U, de petitionaris

Nieuws

Begeleidende brief bij de petitie

Beste leden van het stadsbestuur en stadscommissie,

Graag willen wij, een groep bewoners van de Nieuwmarkt/Lastage buurt, kenbaar maken dat wij het niet eens zijn met het opheffen van de 19 parkeerplekken op de Binnenkant en de 7 parkeerplekken op de Kalkmarkt.

De stad moet leefbaar zijn voor iedereen en daarom willen wij als bewoners onze stem laten horen omdat de opheffing grote gevolgen heeft op ons dagelijks leven. Velen van ons hebben de auto dagelijks en soms meerdere malen per dag nodig voor werk, studie en/of zorg.

Daarnaast moeten wij bereikbaar blijven voor bezorgers, monteurs en ondernemers die het vaak laten afweten als zij weten dat er geen parkeermogelijkheid in de buurt is.

De bewoners hebben het gevoel dat het besluit al genomen is en dat er geen rekening wordt gehouden met de invloed die dit plan heeft op het dagelijkse leven en de bedrijvigheid voor ondernemers. De lijst van de 55 bewoners van de Binnenkant, die het eens zijn met het opheffen van de 26 parkeerplekken, wordt als leidend gezien om een beeld te schetsen van de situatie. Echter de opheffing van deze 26 parkeerplekken heeft betrekking op meer mensen dan de Binnenkant. Dit gaat alle bewoners en ondernemers aan uit de buurt voor de komende 10 jaar tot de nieuwe herinrichting definitief wordt.  Tijdens de bewonersbijeenkomst werd duidelijk dat het voorstel tot opheffing, enkel tot doel had om de auto uit de stad te weren.

In de afgelopen jaren zijn al heel veel parkeerplekken verdwenen in de straten van de onze buurt (Prins Hendrikkade-twee zijden, Koningsstraat, Recht Boomsloot, Oude Waal, Kromboomsloot, Geldersekade, een groot aantal op de Binnenkant zelf etc). Hiervoor in de plaats is er weinig tot geen alternatief geboden vanuit de gemeente. Tijdens de bewonersbijeenkomst werd er gesproken over de parkeerbalans in de buurt. Deze is in onze beleving als bewoners zoek, er werd gesproken over 1000 vergunningen voor 800 parkeerplekken op straat waarvan 150 bijzondere plekken zijn zoals o.a. invalide plekken. In de 650 overgebleven parkeerplekken zijn er ook nog plekken gereserveerd voor verschillende deelauto’s naast het feit dat ze ook de gewone parkeerplekken mogen gebruiken. Uit informatie van de gemeente blijkt dat van die 650 plekken ook nog eens 15% bezet wordt door toerisme (in onze beleving vele malen hoger). Dit houdt in dat slechts de helft van de vergunninghouders in een best case scenario een kleine kans maakt om te kunnen parkeren op de huidige plekken waar in 2023 wel €600,- per vergunning voor wordt betaald.

Nu zijn er alternatieven geboden om in de Oosterdok garage en in de Piet Hein garage te parkeren. Ondanks dat wij blij zijn met deze alternatieven, is de reistijd vanaf de IJ-tunnel dagelijks 30 tot 45 minuten om deze te bereiken en eenmaal voor de slagboom, komt het regelmatig voor dat de garages vol zijn. De afstand vanaf de Kromme Waal tot de Piet Hein garage is volgens Google Maps 1,4 km, op een enkele reis is dat maar liefst 20 minuten lopen. Door de afgelegen ligging wordt de route niet als veilig ervaren in het donker.
Vooral de leefbaarheid en luchtkwaliteit baart ons zorgen in het centrum, sinds de rijbaan voor Centraal Station is afgesloten, is er congestie op de Prins Hendrikkade en is de luchtkwaliteit behoorlijk afgenomen. Als alle bewoners nu geacht worden in de garages te parkeren, zal de file langer worden en dus meer uitstoot opleveren. Voorheen waren er 3 routes om richting de snelweg te gaan: richting West via de achterzijde van Centraal Station, richting Noord via de Prins Hendrikkade en Oost via de Oude Waal & Jodenbreestraat naar de Wibautstraat. Sinds de rij richting veranderd is op de Oude Schans moet al het verkeer naar de Prins Hendrikkade. Dit zorgt voor meer congestie en rijbewegingen.

