De petitionaris van de petitie Vervolging bij valse melding met kwade bedoelingen bij Veilig Thuis vraagt u de petitie te ondertekenen:
"Veel. Te veel personen hebben daadwerkelijk te maken gehad met valse meldingen bij instanties als Veilig Thuis. En omdat een melding niet hetzelfde is als een aangifte, hebben zij niet de mogelijkheid om verweer te bieden aan de instanties. Iemand doet een melding en je bent eraan overgeleverd dat men gaat checken bij bijvoorbeeld de school van je kinderen en de huisarts of de melding daadwerkelijk ergens op is gebaseerd. Daar is niets grappigs aan. De tranen liepen over mijn wangen bij het lezen en invoelen van de ervaringen die met mij werden gedeeld.
Vaak gebeurde zo'n valse melding naar aanleiding van een familieruzie of een scheiding. Té erg eigenlijk. Zelf was ik na zo'n valse melding al zo van de kaart dat ik niet in staat was tot normaal functioneren: dát is wat een pestkop doet. Doe een melding als er echt iets aan de hand is, maar niet als pesterij. Haat je de persoon die je wilt pesten dan zó erg dat je hun leven nog moeilijker wil maken?
VALSE MELDERS STRAFRECHTELIJK VERVOLGEN
Meestal gaat een instantie bepaalde procedures door voordat ze in actie komen. Maar helaas is dat niet altijd zo. In principe zouden alleen meldingen gedaan moeten kunnen worden als er écht iets aan de hand is, maar het gaat nogal eens mis. Ex-schoonfamilie of een ex-partner waren daar bij de meeste van mijn lezers debet aan. Pesterijen dus. Net zoals wat mij overkwam.
Ik ben voor een strafrechtelijke vervolging bij een valse melding van kinder- en ouderenmishandeling. Dat was het in mijn geval. Een misdadiger heeft recht op een advocaat, maar als onterecht beschuldigde zoon kan ik niets. Daarom heb ik deze petitie veiligthuisveilig.petities.nl aangemaakt om mijn pestkop alsnog strafbaar te stellen. Ook voor de velen die zich niet konden verweren bij een valse melding.
Indien je van alle oprechtheid vanuit je hart vermoedt dat een kind of oudere wordt mishandeld, dan onderneem je natuurlijk wél actie. Doe dat als een daad vanuit liefde voor het kind of oudere, niet uit rancune.
Verlaag jezelf niet. Verhoog je trilling en je staat van zijn, dan kun je meer mensen helpen. Handel vanuit liefde. Hoe moeilijk dat soms ook voor je is."
Wilt u deze of een andere petitie ook aandacht geven hier?
Op 15 juli stemde de gemeenteraad bijna unaniem voor de subsidie voor het Onderwijsmuseum.
Bron: motie M8 en stemming over behoud Nationaal Onderwijsmuseum (NOM) (15-7-2025)
REACTIE VAN PETITIONARIS
Hartelijk dank voor het tekenen van de petitie tot behoud van het Nationaal Onderwijsmuseum!
Dankzij de steun van meer dan 4000 mensen is in de Dordtse politiek de motie ‘Behoud het Nationaal Onderwijsmuseum’ ingediend. Deze is met een overweldigende meerderheid aangenomen door de Dordtse gemeenteraad.
De gemeentelijke subsidie blijft behouden voor het museum. Onze bijzondere dank gaat uit naar VSP Dordrecht voor het indienen van de motie.
Wethouder Cultuur van de gemeente Dordrecht, Rik van de Linden, riep alle partijen uit de gemeenteraad op om nu hun landelijk politieke netwerk te bewegen het Nationaal Onderwijsmuseum voor Nederland te behouden.
Samen met de gemeente Dordrecht, zijn wij in gesprek met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap om het voortbestaan van het museum te bepleiten. Deze beschermwaardige collectie moet behouden blijven voor Nederland! Het is een onmisbare nationale en internationale bron op het gebied van onderwijsgeschiedenis.
De steun van de Dordtse politiek en de duizenden handtekeningen versterken onze positie. Nogmaals dank voor uw steun. Uw betrokkenheid heeft ons als team veel kracht gegeven afgelopen periode. Wilt u op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen? Schrijf u dan in voor de nieuwsbrief van het Nationaal Onderwijsmuseum via e-nieuwsbrief | Onderwijsmuseum
Hartelijke groet, Hans van de Bunte
Op 19 augustus zijn we de 6.000-grens gepasseerd!
