U, de petitionaris

Nieuws

Wel BTW-verhoging op sport

De Tweede Kamer heeft ingestemd met het Belastingplan 2019, waar de btw-verhoging op sport een onderdeel van is. GroenLinks is lang tegen geweest op dit punt, maar is uiteindelijk overstag gegaan. Kamerleden Lisa Westerveld van GroenLinks en Antje Diertens van D66 gaven aan voor preventiemaatregelen te zijn om een gezonde leefstijl te bevorderen. Edgar Mulder van de PVV heeft wel een motie ingediend, maar die kreeg onvoldoende steun.

Bron: Over het Belastingplan 2019, zie de memorie van toelichting, 7.1. Verhogen verlaagde btw-tarief.

EINDE ANTWOORD

REACTIE PETITIONARIS

Dank voor uw steun aan de petitiecampagne "geen btw-verhoging op sport". De campagne is ondertekend door bijna 25.000 personen. Het besluit van het kabinet is helaas definitief: het lage btw tarief gaat van 6 naar 9%.

Uw ondertekening is zeker zinvol geweest.

Door middel van alle acties die zijn gevoerd tegen het duurder maken van een gezonde leefstijl, is een voorschot genomen op de toekomst. Er is een breed maatschappelijk protest ontstaan, niet alleen op het vlak van sporten, maar ook met betrekking tot de gezonde eerste levensbehoeften zoals groente, fruit en kraanwater. De politiek zal moeten nadenken over maatregelen die snel en onbezonnen werden genomen. Enerzijds mensen straffen omdat ze bewust voor een gezonde leefstijl kiezen en anderzijds een beleid voeren waarbij gekozen wordt voor preventie. Het kabinet weet dat dit een volstrekt verkeerd en tegenstrijdig signaal is geweest.

Wij blijven alert, mobiliseren krachten en zullen de barricaden opzoeken, zodra er opnieuw onzalige plannen komen om de btw te verhogen. Wij hopen dat wij dan ook weer op uw steun mogen rekenen.

Met sportieve groet,

Namens de Vereniging Exclusieve Sportcentra,

Het bestuur

EINDE REACTIE

07-02-2019 | Petitie Géén btw verhoging op sport

Marcel, de laatste boer van De Telegraaf: Den Haag, mag toch blijven van de gemeente: ’Heel blij dat ik mijn land terug heb’

De laatste boer van Den Haag, Marcel Kleijweg van Boerderij Clingendael, wordt niet langer in zijn voortbestaan bedreigd. De gemeente sloot een deal met de boer: tegen nieuwe voorwaarden mag Kleijweg toch (...) lees verder.

Binnenkort hebben wij nieuws!

Hou onze pagina in de gaten..

14-11-2025 | Petitie Hou Zwembad Overschie open

Fantastisch; 1000 ondertekeningen!

Jaaaa, we hebben vanmorgen de mijlpaal van 1000 ondertekeningen bereikt! Dat is geweldig! We willen iedereen enorm bedanken voor jullie steun! We zullen ons blijven inzetten en ons uiterste best doen om een herbouw te realiseren, al zal het een grote uitdaging worden!

Zoals de dichter Samuel Johnson ooit zei: "Grote werken worden niet volbracht door kracht, maar door volharding." We blijven doorzetten en met volle energie werken aan ons doel, want samen kunnen we ernaar streven om dit waar te maken! En misschien zal het de herbouw niet binnen vijf of tien jaar worden gerealiseerd, maar wellicht wel over vijftig of honderd jaar. Het zaadje is in ieder geval geplant!.

Bevolkingsonderzoek borstkanker uitgebreid met MRI-onderzoek

Staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, Preventie en Sport) wil zo snel mogelijk het bevolkingsonderzoek voor vrouwen met zeer dichtborstweefsel verbeteren. Voor hen werkt het huidige bevolkingsonderzoek borstkanker minder goed.

+Lees meer...

Vrouwen met zeer dicht borstweefsel worden vanaf 2030 aansluitend op hun mammogram door het bevolkingsonderzoek uitgenodigd voor MRI-onderzoek. Daarmee kan borstkanker in zeer dicht weefsel beter en sneller worden opgespoord. (...) lees verder

Mail campagne gestart

Het nieuws dat in Nederland vakbondsleiders ontslagen kunnen worden slaat ook internationaal golven. Een netwerk van vakbonden roept op om een mail te sturen naar de directie van Ahold-Delhaize Nederland.

+Lees meer...

Doe je mee?

https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=5752

Petitie officieel gestart!

De petitie om het maximum van 140 nachtdiensten per jaar te verhogen is vandaag officieel gestart. Help mee door te tekenen en te delen met collega’s in de zorg.

+Lees meer...

Samen kunnen we zorgen voor betere roosters, minder werkdruk en veiligere nachtdiensten.

Actie bij hoofdkantoor Albert Heijn

Donderdag 13 november, 9:00 uur Ahold hoofdkantoor, Provincialeweg 11, Zaandam

Kom naar de actie en laat Albert Heijn zien dat vakbondsrechten gerespecteerd moeten worden!.

Memorial for Navalny unveiled

In front of the Russian Embassy in The Hague, a memorial was unveiled on Saturday, November 8, for the late Russian opposition leader Alexei Navalny.

STATEMENT FROM THE PETITION ORGANIZER

Perhaps you have already heard about this in the news.

His widow, Yulia Navalnaya, and city councillor Robert Barker unveiled the plaque together with us. It bears an inscription in Dutch, English and Russian: “Alexei Navalny (1976–2024), died for freedom.”

This initiative came about thanks to this petition.

+Lees meer...

The petition, which called for the street in front of the embassy to be named after him, was signed more than 86,000 times by all of you.

Since renaming the street ultimately proved impossible, even after we tried to convince the municipality to look beyond the existing rules, the city offered this memorial and bench as an alternative. We gladly accepted. Those present, and I as the initiator of this petition, expressed our gratitude for this sign of support for the Russian struggle for freedom.

Without your signatures, none of this would have been possible. So thank you all very much.

Warm regards, Lissa Hollmann

It has been covered and discussed in various news media, including: https://www.omroepwest.nl/politiek/5034606/gedenkteken-voor-navalny-op-bankje-bij-russische-ambassade-een-mooi-moment

https://nos.nl/artikel/2589653-weduwe-navalny-onthult-plaquette-tegenover-russische-ambassade-in-den-haag

https://www.denhaag.nl/pers/persberichten/gedenkplaquette-alexei-navalny-onthuld-in-aanwezigheid-van-yulia-navalnaya/