U, de petitionaris

Nieuws

AED's Moeten een Vast Onderdeel Worden van de Arbowet: Een Levensreddende Noodzaak

AMSTERDAM - In de voortdurende strijd om de veiligheid op de werkplek te waarborgen, wordt steeds vaker de noodzaak benadrukt van de aanwezigheid van een Automatische Externe Defibrillator (AED) op elke werkplek. Deze apparaten, die levensreddende schokken kunnen toedienen aan personen die een hartstilstand hebben gehad, zijn momenteel nog geen verplicht onderdeel van de Arbowet. Gezondheidsexperts, hulpverleners en beleidsmakers pleiten er echter sterk voor om dit te veranderen.

Uit recent onderzoek blijkt dat hartstilstanden op de werkplek vaker voorkomen dan vaak gedacht. Volgens de Hartstichting treft plotselinge hartstilstand jaarlijks naar schatting 17.000 mensen in Nederland buiten het ziekenhuis, waarvan een significant deel op de werkplek of in publieke ruimtes. Een snelle reactie is cruciaal — elke minuut vertraging in de behandeling vermindert de overlevingskans met 7 tot 10%.

Met de inzet van een AED binnen enkele minuten na een hartstilstand kan de overlevingskans aanzienlijk toenemen — tot wel 70% bij optimale toepassing. Desondanks blijkt uit recente cijfers dat bijna de helft van de Nederlandse bedrijven nog geen AED in huis heeft. Dit suggereert dat er een aanzienlijk potentieel is voor verbetering van de veiligheid op de werkplek.

Ondanks de aanschafkosten is opname van AED's in de Arbowet een kosteneffectieve manier om werknemersveiligheid te verbeteren. Het biedt niet alleen een vangnet voor werknemers in geval van een medische noodsituatie, maar draagt ook bij aan een algemene cultuur van veiligheid en welzijn op de werkplek.

De kosten van een AED zijn klein in vergelijking met de prijs van een mensenleven. Met de juiste training kunnen medewerkers deze apparaten bedienen en mogelijk een leven redden. Daarnaast kunnen AED's op de werkplek de druk op de noodhulpdiensten verlichten — kostbare minuten kunnen ter plaatse worden gewonnen voordat ambulancepersoneel arriveert.

AEDmaster.nl en Veiligheidsmaster vinden het tijd dat de Nederlandse overheid de Arbowet actualiseert om de veiligheid van werknemers te waarborgen. Een verplichte AED op elke werkplek kan talloze levens redden, de druk op de zorg verminderen en bijdragen aan een veiligere, gezondere werkomgeving voor iedereen.

Update 27 augustus inspraak Raadscommissie

Er is ingesproken namens de buurtbewoners & ondertekenaars en de petitie is aangeboden aan de Raadscommissie & Burgemeester Halsema. We laten de petitie nu doorlopen tot eind september.

+Lees meer...

Dan zou erover gestemd moeten worden door het Gemeente bestuur.

Er is concurrentie.

In navolging van deze petitie is er een andere petitie verschenen, die veel harder gaat dan deze. Concurrentie is van harte welkom.

+Lees meer...

Ik wil u dan ook aanmoedigen om ook die andere petitie te ondertekenen.

Met vriendelijke groeten en dank,

Isaak

27-08-2026 | Petitie Verwijder ON uit de NPO

Rapport is nu te bestellen bij uitgeverij GigaBoek.nl

Boek Traktaat nu te bestellen bij GigaBoek Geplaatst door Jan de Keten op augustus 21, 2026 om 3:11pm

Willem Alexander / Maxima, Rob Jetten, Geert Wilders, Henk Vermeer, Jan Struijs, Jan Paternotte, Mona Keijzer, Joost Eerdmans, Henri Bontenbal, Ruben Brekelmans, en vele andere bewindvoerders, . Allen hebben het boek gelezen.

Ook kunt het lezen, bestel daarom vandaag bij onze uitgever. OM TE BESTELLEN KLIK OP DE AFBEELDING https://gigaboek.nl/.

OAE dient schriftelijke raadsvragen in

Vorige week vrijdag, op 21 augustus 2026, heeft raadslid Niek Rennenberg namens Ouderen Appèl Eindhoven schriftelijke vragen ingediend bij het college van B&W. Hij vraagt onder meer welke mogelijkheden de gemeente ziet voor een beeltenis, hoe de gemeente ons als initiatiefnemers kan ondersteunen en welke partijen daarbij kunnen worden betrokken.

Vandaag heeft Studio040 een artikel gepubliceerd over deze raadsvragen van Ouderen Appèl Eindhoven.

+Lees meer...

Hopelijk brengt dit weer nieuwe ondertekeningen!

We willen Niek Rennenberg en Ouderen Appèl Eindhoven hartelijk bedanken voor hun steun en moeite!

Hopelijk kunnen we binnenkort nog meer goed nieuws brengen, want achter de schermen wordt veel gedaan en staan we zéker niet stil!

1000 ondertekeningen in 14½ uur

25-8-2026, 23:28 - Petitie 'Verwijder ON uit de NPO' online. 26-8-2026, 13:51 - De duizendste ondertekening is geplaatst. En dit is nog maar het begin. Deze petitie eindigt op 23-11-2026. Het gaat al flink viral, vooral op BlueSky.

+Lees meer...

Blijf dat doen aub. Deel de link te pas en te onpas. Dit zijn de mogelijkheden: 35.000 ondertekeningen: Meer dan het aantal ON-leden. 40.000 ondertekeningen: Dit verzoek moet verplicht worden besproken in de Tweede Kamer.

Overigens: Het lelijke AI-plaatje (in de haast gejat van ON zelf) is inmiddels vervangen door een cartoon van meerbeteralles.nl

Met vriendelijke groeten en dank, Isaak

26-08-2026 | Petitie Verwijder ON uit de NPO

Extra reden om een motorvoertuig van de e-bike te maken: het waarborgfonds

Het Waarborgfonds Motorverkeer is er voor iedereen die door een motorvoertuig schade heeft geleden en met die schade niet terecht kan bij een verzekeraar.

Maar als het gaat om een e-bike (zoals de fatbike) dan sta je met lege handen, zoals een slachtoffer van een fatbike-ongeluk schrijft in Het Parool:

"Als zzp’er zal ik weken tot maanden niet kunnen werken. Het is nog onduidelijk of ik blijvend neurologisch letsel heb opgelopen.

+Lees meer...

Mijn grote zorg is dat ik, als dat het geval is, jarenlang met de gevolgen zal leven, zonder enige financiële steun, omdat er geen dader is die ter verantwoording kan worden geroepen."

25-08-2026 | Petitie Geef alle e-bikes een kenteken

Bijna 100 handtekeningen

Goed nieuws! Bijna 100 handtekeningen verzameld.

We zijn voor de vakantie goed gestart met de petitie. Inmiddels hebben we bijna 100 handtekeningen verzameld.

+Lees meer...

Deel de petitie om deze nog een flinke bootst te geven

Crowdfunding voor verkrijgen in kaart brengen verspilling

De crowdfunding is 12 dagen geleden begonnen en we hebben €3954 opgehaald, meer dan 55% van het benodigde bedrag voor het voortzetten van het verzamelen van betrouwbare cijfers over de verspilling. Kijk , denk, doneer en deel via de home pagina van remedi.org en https://www.remedi.org/donatie-pagina-terugdringen-medicijnververspilling/ .