De Tweede Kamer heeft ingestemd met het Belastingplan 2019, waar de btw-verhoging op sport een onderdeel van is. GroenLinks is lang tegen geweest op dit punt, maar is uiteindelijk overstag gegaan. Kamerleden Lisa Westerveld van GroenLinks en Antje Diertens van D66 gaven aan voor preventiemaatregelen te zijn om een gezonde leefstijl te bevorderen. Edgar Mulder van de PVV heeft wel een motie ingediend, maar die kreeg onvoldoende steun.
Bron: Over het Belastingplan 2019, zie de memorie van toelichting, 7.1. Verhogen verlaagde btw-tarief.
EINDE ANTWOORD
REACTIE PETITIONARIS
Dank voor uw steun aan de petitiecampagne "geen btw-verhoging op sport". De campagne is ondertekend door bijna 25.000 personen. Het besluit van het kabinet is helaas definitief: het lage btw tarief gaat van 6 naar 9%.
Uw ondertekening is zeker zinvol geweest.
Door middel van alle acties die zijn gevoerd tegen het duurder maken van een gezonde leefstijl, is een voorschot genomen op de toekomst. Er is een breed maatschappelijk protest ontstaan, niet alleen op het vlak van sporten, maar ook met betrekking tot de gezonde eerste levensbehoeften zoals groente, fruit en kraanwater. De politiek zal moeten nadenken over maatregelen die snel en onbezonnen werden genomen. Enerzijds mensen straffen omdat ze bewust voor een gezonde leefstijl kiezen en anderzijds een beleid voeren waarbij gekozen wordt voor preventie. Het kabinet weet dat dit een volstrekt verkeerd en tegenstrijdig signaal is geweest.
Wij blijven alert, mobiliseren krachten en zullen de barricaden opzoeken, zodra er opnieuw onzalige plannen komen om de btw te verhogen. Wij hopen dat wij dan ook weer op uw steun mogen rekenen.
Met sportieve groet,
Namens de Vereniging Exclusieve Sportcentra,
Het bestuur
EINDE REACTIE
https://www.mooisonenbreugel.nl/algemeen/algemeen/42114/burgerinitiatief-pleit-voor-plaatsing-baileybrugmonument-bij- .
De petitie is aangeboden aan de burgemeester van Son en Breugel. Dank voor uw stem! Binnenkort zal er wellicht meer actie nodig zijn.
Zwemvereniging Splash houdt u op de hoogte, als u bent ingeschreven
Op 2 december hadden we een prachtige presentatie voor het burgerinitiatief In het Vestzaktheater in Son. Er waren ongeveer 80 belangstellenden.
Ik mag melden dat het onderwerp echt leeft en er is een grote belangstelling. Het aantal handtekeningen loopt op naar 800. Help om er nog veel meer van te maken en stuur de petitie door. Heb je contacten in Amerika of Engeland. Breng hen op de hoogte
De petitie is een groot succes. Zonder noemenswaardige campagne binnen een week 585 ondertekenaars, waarvan méér dan 350 uit de gemeente Ede.
We kunnen daarmee vragen om Inwoneragendering en daarmee is een van onze doelen bereikt.
Naar aanleiding van klachten vanuit omwonenden, hebben D66 en het CDA een gezamenlijke motie ingediend. Deze motie vraagt het college van burgemeester en wethouders om een plan van aanpak op te stellen om de verkeersveiligheid op de Eindhovenseweg en Nieuwendijk te verbeteren.
Deze motie staat op de agenda om tijdens de raadsvergadering van 8 december besproken te worden.
De raadsvergadering begint om 19:30 en is openbaar toegankelijk, of te volgen via een livestream (link onderstaand).
Hartelijk dank aan eenieder die tot nu toe getekend heeft. We gaan op dit moment naar ruim 700 handtekeningen. en het streven is enkele 1000-den Daarom de vraag om de petitie verder te verspreiden Graag bereiken we ook buitenlanders en in het bijzonder veteranen en familie
We hebben en mooie presentatie kunnen geven in het Vestzaktheater in Son
Make this petition large, huge, enormous ..
Vandaag in het nieuws: Meer doden in het verkeer verwacht, vooral onder fietsers en ouderen.
Maar als de e-bike niet langer als fiets wordt gezien dan zijn er plots veel minder gewonden onder de fietsers. De fiets als categorie wordt dan met een klap veel veiliger.
Als de fietspaden dan ook exclusief zijn voor fietsers tenzij het (brede) bromfietspaden zijn, dan zijn er ook minder conflicten tussen fietsers en e-bikes. Ook goed voor de veiligheid.
E-bikes worden er dan niet per se veiliger door. Rijbewijs, technische keuring en misschien helmplicht kan helpen. Maar net als de bromfiets is en blijft het onveiliger dan zelf trappen met een lage gemiddelde snelheid
Op 27 januari 2026 tussen 13:30 en 13:45 uur vindt de overhandiging van de petitie plaats aan de Kamercommissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport in de Statenpassage van de Tweede Kamer volgens tweedekamer.nl.
Wilt u erbij zijn, neem dan contact op met de petitionaris en meld u aan als bezoeker van de Tweede Kamer..