You, the petitioner

Updates

Vanaf nu wel bepaalde petities over de NPO

Het beleid van petities.nl is sinds het begin in 2005 om geen petities toe te staan aan organisaties die niet 'petitionabel' zijn, zoals uitvoeringsorganisaties van overheidsbeleid.

Zo moet een petitie over toestanden met rijbewijzen bij het CBR niet naar het CBR maar naar de minister die uiteindelijk de eindverantwoordelijke is van het CBR. De Tweede Kamer ontvangt de petitie en stelt er een vraag over aan de minister en die grijpt in. Zo hoort het te gaan.

De publieke omroep hoort ook in de categorie van uitvoeringsorganisaties. Die houden zich aan de Mediawet waarin allerlei taken en verplichtingen staan. Vanaf nu staan we wel bepaalde petities toe over het beleid van de NPO.

Petities over het veranderen van de Mediawet zijn voor Den Haag en konden altijd al.

Door die Mediawet hebben de politici in Den Haag geen rechtstreekse invloed op de publieke omroep, ze kunnen alleen de kaders veranderen. Wat het NPO-bestuur precies daarbinnen doet is aan de NPO. Sinds de omroepverenigingen programma's leveren aan de NPO is er geen (democratische) input meer over de programmering, het is de NPO die bepaalt wat er uitgezonden wordt, niet de omroep.

Die Mediawet lijkt op hoe het met de kunst gaat. De politiek heeft geen rechtstreekse invloed op de kunst, er zitten organisaties tussen die geld verdelen op basis van allerlei door Den Haag vastgestelde kaders. Zo blijft de politiek buiten smaak-kwesties.

Ook op petities.nl staan we geen petities toe over wat wel of niet goede, slechte, populaire, ongewenste, kwetsende, noodzakelijke of smakeloze programmatitels zijn. Daar houden we wel aan vast.

Maar petities die gaan over het beleid van de NPO staan we voortaan wel toe. De Tweede Kamer kan de minister daar dan vragen over stellen. Ook al zal de minister antwoorden dat het toegestaan is binnen de huidige Mediawet, het kan mogelijk tot gevolg hebben dat de Mediawet uiteindelijk aangepast wordt. In theorie kan zelfs de NPO erop reageren, maar verwacht daar niets van. De organisatie is niet petitionabel en heeft tot nu toe nooit gehoor gegeven aan een petitie.

Omroepverenigingen zijn en waren altijd al petitionabel vanuit de leden. Zoals elke vereniging tijdens de algemene ledenvergadering petities gericht aan het bestuur zal moeten behandelen. Maar zoals gezegd doen omroepverenigingen er weinig meer toe.

2021-05-16

Uitnodiging Stadsgesprek toegankelijkheid en Inclusie woensdag 14 mei a.s.

Het is al weer een hele tijd geleden dat u samen met zo'n 270 anderen, de petitie "Maak Wageningen toegankelijk voor mensen met een beperking/handicap " heeft ondertekend.

We hebben goed nieuws! De gemeente is, in samenwerking met Wageningen Inclusief en Cliëntenraad Samenleving Wageningen, gestart met het realiseren van de Lokale Inclusie Agenda Wageningen.

+Read more...

(LIA Wageningen).

De Lokale Inclusie Agenda (LIA) is een direct gevolg van het VN-verdrag inzake de rechten van personen met een handicap. Dit verdrag, dat Nederland in 2016 heeft geratificeerd, verplicht overheden – dus ook gemeenten – om ervoor te zorgen dat mensen met een beperking volwaardig kunnen meedoen in de samenleving.

De LIA is het instrument waarmee gemeenten invulling geven aan deze verplichting op lokaal niveau.

De LIA Wageningen is een plan dat ervoor moet zorgen dat iedereen in onze stad mee kan doen – ongeacht leeftijd, beperking, achtergrond of inkomen. Het plan kan alleen maar tot stand komen in samenwerking met betrokken en ervaringskundige bewoners.

Daarom organiseren Wageningen Inclusief en Cliëntenraad Samenleving Wageningen op woensdagavond 14 mei een Stadsgesprek over de Lokale Inclusie Agenda. We willen u van harte uitnodigen hieraan mee te doen. Kijk op https://clientenraadsamenlevingwageningen.nl/lokale-inclusie-agenda-wageningen/ voor meer info en om u aan te melden.

Locatie: raadszaal, gemeentehuis Woensdag 14 mei, 19.00h - 21.00h

Tot ziens 14 mei!

2500 ondertekeningen!

Geweldig dat we de 2500 hebben gehaald. Steeds meer mensen komen erachter wat het college eigenlijk van plan is terwijl wij al heel lang volop aan opvang doen.

+Read more...

