U, de petitionaris

Nieuws

Gesprek op het gemeentehuis

Op 2 juni is de petitie Stop het 'jakkeren' op Nuenense wegen gestart. Na een week of vier ben ik samen met Walter van Loon op bezoek geweest bij de burgemeester van Nuenen. Op dat moment hadden 100 mensen de petitie ondertekend. De burgemeester heeft beloofd over de problematiek van snelheidsovertredingen in Nuenen in gesprek te gaan met hoofd van de politie Oost Brabant. Verder hebben we de toezegging gekregen dat de burgemeester zich gaat inspannen om ook buiten de normale aanpak oplossingen te bedenken in overleg met betrokken ambtenaren. Wij zullen de burgemeester hier aan houden. Wij van onze kant hebben gezegd dat we alles in het werk zullen stellen om de petitie nog breder onder de aandacht te brengen om het aantal ondertekeningen te laten toenemen. We schrijven daartoe regelmatig een stukje over 'het jakkeren' in de lokale bladen. Verder zijn we gestart met flyeren in straten en wijken met veel geluidsoverlast. Op dit moment, 28 juli, hebben 160 mensen de petitie ondertekend. Een mooi resultaat. U hebt daaraan bijgedragen waarvoor dank. Het aantal ondertekeningen kan en moet echter beter. Daarom zou ik u willen vragen om mensen in uw directe omgeving te motiveren ook een handtekening te zetten. Goed voor een rustiger en veiliger leefomgeving voor alle Nuenense mensen.

6.000 handtekeningen!

Noordwijk wordt nu echt wakker! En dat moet ook, want het gevaar van het AZC komt steeds dichterbij..

Behoud de rijkssubsidie voor het Nationaal Onderwijsmuseum

Actueel in het Tweede Kamer debat van vandaag; het grondrecht van elke geloofsovertuiging in Nederland om zelf onderwijs te mogen geven.

Het Nationaal Onderwijsmuseum maakt als spiegel van de maatschappij een unieke blik in ons onderwijs en eigen verleden mogelijk.

+Lees meer...

Daarmee wapent het ons tegen herhaling van fouten van vorige generaties.

Het Nationaal museum duidt voor een breed publiek als enige instelling in Nederland de geschiedenis van artikel 23 van de Grondwet, een echt Nederlands grondrecht. Dit grondrecht bestaat in de meeste landen van de wereld niet. Iedereen in Nederland mag onderwijs geven. Dit is de vrijheid van onderwijs.

In de vaste collectie laat het museum de unieke vrijheid van onderwijs zien in al haar facetten; openbaar onderwijs is er voor iedereen. Voor mensen met of zonder godsdienst of levensovertuiging en met eerbiediging van ieders godsdienst of levensovertuiging.

Behoud de rijkssubsidie voor het Nationaal Onderwijsmuseum

Nog vijf dagen voordat de motie van Ilana Rooderkerk (D66) voor het behoud van de Rijkssubsidie aan het Nationaal Onderwijsmuseum op dinsdag 23 september in stemming wordt gebracht in de Tweede Kamer.

Teken vandaag de petitie nog!

Dank voor je steun!

Ps) Soms is het goed om alles uit te gummen en opnieuw te beginnen, maar bij musea is dat het domste wat je kan doen.

Alternatieve Locatie - het 220 hectare grote leegstaande voormalig USAG complex

Er zijn vage plannen in de maak voor de voormalige Amerikaanse legerbasis in Schinnen.

Nadat de soldaten van het terrein naast de autoweg zijn vertrokken naar Brunssum, in de herfst van vorig jaar, zijn een aantal partijen gaan nadenken over een herbestemming voor het 220 hectare grote leegstaande complex.

https://www.youtube.com/watch?v=reS0no8Q6Yw.

Raadscommissie Fysieke Leefomgeving 4 september

https://beekdaelen.bestuurlijkeinformatie.nl/Agenda/Index/f1881056-f8ab-4893-a9ab-f8831ce54e2f.

Petitie wordt aangeboden aan de wethouder!

Morgen, donderdag 18 september om 13.00 bieden we deze petitie aan aan Saskia Bruines, wethouder Cultuur, en haar collega's van de Haagse Gemeenteraad. Dit doen we expres voorafgaand aan het komende debat over cultuurparticipatie dat direct daarna begint.

Wees van harte welkom op het stadhuis om 12.45 zodat we samen een statement maken voor het behoud van het Popradar-pand.

+Lees meer...

Deze oefenruimtes mogen niet verdwijnen!

Tot daar,

Arlette, Tjalling, en de Haagse Nachtraad

Petitie is verhuisd naar andere pagina

De petitie is niet hier ondertekenbaar maar op een andere pagina.

Theory of Change

Mijn eerste versie van mijn Theory of Change ligt bij twee meelezers!.