Tegelijk is er ook het verkiezingsprogramma van GroenLinks-PvdA verschenen met daarin het voorstel voor een klimaatticket. Dat lijkt erop.
"Voor €49 per maand kan je onbeperkt reizen in daluren met het Klimaatticket. Zo maken we het OV voor iedereen betaalbaar."
Die €49 zal meer zijn dan wat een AOW'er in zal leveren door de schaal waarop het gebeurt. Er zijn heel veel AOW'ers die dan allemaal waarschijnlijk maar een paar tientjes inleveren. Tegelijk zal dit heel veel opleveren voor de NS, zodat àlle NS-reizigers daarvan kunnen profiteren.
Dat is het grootste verschil met dit klimaatticket, want dat zal de NS juist eerder in de problemen brengen omdat de voornaamste klanten ervan de huidige treinreizigers zijn. Want het is gruwelijk moeilijk om mensen de trein in te lokken en helemaal in de daluren. De reizigers die nu al in de daluren reizen zullen goedkoper uit zijn, met minder inkomsten voor de NS... Het huidige vergelijkbare Dalvrij is €119,95 per maand.
Vanmorgen werd ik gebeld door Studio040 voor een interview over onze petitie! In het nieuwsbericht dat ze nu hebben gepubliceerd, lees je meer over het plan voor de herbouw van het oude stadhuis. Zoals ik in het interview ook al aangaf, is ons doel dus dat de gemeenteraad een haalbaarheidsonderzoek laat uitvoeren.
Het uitvoeren van zo'n groot plan is natuurlijk niet in één-twee-drie gedaan met onze petitie! Maar elke grote reis begint met een eerste stap! Lees het nieuwsbericht van Studio040 trouwens op https://studio040.nl/nieuws/artikel/liefhebbers-willen-oude-stadhuis-terug-gemeente-moet-een-haalbaarheidsonderzoek-doen.
Dank voor de vele positieve reacties! We willen graag de 1000 'handtekeningen' halen - het verzoek is daarom om de petitie aan anderen door te sturen! Zegt het voort!
.
Noorwegen is wereldkampioen elektrische auto's. Met als onbedoeld gevolg dat er 20% meer autotripjes worden gemaakt.
Want op elektriciteit rijden een stukje rijden is goedkoper dan met brandstof. Dat gaat dan ten koste van lopen, fietsen en ov. Volgens onderzoek.
Elektriciteit belasten is dan niet de oplossing want dat wordt voor van alles gebruikt. Maar betaald parkeren op de 20 miljoen parkeerplaatsen in het land bevoordeelt lopen, fietsen en ov weer op een effectieve, financiële wijze. Ten koste van zowel elektrische auto's als die op brandstof.
Al tijdens de looptijd van de petitie is dit initiatief intern bij Philips opgemerkt, opgepakt en heeft het uiteindelijk geleidt tot het kunstwerk ‘Poort naar de toekomst’. De petitie is daarom vroegtijdig ingetrokken omdat deze overbodig werd.
Deze avond hebben we de 200 ondertekeningen bereikt! Hier zijn we onwijs blij mee! Superfijn dat zó veel mensen de petitie steunen! Dit geeft ons nóg meer energie en motivatie om ons plan verder uit te werken. Op onze website kun je op de volgende pagina onze voorlopige ideeën lezen die we hebben voor de herbouw van het stadhuis: https://www.oudestadhuiseindhoven.nl/ons-plan.
Veel mensen die we hebben gesproken zijn enorm enthousiast, waaronder ook gemeenteraadsleden. We hebben al afspraken gepland staan met politici van diverse lokale politieke partijen! We houden u op de hoogte!
Een tijd geleden is door de gemeente een enquête gehouden over de bestuurlijke toekomst van de gemeente, met een aantal keuzemogelijkheden, o.a. : aansluiten bij Arnhem, Wageningen, zelfstandig blijven.
Waar kunnen inwoners de uitkomsten hiervan inzien? Wat is er met dit onderzoeksrapport gedaan? Was het voor de Bühne?
Hier vinden we dit niet terug: https://renkum.gemeenteoplossingen.nl/Vergaderingen/Gemeenteraad/2024/29-mei/20:00/Startnotitie-vervolgtraject-bestuurlijke-toekomst-gemeente-Renkum
Hier ook niet: https://www.renkum.nl/Bestuurenorganisatie/Bestuurlijketoekomst/Toekomstscenarios