You, the petitioner

Updates

Tekst brandbrief medici

Onderstaande brandbrief wordt namens 130 medici op dinsdag, samen met deze petitie, overhandigd.

Geachte Kamerleden,

In het laatste weekend van september jongstleden heeft de snorfiets weer drie levens gekost. In Gorinchem (een jongen van 16 jaar), in Lageland (54) en in Zaandam (61). Een paar geparkeerde auto's zijn de enige andere voertuigen die erbij betrokken waren. En dit was dus niet in Amsterdam, maar in een landelijke omgeving. Dit gebeurt regelmatig, de snorfiets is gevaarlijk, vooral voor de berijder. Bijna de helft van alle ernstige letsels onder snorfietsers betreft hoofd- en hersenletsel.

Overal in Europa moet je daarom een helm op als je op de snorfiets rijdt, behalve in Nederland en Slowakije. Nergens is de snorfiets (lees snorscooter) ook zo populair als in Nederland, want het is gewoon een brommer die alleen op papier niet zo snel kan. Maar de afgeknepen brommer rijdt wel degelijk snel en is zwaar. Vooral je hoofd vangt de klappen op als je botst en dat is te zien aan al het ernstige hoofd- en hersenletsel bij gewonde snorscooteraars. Volgens diepteonderzoek van de SWOV had meer dan de helft van de onderzochte snorfietsers hoofdletsel dat gezien de locatie en aard van het letsel beperkt had kunnen worden als de snorfietser een helm had gedragen.

Toch wil men de 700.000 snorfietsers (nog!) niet 'straffen' met een helm, want ze genieten nu zoveel vrijheid met de snorfiets. Een helmplicht maakt een tweewieler minder populair. Dat zagen we in 1975 met de brommer. In reactie daarop is de snorfiets uitgevonden (PDF met Kamerdebat 19-2-1976). De verkeerswetenschappers van de SWOV adviseren net als Nederlandse traumachirurgen-onderzoekers al jaren een algemene helmplicht voor iedereen op een snorfiets. Ook de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) (PDF, p 33) dringt hier al jaren op aan. Voor minder dan €100,- heb je al een prima helm die veel doden en blijvend hersenletsel kan voorkomen. Uit onderzoek van de gemeente Amsterdam is ook bekend dat snorfietsers bij een helmplicht overstappen op de gewone fiets. Dat zal nog minder ongelukken geven! Fietser en snorfietser rijden nu allebei gemiddeld 1000 kilometer per jaar in Nederland, ritjes die dus goed te fietsen zijn. In mindere mate zullen snorfietsers uitwijken naar het openbaar vervoer en een paar procent gaat meer autorijden (het parkeren is namelijk duur). 

Wij vragen u daarom om een nationale helmplicht voor snorfietsen in te voeren. Een helmplicht is een pennenstreek voor de wetgever en een kleine uitgave voor de snorfietser. De besparingen op hersenletsel, uitvliegende traumahelikopters en levenslang leed bij de overlevers is het ruimschoots waard. De Nederlands Vereniging voor Traumachirurgie, de Nederlands Vereniging voor Neurochirurgie en de Nederlands Vereniging van Revalidatieartsen steunen daarom ook ons verzoek.

Het lijkt misschien een onliberale maatregel: maar we hebben ook ooit ingestemd met de autogordel.

Referenties:

  • Leijdesdorff et al. Injury Pattern, Hospital Triage, and Mortality of 1250 Patients with Severe Traumatic Brain Injury Caused by Road Traffic Accidents. J of Neurotrauma 2014
  • Leijdesdorff et al. Ongelukken met gemotoriseerde tweewielers. Ned Tijdschrift v Geneeskunde 2012
  • Leijdesdorff et al. Injury pattern, injury severity, and mortality in 33,495 hospital-admitted victims of motorized two-wheeled vehicle crashes in The Netherlands. J Trauma Acute Care Surg. 2012
  • Davidse et al. Snorfietsongevallen op het fietspad: Hoe ontstaan ze en hoe zijn ze te voorkomen? SWOV Rapport 2017
  • CBS Factsheet fiets 2015
  • World report on road traffic injury prevention: summary. World Health Organization, Geneva 2004
2018-12-07 | Petition Helmet legislation for all mopeds

Teken de nieuwe petitie Dag Nachtvluchten

De petitie 'Stop Nachtvluchten' is niet aangeboden maar uw handtekening hoeft niet verloren te gaan. Met toestemming van de petitionaris vragen wij (eenmalig) uw aandacht voor een nieuwe petitie, 'Dag Nachtvluchten' van Stichting S4R.

+Read more...

Wij kunnen uw steun nu meer dan ooit gebruiken.

-> Teken hier de nieuwe petitie: https://dag-nachtvluchten.nl

WAAROM NU?
Op dinsdag 19 mei heeft Stichting S4R persoonlijk het manifest 'Dag Nachtvluchten' overhandigd in de Tweede Kamer. Het onderwerp haalde die avond onder meer Nieuwsuur en Hart van Nederland. De politiek is wakker geschud, dit is hét moment om te laten zien hoeveel mensen een gezonde nachtrust eisen.

WAT EISEN WE?
Een volledige nachtsluiting van alle Nederlandse luchthavens tussen 23.00 en 07.00 uur, zonder verschuiving van vluchten naar de randen van de dag.

UW HANDTEKENING TELT ÉCHT MEE
Onze campagne gaat door! Met uw handtekening gaan we eind 2026 opnieuw naar de Tweede Kamer. Hoe groter het aantal ondertekeningen, des te sterker onze positie.

