U, de petitionaris

Nieuws

Wat wij willen kán ook !

In de Finse provincie Noord Karelië werd met een gefocuste aanpak in 35 jaar het aantal hartinfarcten met 80% teruggebracht. Kijk voor een kort artikel bij https://www.medischcontact.nl/nieuws/laatste-nieuws/artikel/volksgezondheid-op-zn-fins.htm hartelijke groet,

Verhoogd aantal en datum

Om te beginnen ben ik een ieder die bijdroeg heel erg dankbaar. Maar ook dat er een piek van delen op whattsapp was te zien.

+Lees meer...

Dit droeg bij, op het moment van dit schrijven dat er 289 handtekeningen binnen zijn. Ik hoef, dacht ik, niet meer het belang u voor te houden van deze petitie. Men neme hiervan kennis door de oudere updates door te nemen svp indien u dit nog niet gedaan hebt.

De datum van DV 31 maart komt steeds dichterbij. Voor je het weet is het zover. Daarom, de tijd tikt. Helpt u mee het laatste stukje door mensen te overtuigen om te tekenen?

Alvast hartelijk bedankt.

De petitie komt in het nieuws!

Dit bericht ontving ik vandaag van Radio A-FM:

Beste Anja, bedankt voor je bericht. We zullen de link naar de petitie opnemen in ons bestaande artikel op de website en tv.

Tevens wordt ik morgen gebeld door het Altena Nieuws..

Overhandiging op 31 maart 2026

Op 31 maart 2026 tussen 13:30 en 13:45 uur wordt in de Statenpassage van de Tweede Kamer de petitie 'Doorbreek het taboe op seksueel kindermisbruik' overhandigd aan de Kamercommissie voor Justitie en Veiligheid.

bron: tweedekamer.nl

Wilt u erbij zijn, neem dan contact op met de petitionaris.

Kom allen 23 februari

Voor wie het nog niet heeft meegekregen: maandagavond staat er naast de motie vreemd over Post ’45 ook een interpellatie op de agenda van de raad.

Een interpellatie is een officieel moment waarop de raad een wethouder ter verantwoording roept. Raadsleden stellen dan directe vragen over zijn handelen en hij moet daar publiekelijk op reageren.

+Lees meer...

Het is een zwaar politiek middel. Afhankelijk van de antwoorden kunnen er moties volgen en kan dat politieke gevolgen hebben.

Het maakt deze avond weer extra belangrijk. Het gaat dus niet alleen over de inhoud van Post ’45, maar ook over hoe het proces en de bestuurlijke aanpak zijn verlopen.

De druk is hoog en de uitkomst kan bepalend zijn voor ons vervolg.

Juist daarom is het belangrijk dat we bij de start van de vergadering in grote getalen aanwezig zijn. Het eerste uur is het belangrijkst. Dan laten we zien dat dit onderwerp breed leeft. Daarna kan het debat nog interessant worden, maar het is niet noodzakelijk dat iedereen de hele avond blijft.

Kom dus maandag om 19:30 en zorg dat we vanaf het begin zichtbaar zijn.

Samen maken we het verschil.

Dit was de 'inspraak'

We hebben het even nagezocht: hoe en wanneer konden de inwoners van Zuidlaren en omgeving kennis nemen van het verplaatsen van Lijn 5?

We vonden één vermelding (naast de eigen website van het OV bureau uiteraard).

Goed zoeken, in het artikel op p6 van Oostermoer, op 30 december 2025. Twee weken voor het verstrijken van de 'inspraakperiode'.

Op de gemeentepagina van de gemeente Tynaarlo is er niet over geschreven en door de Krant van Tynaarlo al evenmin.

[KdG, maandag 16 februari].

Even een tussenstand op zondag

Goedemiddag mensen! Meer dan 300 handtekeningen!

Daarnet nog even een filmpje op de Brink gemaakt. Met deze tekst erbij, om het nog even allemaal goed uit te leggen:

Een zonnige zondag, het is hier rustig.

+Lees meer...

Geen optochten want we hebben ook geen reden om te feesten. Het wordt hier namelijk nog veel rustiger, als het aan het OV Bureau Groningen Drenthe ligt. Op korte termijn rijdt er hier op zondag in het hart geen enkele bus meer. Ik zal het uitleggen.

