduurzamen van woningen, waardoor steeds meer bewoners een lagere energierekening en daarmee lagere woonlasten krijgen. Daar hebben huurders nu en in de toekomst profijt van.
HEEMwonen houdt de huurverhoging elk jaar zo laag mogelijk
Elk jaar houden we de huurverhoging zo laag mogelijk. We volgen daarin het Sociaal Huurakkoord. Dat zijn afspraken tussen de Woonbond en Aedes (de vereniging van woningcorporaties). De afspraken zijn bedoeld om de huren betaalbaar te houden. In het Sociaal Huurakkoord is afgesproken om de huren dit jaar gemiddeld met 2,60% te verhogen. Het betreft een inflatievolgende huurverhoging. Bewoners van een sociale huurwoning van HEEMwonen krijgen dit jaar een gemiddelde huurverhoging van 2,30%. Dat is een lagere huurverhoging dan afgesproken in het Sociaal Huurakkoord. Dat doen we omdat HEEMwonen het belangrijk vindt om de huur zo betaalbaar mogelijk te houden.
Maatwerkoplossingen voorhuurders die getroffen worden door coronacrisis
We zijn ons er net als u van bewust dat sommige huurders door de coronacrisis te maken krijgen met betalingsproblemen. Voor hen staan we klaar. Direct aan het begin van de coronacrisis hebben we huurders opgeroepen om contact met ons op te nemen als zij verwachten problemen te krijgen met het betalen van de huur. Met hen gaan we in gesprek om samen tot een individuele maatwerkoplossing te komen. Tot nu toe geldt dit slechts voor een beperkt aantal huurders. Het merendeel van onze huurders heeft een stabiel inkomen, bijvoorbeeld door werk, (AOW)uitkering of pensioen.
We vertrouwen er op dat we u middels deze brief een onderbouwd antwoord hebben gegeven op uw vragen en zorgen.
Met vriendelijke groet, Wilfried Stribos
Bestuurder HEEMwonen
EINDE ANTWOORD
REACTIE PETITIONARIS
In de Nationale Actieweek kwamen honderden huurders en meer dan 50 afdelingen van de SP in actie. Toch is de huurverhoging ingevoerd. Dat is geen eindpunt, maar het begin van een brede huurdersbeweging.
De druk op minister Ollongren is nog steeds hoog. Het moet in haar belang worden om wél naar huurders te luisteren, omdat haar beleid en positie anders in gevaar komen. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten we doorgaan.
Kijk regelmatig op de site www.sp.nl en volg de ontwikkelingen aangaande de huurverhoging.
Voor nu, bedankt voor uw steun en uw inzet.
Met vriendelijke groet, Paul Sour SP Landgraaf
EINDE REACTIE
Beste medestander, Geweldig nieuws: onze petitie voor camera's bij afvalcontainers heeft nu al 160 handtekeningen opgeleverd! Dankzij jouw steun gaan we dit nu officieel op de agenda van de gemeenteraad zetten. Ik ga ons plan persoonlijk toelichten tijdens de I&O-avond (Informeren & Ontmoeten) in het Bestuurscentrum. Het zou fantastisch zijn als we daar met een grote groep aanwezig zijn om de druk op de politiek op te voeren.
Hoe meer mensen er op de tribune zitten, hoe duidelijker het signaal aan de raadsleden: wij willen actie tegen de afvaldumpingen! Wanneer: Maandag 18 mei Tijd: Vanaf 20.30 uur (wees iets eerder aanwezig voor een plekje) Locatie: Bestuurscentrum, Achter het Stadhuis 5-7, 's-Hertogenbosch Je hoeft zelf niets te zeggen, maar jouw aanwezigheid op de publieke tribune is ontzettend belangrijk. Samen laten we zien dat we een schone en veilige buurt serieus nemen. Tot maandag 18 mei! Met vriendelijke groet, Joep Gersjes Namens VOOR Den Bosch
In juni wordt de petitie “Harmoniseer box 3 met de buurlanden: 20% belasting bij realisatie” overhandigd aan leden van de vaste kamercommissie financiën. De petitie is digitaal nu reeds overhandigd en maakt vanaf nu ook deel uit van de besprekingen.
Ondertekenaars bedankt!
Preserve De Helena for the City
The De Helena Foundation wants to preserve the building De Helena for the community and operate it in a way that ensures it remains permanently affordable and accessible for cultural and social purposes in The Hague. We support this and believe it is important that the concept continues to invite collaboration and cross-pollination.
We stand behind this and are happy to contribute.
