De petitie heeft, samen met de verzamelde fysieke handtekeningen, 414 handtekeningen opgeleverd die op 13 december jongstleden zijn aangeboden aan wethouder Henk Doeven van de gemeente Westerveld (zie foto). Hartelijk bedankt voor uw steun!
Mede dankzij de petitie is het voortbestaan van Muziekcentrum Westerveld (MCW) hoog op de agenda van de gemeente Westerveld komen te staan. Op 2 januari jongstleden is er een voorstel van Stichting Cultuurbrug aan het College van burgemeester & wethouders (B&W) gepresenteerd door Michiel Gerringa (eigenaar MCW), Herman Huisman (voorzitter Stichting Cultuurbrug) en mij.
Als dit voorstel wordt goedgekeurd, krijgt de stichting een subsidie en zou sluiting van het muziekcentrum voorkomen kunnen worden. Het voorstel beschrijft hoe de stichting de binnenschoolse muziekeducatie (muziekprojecten op basisscholen uit de regio) en de buitenschoolse muziekeducatie (muzieklessen op het centrum) gaat verzorgen in Westerveld. Daarnaast willen ze ook andere disciplines, zoals dans en musical, gaan aanbieden. En dit alles met als basis Muziekcentrum Westerveld én tegen lagere tarieven zodat alle activiteiten voor iedereen toegankelijk worden.
Op dit moment krijgt Scala Centrum voor de Kunsten uit Meppel subsidie van de gemeente Westerveld. Scala is een grote organisatie die opereert in verschillende gemeentes in Drenthe en Overrijssel, en op dit moment de binnenschoolse muziekeducatie in Westerveld doet. Op 21 januari aanstaande zal de directeur van Scala een presentatie houden voor de gemeenteraad en het College van B&W. Want het spreekt voor zich dat Scala de subsidiepot niet kwijt wil raken.
Het is erop of eronder!
Het is voor de gemeenteraad belangrijk om de betrokkenheid van de Westerveldse inwoners te zien. Uw aanwezigheid kan het verschil maken. Dus bij deze een oproep: kom 21 januari en/of 4 februari naar de raadsvergadering in de raadszaal van het gemeentehuis in Diever. Aanvang: 20.00 uur.
Video: Muziekcentrum Westerveld is... van ons!
Ik hoop u dan ook 21 januari en/of 4 februari te mogen begroeten!
Met muzikale groet, Sandy Alblas

Kan zwembad Overschie toch weer open in 2026? in de Gemeenteraad Rotterdam is een motie unaniem aangenomen over het behoud van Zwembad Overschie!
Deze motie is ingediend door Leefbaar Rotterdam, door Manuel Crielaard, met dank voor de voortdurende inzet voor Behoud Zwembad Overschie.
Alle partijen die de motie hebben gesteund:
Er komt een onderzoek of Zwembad Overschie open kan blijven tot de sloop in 2028. De gemeente gaat de provincie benaderen voor dispensatie via een speciale wet, zodat het huidige zwembad tijdelijk open mag blijven. Mogelijke aanpassingen aan het bad worden nu onderzocht en begroot.
Dit betekent dat er kans is dat Zwembad Overschie ergens in 2026 tóch open kan blijven. We blijven hoopvol, volgen de ontwikkelingen nauwlettend en houden u op de hoogte zodra er nieuws is.
De laatste boer van Den Haag, Marcel Kleijweg van Boerderij Clingendael, wordt niet langer in zijn voortbestaan bedreigd. De gemeente sloot een deal met de boer: tegen nieuwe voorwaarden mag Kleijweg toch (...) lees verder.
Hou onze pagina in de gaten..
Jaaaa, we hebben vanmorgen de mijlpaal van 1000 ondertekeningen bereikt! Dat is geweldig! We willen iedereen enorm bedanken voor jullie steun! We zullen ons blijven inzetten en ons uiterste best doen om een herbouw te realiseren, al zal het een grote uitdaging worden!
Zoals de dichter Samuel Johnson ooit zei: "Grote werken worden niet volbracht door kracht, maar door volharding." We blijven doorzetten en met volle energie werken aan ons doel, want samen kunnen we ernaar streven om dit waar te maken! En misschien zal het de herbouw niet binnen vijf of tien jaar worden gerealiseerd, maar wellicht wel over vijftig of honderd jaar. Het zaadje is in ieder geval geplant!.
Staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, Preventie en Sport) wil zo snel mogelijk het bevolkingsonderzoek voor vrouwen met zeer dichtborstweefsel verbeteren. Voor hen werkt het huidige bevolkingsonderzoek borstkanker minder goed.
Vrouwen met zeer dicht borstweefsel worden vanaf 2030 aansluitend op hun mammogram door het bevolkingsonderzoek uitgenodigd voor MRI-onderzoek. Daarmee kan borstkanker in zeer dicht weefsel beter en sneller worden opgespoord. (...) lees verder
Het nieuws dat in Nederland vakbondsleiders ontslagen kunnen worden slaat ook internationaal golven. Een netwerk van vakbonden roept op om een mail te sturen naar de directie van Ahold-Delhaize Nederland.
Doe je mee?
https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=5752
De petitie om het maximum van 140 nachtdiensten per jaar te verhogen is vandaag officieel gestart. Help mee door te tekenen en te delen met collega’s in de zorg.
Samen kunnen we zorgen voor betere roosters, minder werkdruk en veiligere nachtdiensten.
Donderdag 13 november, 9:00 uur Ahold hoofdkantoor, Provincialeweg 11, Zaandam
Kom naar de actie en laat Albert Heijn zien dat vakbondsrechten gerespecteerd moeten worden!.