Om de leefbaarheid in de Nieuwmarkt/Lastage buurt te verhogen, zou er juist gekeken moeten worden naar alternatieven, zoals de buurt alleen toegankelijk te maken voor bewoners en bestemmingsverkeer, door middel van intelligente palen.

Dit zal voor minder verkeer zorgen (betere luchtkwaliteit), de bestaande parkeerplaatsen zouden dan bezet worden door vergunninghouders (gezonde parkeerbalans) en voor minder overlast zorgen (toerisme en rijbewegingen van auto's). Op dit moment wordt de Binnenkant vaak gebruikt als sluiproute om de file te vermijden op de Prins Hendrikkade.

Wat ook een grote impact heeft op de buurt is het toerisme, of ze nu per auto of te voet komen, de hoeveelheid is veel te intens voor het karakter van de buurt.

De weinige parkeerplekken die er nog zijn, worden vaak bezet door buitenlandse kentekens. Het gedrag van vele toeristen die per auto onze wijk bezoeken is zorgelijk, ze slapen in de auto, deponeren vuilnis op de kade/stoep en gebruiken onze gevels vaak om zich te ontdoen van hun behoeften. Daarbij is het ook gepaard met het gebruik van drugs en of alcohol, waardoor er onveilige situaties ontstaan. Daarnaast respecteren zij de invalide, car share vakken en de stoep niet. Regelmatig parkeren zij op de stoep bij het Amrath hotel waardoor de hulpdiensten er bij nood niet langs kunnen. Nu de Corona maatregelingen zijn opgeheven, is het massa toerisme toegenomen, ze worden met grote tour bussen afgezet op de Prins Hendrikkade. Te voet gaan ze in grote groepen de wijk in, door de breedte van de stoep op de Binnenkant en de Oude Waal wordt er voor een alternatieve route gekozen om richting de Wallen te gaan. De beperkte ruimte en de geparkeerde auto’s dienen als het ware als een buffer, opdat de toeristen niet blijven hangen in de straat (vorm van crowd management). Wij zijn daarom juist blij met de parkeervakken. Daar waar de parkeerplekken zijn opgeheven, zijn plantenbakken neergezet, die een uitstekende plek voor de toerist blijken, om te gaan zitten en een maaltijd te nuttigen. Vaak zonder het netjes achter te laten, tot grote ergernis van de bewoners van de woonboten en tot grote genoegen van ongedierte.  

Door de initiatiefnemers en de gemeente wordt beweerd dat de stoep niet breed genoeg zou zijn voor 2 voetgangers of mensen met een beperking en zij daardoor noodgedwongen de weg op moeten. Nu is er al een behoorlijk stuk brede stoep op de Binnenkant, de vrije weg wordt daar beperkt doordat juist dààr de vuilnis en het grof vuil wordt gedeponeerd. Ondanks de vele fietsnietjes die op de kade zijn geplaatst (ten koste van parkeerplekken) is er een wildgroei aan fietsen op de stoep. Hierdoor is er alsnog geen vrije doorgang mogelijk.

De stoep wordt ook door de bewoners als een extensie van hun woning gebruikt door gevel tuintjes aan te leggen (hoe schattig ze ook zijn) en doordat men bij mooi weer, tafels en stoelen neerzet om van de zon te genieten. Ten tijde van de Corona maatregelen is het gebleken dat dit juist voor overlast zorgde doordat er tot diep in de nacht wordt nagetafeld of geborreld, zeker bij de verschillende studentenhuizen op de Binnenkant en de Kalkmarkt.

Graag willen wij het stadsbestuur en de commissie vragen te kijken naar "the bigger picture" om de leefbaarheid te verhogen in de buurt en niet enkel voor een korte termijn oplossing te kiezen die toevallig de politieke doelstelling van het verbreden van de stoepen waarmaakt. We hopen dat u openstaat voor onze bezorgdheid en input, zodat we de buurt voor iedereen leefbaar houden. 