Samen kunnen we zorgen voor gezonde nachten voor iedereen. Voor meer informatie over Stichting S4R, kijk op: https://stichting-s4r.nl

Bij voorbaat dank voor uw steun,
Vriendelijke groeten,
Stichting S4R

2026-05-27 | Petition Stop nachtvluchten

Teken de nieuwe petitie dag nachtvluchten

De petitie 'Stop Nachtvluchten' is niet aangeboden maar uw handtekening hoeft niet verloren te gaan. Met toestemming van de petitionaris vragen wij (eenmalig) uw aandacht voor een nieuwe petitie, 'Dag Nachtvluchten' van Stichting S4R.

+Read more...

Wij kunnen uw steun nu meer dan ooit gebruiken.

-> Teken hier de nieuwe petitie: https://dag-nachtvluchten.nl

WAAROM NU? Op dinsdag 19 mei heeft Stichting S4R persoonlijk het manifest 'Dag Nachtvluchten' overhandigd in de Tweede Kamer. Het onderwerp haalde die avond onder meer Nieuwsuur en Hart van Nederland. De politiek is wakker geschud, dit is hét moment om te laten zien hoeveel mensen een gezonde nachtrust eisen.

WAT EISEN WE? Een volledige nachtsluiting van alle Nederlandse luchthavens tussen 23.00 en 07.00 uur, zonder verschuiving van vluchten naar de randen van de dag.

UW HANDTEKENING TELT ÉCHT MEE Onze campagne gaat door! Met uw handtekening gaan we eind 2026 opnieuw naar de Tweede Kamer. Hoe groter het aantal ondertekeningen, des te sterker onze positie.

Samen kunnen we zorgen voor gezonde nachten voor iedereen. Voor meer informatie over Stichting S4R, kijk op: https://stichting-s4r.nl

Bij voorbaat dank voor uw steun, Vriendelijke groeten, Stichting S4R

2026-05-27 | Petition Stop nachtvluchten

Update

We hebben een opzet voor een plan van aanpak gemaakt en deze samen met de petitieresultaten gemaild naar de MR! Hopelijk horen we hier snel meer over! .

petitie aangeboden aan gemeenteraad West Betuwe

De petitie is vanavond, 26 mei 2026, aangeboden aan de gemeenteraad West Betuwe. De voorzitter heeft toegezegd dat er in ieder geval een antwoord komt op de petitie.

+Read more...

In drie weken tijd is de petitie door 322 personen getekend. Een aanzienlijk aantal! Hartelijk dank voor uw steun. Hopelijk worden we gehoord en komt er een nieuwe inrichting die recht doet aan zowel de veiligheid van het restaurant als het behoud van het terras!

Aanbieden aan burgemeester

Mijn kinderen en ik zullen voorafgaand aan de raadsvergadering donderdag 28 mei om 19.20 uur de handtekeningen overhandigen aan de burgemeester. Dat doen we in het Oude Stadshuis op de Markt in Culemborg.

+Read more...

Iedereen die erbij wil zijn om steun te laten zien, is van harte welkom. ❤️

We bieden dan de handtekeningen aan van bewoners van het Torenmolenpad én de online petitie die inmiddels breed in Culemborg is ondertekend.

Wanneer ik uiteindelijk mag inspreken in de raad is nog niet duidelijk. De geplande inspreekmomenten tijdens de aanstaande raadsvergadering gaan helaas niet door. De agenda van de raad is te vol, waardoor de insprekers worden verzet naar een later moment.

Dank voor alle steun, reacties en betrokkenheid tot nu toe. Het laat zien hoe belangrijk speelplekken zijn voor kinderen en buurten in onze stad.

Update – mei 2026

Update – mei 2026

Deze petitie is verlengd tot augustus 2026.

Inmiddels heeft de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid van de Tweede Kamer ook mijn nadere reactie over de ongelijke uitwerking van de AOW ontvangen en besproken.

De commissie heeft besloten de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid om een reactie op mijn brief te vragen. Daarmee is dit onderwerp actief onder de aandacht van de politiek gebracht.

Juist daarom blijft het belangrijk dat mensen die deze ongelijkheid herkennen of onrechtvaardig vinden hun steun laten blijken door deze petitie te ondertekenen..

Update – mei 2026

Update – mei 2026

Deze petitie is verlengd tot augustus 2026.

Inmiddels heeft de vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid van de Tweede Kamer ook mijn nadere reactie over de ongelijke uitwerking van de AOW ontvangen en besproken.

De commissie heeft besloten de minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid om een reactie op mijn brief te vragen. Daarmee is dit onderwerp actief onder de aandacht van de politiek gebracht.

Juist daarom blijft het belangrijk dat mensen die deze ongelijkheid herkennen of onrechtvaardig vinden hun steun laten blijken door deze petitie te ondertekenen..

Ontwerpbesluit aanwijzing locaties ondergrondse afvalcontainers

De meesten van u zullen de brief vorige maand al ontvangen hebben, maar het laatste nieuws is dat gemeente Baarn nu officieel de locatie van de vuilcontainers heeft aangewezen aan de Gerrit van der Veenlaan, ter hoogte waar de tijdelijke bovengrondse containers nu staan.

https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2026-181722.html

De Hoofd-VvE is hiermee akkoord gegaan, onder voorwaarde dat het hek langs de straatzijde intact blijft. Ik verwacht dat dit het laatste bericht zal zijn van mijn kant.

+Read more...

Ik wil iedereen bedanken voor zijn of haar handtekening. Ik had er graag meer uit willen halen, maar ik vrees dat we het hiermee zullen moeten doen.

Met vriendelijke groet, Randy