Dit is de bushalte aan de Brink waar het allemaal om gaat. Het OV Bureau gaat hier lijn 5 opheffen. Er moet tijdswinst geboekt worden. Dat gaat blijkbaar voor alles.

Hoe gaat dat in zijn werk, dat hebben we deze week kunnen lezen in de Oostermoer? Het OV bureau spreekt met de gemeente. En met ‘de ondernemers’. We weten niet wie dat zijn, vermoedelijk zal dat de ondernemersvereniging VOZ zijn. Deze wil geen haltes in het centrum erbij want zou parkeerplaatsen voor hun winkels kosten. En dat is het dan. Met de inwoners wordt niet gesproken. Ja, wij hadden met kerst een mail aan het OV bureau mogen sturen. Als we al van de nieuwe dienstregeling hadden geweten.

Het resultaat: het OV bureau legt lijn 5 al op korte termijn aan de rand van het dorp, helemaal daar achter.

We krijgen dan te horen: lijn 51 blijft wel rijden. Kijkt u even mee naar hoe vaak die hier langs komt.

Inderdaad: niet op zondag, niet later op de avond en niet in de zomer. Ben je bijvoorbeeld minder goed ter been en je wilt in augustus naar de markt van melk en honing: voor de deur uitstappen kun je dan hier vergeten.

Kom je straks na als vrijwilliger een avondvergadering uit het nieuwe cultuurhuis: geen bus. De mensen die hier straks op het PBH-terrein gaan wonen, voor hen geen comfortabel en snel vervoer naar Groningen. De medewerkers van de horeca die laat nog de bus naar huis willen, zij mogen eerst naar de ringweg lopen.

De kern van de zaak is dus: waar gaat het hier om? Om de 1 minuut tijdwinst die het OV bureau zo nodig wil boeken? Gaat het om het belang van de ondernemers? Of gaat het hier om een veel breder maatschappelijk belang voor ons allemaal. Dat het hart van ons dorp voor iedereen – ook voor hen zonder auto – comfortabel en veilig bereikbaar is, van vroeg tot laat en de hele week door.

En nee, dit is geen politieke actie en zeker geen verkiezingsstunt, zoals ik sommigen al hoor brommen.

Het gaat erom dat de bus dóór ons mooie brinkdorp rijdt en mensen meekrijgen wat daar allemaal gebeurt, in het gezellige dorpslint. En dan rijdt de bus maar iets langzamer, kun je mooi even om je heen kijken. Naar die mooie winkels en horecazaken van onze ondernemers aan de Stationsweg. Die blijven dan ook mooi in beeld.

Een bus is dus zo veel meer dan een snelle lijn tussen A en B mensen! Het gaat om zeker kunnen zijn van goed openbaar vervoer, juist ook hier in het dorpshart. Voor jong tot oud. Een buslijn is de verbinding met de wereld om ons heen. Ik heb mijn hoop en vertrouwen dus op onze gemeenteraad en onze wethouders gericht, laten zij met een sociaal rechtvaardige oplossing komen.

In de tussentijd: blijf gaan naar petities.nl, zoek op Zuidlaren en onderteken de petitie!

We gaan met elkaar voor het behoud van Lijn 5 in het dorpshart!

Hoogste inkomensgroep profiteert meeste van hypotheekrenteaftrek-voordeel

In 2025 is de maximale hypotheekrenteaftrek beperkt tot 37,48%, en in 2026 stijgt dit licht naar 37,56% (gelijk aan de eerste belastingschijf). Het belastingvoordeel komt disproportioneel terecht bij de hogere inkomens; 91 procent van de 20 procent huishoudens met de hoogste inkomens maakt er gebruik van..

Het burgerinitiatief is ontvangen, besproken en aangenomen

Het burgerinitiatief is ontvangen, besproken en aangenomen.

Bron: raadsvergadering 12-2-26, agendapunt 7.1

REACTIE VAN DE PETITIONARIS

Met veel plezier kan ik u meedelen dat het is gelukt! Gisteren heeft de gemeenteraad van Huizen unaniem ingestemd met het ingediende voorstel. De bedoeling is dat de werkzaamheden nog dit jaar plaatsvinden, zodat de Aristoteleslaan veiliger wordt voor alle verkeersdeelnemers.

Hartelijk dank voor het ondertekenen van de petitie.

+Lees meer...

Mede dankzij uw steun is dit mogelijk geworden.