Dit past niet naast elkaar. We worden onterecht weggezet als xenofoob en rascist. We zouden niet klaarstaan voor de medemens. Terwijl wij juist opkomen voor de veiligheid van onze kinderen, onze ouderen en niet te vergeten onze minder bedeelde buren van 's Heerenloo, Sprank enz. Iets wat volgens ons een taak van dit college zou moeten zijn.

2025-04-29 | Petition Realiseer geen AZC in Bedum

Wat is er gebeurd?

Dankzij jouw steun hebben we inmiddels 130 handtekeningen verzameld onder de petitie 'Stop onrecht bij snippergroen in Dijk en Waard'!

Samen hebben we zichtbaar gemaakt dat het nìet om één individueel geval gaat, maar om een structureel probleem.

Wat is er gebeurd?

  • De gemeente heeft schriftelijke vragen van de raad beantwoord, maar weigert erkenning of onderzoek.
  • Ze stellen ten onrechte dat het slechts om 'individuele gevallen' gaat (dat blijkt nu ook duidelijk uit deze petitie)...
  • De gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart 2026 bieden een kans om echte verandering nu af te dwingen.

Ik zal de petitie persoonlijk aanbieden aan de gemeenteraad, samen met het verzoek om een rekenkameronderzoek in overeenstemming met artikel 213a van de Gemeentewet.

Hierbij overhandig ik ook mijn uitgebreide juridische onderbouwing, inclusief voorstellen voor transparanter beleid.

Waar maken wij ons samen hard voor?
Dit zijn de top 5 structurele misstanden die uit de meldingen naar voren komen:

  1. Willekeur bij verkoop en verhuur: bewoners in gelijke situaties worden ongelijk behandeld.
+Read more...

Beleidswijzigingen met terugwerkende kracht: eerder gewekte verwachtingen worden achteraf alsnog ingetrokken. 3. Plotselinge en slecht onderbouwde huurverhogingen van snippergroen. 4. Klokkenluiders en melders worden tegengewerkt in plaats van beschermd. 5. Gebrek aan openheid en consistentie in besluitvorming sinds 2012.

Wat kunt u nu doen om te helpen?

  • Deel de petitie actief met buren, familie en vrienden via mond op mondreclame, social media, whatsapp, etc. https://snippergroendijkenwaard.petities.nl
  • Spreek gemeenteraadsleden aan (behalve Beter voor Dijk en Waard, die steunt ons al). We hebben een meerderheid nodig voor een onafhankelijk onderzoek!
Partij E-mailadres
DOP Dijk en Waard info@dopdijkenwaard.nl
Lokaal Dijk en Waard info@lokaaldijkenwaard.nl
VVD Dijk en Waard vvddijkenwaard@gmail.com
Senioren Dijk en Waard secr@seniorendijkenwaard.nl
PvdA Dijk en Waard h.louis@raaddijkenwaard.nl
CDA Dijk en Waard secretariaatcdadijkenwaard@gmail.com
D66 Dijk en Waard secretaris@d66dijkenwaard.nl
GroenLinks Dijk en Waard info@groenlinksdijkenwaard.nl
ChristenUnieLokaal Dijk en Waard fractie@dijkenwaard.christenunie.nl
Forum voor Democratie Dijk en Waard dijkenwaard@fvd.nl
50PLUS Dijk en Waard jan.vanderstarre@50plusdijkenwaard.nl
  • Schakel je rechtsbijstandsverzekering in als je zelf benadeeld bent. Juridische druk versterkt onze positie.

Laten we doorgaan totdat de gemeente wél openheid geeft en gelijke behandeling garandeert!

Bedankt!

Beste supporters,

Dankzij jullie geweldige inzet en steun hebben we veel aandacht weten te genereren voor onze petitie. Er verschijnt deze week nog een krantenartikel over, waarmee we een laatste krachtige boodschap uitdragen.

+Read more...

Met deze ontwikkelingen heb ik besloten de petitie te sluiten. Mocht iemand ideeën of suggesties hebben voor verdere stappen, neem dan gerust contact met mij op via deze petitiesite. Samen staan we sterk! Totaal hebben we ruim 1500 handtekeningen!

Met vriendelijke groet, Maurice

2025-04-28 | Petition Red de Lidl-buurtsuper in Koedijk

Toelichting bij de petitie

Door afsluiting van een deel van de Alexander Numankade en de Hekmeijerstraat wordt de bereikbaarheid van ruim 300 woningen aan de Vermeulenstraat en De Blieckstraat ernstig verslechterd. De enige overgebleven toegang loopt via De Blieckstraat die niet geschikt is voor deze verkeersstroom.

Tegelijkertijd wordt al het wijkverkeer gedwongen via de Hengeveldstraat te rijden, waardoor verkeersdrukte, en onveilige situaties ontstaan.

+Read more...

Onafhankelijk onderzoek bevestigt risico’s.