De bewoners en ondernemers van Nieuwmarkt/Lestage

Lokaal Kiezersonderzoek: petitie belangrijkst na contact met ambtenaar

Wat doet de burger buiten de verkiezingen om van zich te laten horen? Dat was een vraag in het Lokaal Kiezersonderzoek 2022. Het ondertekenen van een petitie staat op 2 na contact met een ambtenaar.

+Lees meer...

tabel7 lokaal kiezersonderzoek 2022

Belangrijk om op te merken is dat het, na de petitie, heel belangrijk is om als actiegroep contact te zoeken met journalisten en intensief in contact te zijn met politiek en ambtenarij. Dat is lastig in je eentje, maar als groepje sta je sterk, hou je het vol en blijf je gemotiveerd. Een petitie kan ook makkelijk een actiegroepje worden, evengoed zonder dat je er veel omkijken naar hebt. Begin in ieder geval een petitie, want het is niet zeker of die aanslaat.

Ook werd in het Lokaal Kiezersonderzoek gevraagd welke vormen van 'participatie' zinnig zijn. Ook degenen die (nog) niets hadden gedaan konden daar dus antwoord op geven.

"Aan een inspraakavond bezoeken of een petitie tekenen, kent 42% redelijk veel zin toe, contact leggen met een gemeenteraadslid acht 38% zinvol, voor deelnemen aan een actiegroep is dit 31% en voor contact opnemen met een ambtenaar 25%."

Lees verder in De Staat van het Bestuur 2022: openbaar bestuur in crisistijd.

21-03-2023

Agendapunt

Beste allemaal,

Aankomende donderdag (23-03-2023) wordt onze petitie behandeld als agendapunt in de gemeenteraadscommissie. Mocht u hierbij aanwezig zijn dan is dat uiteraard mogelijk.

+Lees meer...

De vergadering wordt gehouden in het oude stadhuis en begint om 10:00 uur. Het standplaatsenbeleid is agendapunt 8. U kunt de vergadering donderdag ook online bijwonen: https://direc.to/imGR.

RTG 21-3 geheel gewijd aan AH

De Rondetafelgesprekken van de gemeente Blaricum op dinsdag 21 maart 2023 is volledig gewijd aan de uitbreidingsplannen van AH. De RTG begint om 20 uur in het gemeentehuis aan de Kerklaan..

Kap bomen vistrap Junne in broedseizoen door gemeente Ommen met toestemming provincie Overijssel

Inmiddels heeft de gemeente Ommen afgelopen woensdag 15 maart 2023, op de 1e dag van het broedseizoen, rondom de vistrap in Junne alle bomen gekapt en struiken verwijderd.

Omwonenden hebben de kap nog 2 dagen tegen kunnen houden door het indienen van een handhavingsverzoek bij de Provincie Overijssel. Tegen alle verwachtingen in gaf de Provincie toestemming aan de gemeente Ommen om op de 1e dag van het broedseizoen alsnog te gaan kappen.

+Lees meer...

Volgens een door de gemeente ingehuurde ecoloog zouden er ter plekke geen (broedende) vogels aanwezig zijn. De Provincie heeft haar besluit daarop gebaseerd zonder zelf op locatie onderzoek te doen en is volledig voorbijgegaan aan de argumenten vanuit de buurtschap Junne om de kap tegen te houden.

Aangezien de Provincie Overijssel haar besluit pas dinsdagmiddag 14 maart jl. rond 17.00 uur aan de buurtbewoners heeft gestuurd (de gemeente was al eerder die middag geïnformeerd) lukte het voor de omwonenden niet meer om voor het donker werd zelf een ecoloog in te schakelen en onderzoek te laten doen. En daarmee klem gezet door Provincie en Gemeente…

Wat de ochtend daarop volgde was een zinloze kaalslag nu voor de bouw van de brug het oordeel van de Raad van State moet worden afgewacht. De gemeente handelde daarmee in strijd met haar eigen toezeggingen naar de omwonenden toe, zoals te lezen op de website van de gemeente Ommen:

"Gemeente Ommen wacht afhandeling juridische procedures af

Gemeente Ommen had de verwachting dat in 2021 de nieuwe brug over de Vecht gebouwd kon worden. Dit is niet mogelijk gebleken, door bezwaren op de Omgevingsvergunning en de Watervergunning. Gemeente Ommen wacht eerst de afhandeling hiervan af, voordat gestart wordt met de bouw van een nieuwe brug. Het is nog niet bekend wanneer die behandeling gereed is, hiervoor is de gemeente Ommen afhankelijk van de Rechtbank Zwolle (en eventueel Raad van State).”