⸻
Petition
We City-makers of The Hague, (local) residents, artists, entrepreneurs, and cultural and social organizations
observe that: * especially in these times of polarization, social bubbles, and short-term thinking, there is a strong need for the non-profit approach of Stichting De Helena * De Helena is focused on sustainable connection and urban transition, shaped from the bottom up * De Helena should be preserved for The Hague, its neighborhoods, and the wider region
and request: that our plan be embraced, supported, and enabled so that De Helena remains a non-profit space that is accessible and available for cultural and social purposes in The Hague.
De petitie voor een klein terras bij Vi-Kings is officieel gestart. Met slechts 4 tot 5 tafels willen we zorgen voor meer levendigheid, overzicht en veiligheid in de steeg.
Na bijna 20 jaar ondernemen in Leiden vragen we om een eerlijke kans, net zoals op andere plekken in de stad.
Wil jij dit ook steunen? Teken de petitie en help mee om dit mogelijk te maken.
Samen kunnen we het verschil maken.
Op 2 juni 2026 tussen 13:30 en 13:45 uur zal in de Tweede Kamer in de Statenpassage aan de Tweede Kamercommissie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport de petitie 'Bekostig de opleiding tot orthopedagoog-generalist' worden overhandigd.
Bron: tweedekamer.nl
Wilt u erbij zijn? Meld het de petitionaris en meld u zich aan op bezoekers.tweedekamer.nl..
Op 27 april, Koningsdag heb ik namens de organisatoren van de komende herdenking op 6 mei van de moord op Pim Fortuyn, d.w.z. de Willehalm Stichting en de Pim Fortuyn Stichtingen, aangekondigd dat er een petitie aan de Tweede Kamer zal worden gepresenteerd voor het instellen van een parlementaire enquête naar de achtergronden en rechtszaken omtrent de moorden op Pim Fortuyn en Theo van Gogh.
Omdat deze petitie niet kan worden vernieuwd in die zin dat de ontvanger niet het OM is maar de Tweede Kamer, zal ik een nieuwe starten en de oude beëindigen tenzij een andere oplossing kan worden gevonden. (zie: https://doodlopende-weg.blogspot.com/2026/04/vooraankondiging-op-koningsdag.html)
Aanstaande zaterdag 2 mei om 13.00 uur vindt er een vrouwenmars plaats bij de rotonde De Maten (ook wel bekend als de Oranje rotonde) in Apeldoorn.
Deze mars is bedoeld voor vrouwen en kinderen die op een rustige en respectvolle manier hun betrokkenheid en zorgen willen laten zien rondom de voorgenomen opvanglocatie naast het speciaal onderwijs.
● Vrouwen en kinderen kunnen meelopen in de mars
● Mannen zijn welkom om langs de route te staan en aan te moedigen
● Het doel is om op een veilige, vreedzame en respectvolle manier zichtbaar te zijn
●Wij vragen iedereen om rust, respect en veiligheid voorop te stellen
Locatie: Rotonde De Maten (Oranje rotonde), Apeldoorn Datum: Zaterdag 2 mei Tijd: 13.00 uur
Samen laten we op een waardige en respectvolle manier onze stem horen.
Deel dit bericht gerust zodat zoveel mogelijk vrouwen en moeders die zich betrokken voelen hiervan op de hoogte zijn.
.
Op 21 april 2026 heeft de gemeente Apeldoorn een officieel voornemen gepubliceerd om een deel van het gebouw aan de Waleweingaarde 103 te verhuren voor opvang van maximaal 240 asielzoekers voor ongeveer 1 jaar.
Hoewel er nog geen definitief besluit ligt, is dit een belangrijke stap in het proces. Daarom is het belangrijk dat omwonenden, belanghebbende en ouders hun zorgen nu al kenbaar maken.
Ouders, omwonenden en belanghebbenden, kunnen een reactie sturen naar: grondzaken@apeldoorn.nl
Waarom is dit belangrijk? Door nu een reactie te sturen, laat je zien dat je belanghebbende bent en dat je zorgen tijdig hebt gemeld.
Dit kan later van belang zijn wanneer officiële vergunningen en bezwaren volgen.
Voor ouders van scholen in de directe omgeving, zoals speciaal onderwijs, is dit extra belangrijk vanwege de korte afstand tot de beoogde opvanglocatie en de kwetsbare doelgroep van leerlingen.
Let op: reageren kan tot uiterlijk 11 mei 2026.
Samen zorgen we ervoor dat onze zorgen zorgvuldig worden meegewogen in het verdere besluitvormingsproces.