U, de petitionaris

Nieuws

Uitzending Editie NL RTL4

Binnenlopen als bedelaar?

In Nijmegen verdienen daklozen met bedelen meer dan de best betaalde ambtenaar van Nijmegen, oftewel de burgemeester. Dat beweerde burgemeester (...) lees verder

14-02-2020 | Petitie Bedelverbod Nijmegen

1000 ondertekeningen!

We zijn de grens van 1000 gepasseerd! .

overhandiging petitie

Voorbede gevraagd! Dinsdagmiddag 23 juni overhandigen we om 13.15uur de petitie 'Overheid, keer terug tot de God van de Bijbel' aan de Tweede Kamer in Den Haag. Iedereen is welkom om ons te supporten op het plein voor de Tweede Kamer. Het zou mooi zijn als er wordt gebeden voor de overheid en wordt gezongen tot eer van onze God!.

Geen overleg tussen Waterschap en Sportvisunie

Vandaag contact gehad met iemand van Sportvisunie Groningen Drenthe. Zij zijn door het waterschap Hunze en Aa's (nog) niet geïnformeerd over deze plannen, terwijl de afspraak is dat zij, als visrechthebbende, van begin af aan betrokken worden en zij ook voor afstemming met de 'aanliggende' verenigingen zorgen.

+Lees meer...

Zo zijn een aantal jaren geleden plannen voor het natuurvriendelijke oever langs het AG Wildervanckkanaal zo gewijzigd dat wedstrijdvisserij mogelijk bleef. Moet daar wel bij opmerken, dat de werkzaamheden al gestart waren, omdat de Sportvisunie ook hier niet van het begin af aan bij de plannen betrokken werd.

Kortom de gemeente en waterschap moeten terug naar de tekentafel en met Sportvisunie en HC Ter Apel overleggen om gezamenlijk tot een plan te komen waar iedereen zich in kan vinden

Een gezonde omgeving voor onze kinderen, een petitie van De Gezonde Generatie

Teken de petitie bij de Samenwerkende Gezondheidsfondsen:

https://www.gezondegeneratie.nl/teken/.

Waterafvoerende functie

Het kanaal heeft thans een waterafvoerende functie. Als het kanaal dicht groeit met waterplanten, kan overtollig regenwater dan nog wel voldoende afgevoerd worden?

In de brief van de gemeente wordt waterkwaliteit benoemd, maar halverwege de Markeweg loopt een sloot het veld in, richting de N391.

+Lees meer...

Deze sloot is voorzien van stuwen en voert het water af richting het kanaal. Aan het eind van de Markeweg is een gemaal wat het overtollige water uit de sloten het kanaal in pompt.

In Nieuw Weerdinge, ter hoogte van de ijsbaan, loopt een kanaal naar achteren, welke aangesloten is op het Eerste Kruisdiep en alle wateren die daar weer mee in verbinding staan. Al dat water wordt via de stuw in het kanaal Weerdingermond richting Ter Apel afgevoerd.

Als bij wijze van spreken dat water niet schoon is dan gaat dat vervuilde water ook bij ons door het kanaal. Hoe kunnen ze dan aangeven dat de waterkwaliteit verbetert?

Helaas is het niet gelukt!

Helaas is het niet gelukt om Randy te behouden. Om hem toch een waardig afscheid te geven, organiseren we een gezellig buurtfeest!

Wil je erbij zijn? Meld je dan aan in onze WhatsApp-groep voor alle details.

+Lees meer...

We hopen jullie daar te zien!

Aanbieden Petitie

Beste ondertekenaars,

Het is al een tijdje terug dat jullie je handtekening hebben gezet onder deze petitie, dank jullie wel! Intussen is het onderwerp in de gemeenteraad besproken, zijn er een agendavoorstel burger en een motie ingediend. Het is echter nog lastig om een en ander geagendeerd te krijgen vóór de zomer en voordat er al teveel werkzaamheden verricht zijn om nog teruggedraaid te kunnen worden.

+Lees meer...

Om tóch nog voor de zomer aandacht te vragen, bied ik donderdag de petitie aan. Het zou fantastisch zijn als enkele ondertekenaars hier ook bij aanwezig kunnen zijn. Let wel; Dit is nog niet "the real deal", maar zou mooi zijn als ik er niet alleen sta. ;-) Donderdag 18-06-2026, rond 21:30 in de Burgerzaal van het Stadhuis. Zie ik jullie daar?