Daarnaast verdwijnen circa 25 parkeerplaatsen aan de Alexander Numankade, vooral gebruikt door bezoekers van het Griftpark, waar regelmatig evenementen plaatsvinden georganiseerd door notabene de gemeente zelf. De parkeerdruk die hierdoor ontstaat wordt direct in onze woonstraten geplaatst, zonder dat hiervoor alternatieve oplossingen zijn geboden. Deze verantwoordelijkheid ligt nadrukkelijk bij de gemeente.

Ook op het gebied van groen en duurzaamheid schiet het plan ernstig tekort. De Alexander Numankade, momenteel een natuurlijke, groene strook onderhouden door bewoners, wordt deels vervangen door een looppad, terwijl er direct tegenover al een brede stoep ligt. Daarnaast verdwijnen er groene vlakken uit de straten die door bewoners worden bij gehouden. Hiermee verdwijnen waardevolle groene ruimtes die bijdragen aan biodiversiteit en leefbaarheid. Het grote terrein van het Gemeentearchief blijft buiten schot. In tegenstelling tot wat beloofd is, hoeft het Archief niet te vergroenen en moeten alleen de bewoners alle extra parkeerdruk opvangen en groen inleveren.

De participatie rond deze plannen is bovendien zeer slecht geweest. Recente wijzigingen zijn zonder inspraak doorgevoerd. Inbreng van bewoners is grotendeels genegeerd, wat heeft geleid tot grote frustratie. Er is onvoldoende open en transparante communicatie geweest over de werkelijke impact van het project. We zijn verleid met mooie foto’s die in werkelijkheid niet reëel bleken te zijn.

Wij roepen de gemeente op om de bredere duurzaamheidsopgaven serieus te nemen:

Duurzaamheid is meer dan fietspaden. Het gaat ook om leefbaarheid, sociale samenhang, klimaatbestendigheid, biodiversiteit en eerlijk omgaan met belangen van álle bewoners.

Autisme Nederland & KOEKIE

Autisme Nederland en KOEKIE helpen ook mee in het behalen van zoveel mogelijk handtekeningen. Zij hebben de petitie ook gedeeld op hun sociale media en word het gedeeld in de nieuwsbrief! Ik wil Autisme Nederland en KOEKIE onwijs bedanken voor de steun die zij bieden bij deze petitie. Het is zeker de moeite waard om even te kijken op hun sociale media!!

Nogmaals Autisme Nederland & KOEKIE onwijs bedankt!! Want alleen samen kunnen we het verschil gaan maken! .

Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht kondigt gedwongen afbouw aan door wegvallen subsidies

De gemeente Dordrecht liet begin februari 2025 weten voornemens te zijn de subsidie aan het Nationaal Onderwijsmuseum te stoppen. Daarom is deze petitie gestart.

Het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap berichtte eind maart dat de minister, eveneens vanwege een bezuinigingstaakstelling, heeft besloten om de subsidie aan het Nationaal Onderwijsmuseum te beëindigen.

+Read more...

Hoewel beide besluiten nog moeten worden bekrachtigd, is er geen reden om aan te nemen dat deze anders zullen uitvallen dan reeds met het museum gedeeld.

Met deze voorgenomen besluiten valt het grootste gedeelte van de financiële basis van Stichting het Nationaal Onderwijsmuseum weg. In deze omstandigheden ziet het museum geen mogelijkheid om zelfstandig voort te bestaan.

Lees hier het volledig statement : (https://www.onderwijsmuseum.nl/nieuws/nationaal-onderwijsmuseum-in-dordrecht-kondigt-gedwongen-afbouw-aan-door-wegvallen-subsidies)

Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht kondigt gedwongen afbouw aan door wegvallen subsidies

De gemeente Dordrecht liet begin februari 2025 weten, in het licht van gemeentelijke bezuinigingen, voornemens te zijn de subsidie aan het Nationaal Onderwijsmuseum te stoppen. Daarom is deze petitie gestart.

Het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap berichtte eind maart dat de minister, eveneens vanwege een bezuinigingstaakstelling, heeft besloten om de subsidie aan het Nationaal Onderwijsmuseum te beëindigen.

+Read more...

Hoewel beide besluiten nog moeten worden bekrachtigd, is er geen reden om aan te nemen dat deze anders zullen uitvallen dan reeds met het museum gedeeld.

Met deze voorgenomen besluiten valt het grootste gedeelte van de financiële basis van Stichting het Nationaal Onderwijsmuseum weg. In deze omstandigheden ziet het museum geen mogelijkheid om zelfstandig voort te bestaan.

Lees hier het volledig statement : [https://www.onderwijsmuseum.nl/nieuws/nationaal-onderwijsmuseum-in-dordrecht-kondigt-gedwongen-afbouw-aan-door-wegvallen-subsidies]