Een van de mooiste plekjes van Junne is teloor gegaan en het vertrouwen van de burger in de overheid (gemeente en provincie) is daardoor beschadigd....

Uw steun voor deze petitie blijft dan ook nodig om de bouw van deze zware 60 tons brug in dit mooie buurtschap (Natura2000), het verdwijnen van de prachtige vistrap en de geplande bomenkap van nog eens zo'n 70 bomen rondom de huidige monumentale brug/stuw tegen te kunnen houden. Deelt u dit bericht, zodat ook anderen onze petitie ondertekenen? Alvast hartelijk dank voor uw steun!

Werken aan oplossingen.

Zijn er beleidsinstrumenten voor een duurzamer gebruik van medicatie? Jazeker: het Centraal Plan Buro en het Plan Buro Leefomgeving geven in een recent rapport een overzicht van het ontwerp, de werking en de effecten van de Uitgebreide Producentenverantwoordelijkheid (UPV), zowel in theorie als in de beleidspraktijk. UPV is een beleidsbenadering waarin de verantwoordelijkheid van producenten wordt uitgebreid tot na het einde van de levensduur van een product.

+Lees meer...

Het omvat een divers palet aan beleidsinstrumenten met als doel producenten verantwoordelijk te maken — in financiële, en soms ook in organisatorische zin — voor de inzameling, sortering en verwerking van afgedankte producten. Het overdragen van verantwoordelijkheid gebeurt om een verhoogde inzameling en meer circulaire afvalverwerking mogelijk te maken. In dit achtergronddocument analyseren we de effectiviteit van UPV op afvalbeheer, op recycling en de markt voor secundair grondstoffen, en op het milieuvriendelijk ontwerp van producten oftewel ecodesign. Hiertoe hebben we een beoordeling gemaakt van de beschikbare literatuur, en interviews gehouden met stakeholders. Complementair aan dit rapport publiceren drie case studies naar specifieke productgroepen, te weten batterijen, autowrakken, en ongebruikte medicijnen (Tijm et al., 2021) UPV is een veelgebruikt onderdeel van het transitiebeleid naar een circulaire economie, zowel in Nederland als in de rest van de EU.

Er ligt een gedenktegel

Beste ondertekenaars van de petitie, op woensdag 8 maart (internationale vrouwendag) heb ik met de burgemeester en de vrouwelijke wethouders uit het college, de gedenktegel mogen onthullen. Op de Grote markt in Schiedam is nu een permanente herinnering voor Neeltje Andries en Marytje Arendsdr.

+Lees meer...

Ik wil u via deze weg bedanken voor het ondertekenen van de petitie.

Petitie is gesloten

De petitie is gesloten. Dankjewel voor jullie steun! Komende donderdag, 23 maart worden alle handtekeningen aangeboden aan de gemeente West Maas en Waal..

Openbare raadstafel 29 maart - zorg dat je erbij bent!

Lieve vrienden,


Woensdagavond 29 maart om 21 uur wordt tijdens de raadstafel bij de Gemeente Deventer gesproken over de komst van de McDonalds in de Keizerstraat. Wij zullen die avond ook de petitie tegen de komst van de derde McDonalds in Deventer aan de Gemeente overhandigen.



De raadstafel is openbaar voor publiek, dus wij nodigen je uit om hierbij aanwezig te zijn. De Gemeente Deventer is er voor haar inwoners.

+Lees meer...

En met bijna 13.000 handtekeningen moet het niet zo zijn dat de lobby van internationale fastfoodketen McDonalds onze stem gaat overschreeuwen.



Deel in de tussentijd de petitie nog met al je contacten. En laat 29 maart ook jouw stem nog duidelijk horen tijdens de raadstafel! Alleen samen maken we het verschil!



We zien je dan!



Initiatiefgroep Petitie tegen McDonalds