U, de petitionaris

Nieuws

Referendum als ‘noodrem’ via petities.nl

Het is binnenkort mogelijk om met een referendum een wet tegen te houden. Zodra het parlement een wet aanneemt moet u binnen 8 weken 10.000 handtekeningen overhandigen. Begin dus nu alvast! Daarna krijgt u de tijd om 300.000 handtekeningen te verzamelen. Als dat niet lukt, dan tekent de Koning de wet en gaat die in. Het is (nog) niet mogelijk om digitaal handtekeningen te zetten. Maar het is wel goed mogelijk om petities.nl (of een eigen website) te gebruiken als hulpmiddel. Nog voordat een wet door Eerste en Tweede Kamer is gegaan kunt u al beginnen om hier ondertekenaars te verzamelen. Later mailt u deze ondertekenaars voor een ‘echte’ ondertekening. Dit gaat dan buiten het formele proces om, maar kan al wel druk zetten op politici. Ze kunnen immers op petities.nl zien hoeveel tegenstanders er al zijn voor de wet waar ze aan werken. Per e-mail stuurt u ze een vooringevuld formulier om af te drukken, een handtekening op te zetten en naar de gemeente te brengen of op te sturen. Per jaar zijn er tientallen petities die meer dan 10.000 ondertekeningen halen. De meeste mensen tekenen dan in de eerste 6 weken. Als de 10.000 ondertekeningen zijn goedgekeurd en er aan de andere voorwaarden is voldaan, moeten de resterende ondertekeningen verzameld worden. Dit kan dan op dezelfde manier.De regering kan de uitslag van dit zogenaamde ‘raadgevende referendum’  overigens nog steeds negeren. Alleen een zogenaamd correctief referendum is niet te negeren, maar dat bestaat (nog) niet in Nederland. Het eerste voorstel voor deze wet was in 2006 (Kamerstuk 30372 nr. 8) met 42 pagina's toelichting door Dubbelboer, Duyvendak en van der Ham (Kamerstuk 30372, nr. 9). Sindsdien zijn er veel amendementen geweest (zie dossier 30372) en is het besproken met ministers. Onder andere het gebruik van DigiD is overwogen.Van Schinkelshoek heeft de voornaamste oppositie geleverd, onder andere door te vragen het aan te houden, bepaalde wetten niet referendabel te maken, de wet een tijdelijk karakter te geven, ondertekeningen strenger te controleren en 40.000 in plaats van 10.000 ondertekeningen te eisen in de eerste stap voor een referendumaanvraag.Op dinsdag 15 april 2014 heeft ook de Eerste Kamer erover gestemd en is het aangenomen. Binnenkort wordt de wet gepubliceerd en 4 maanden later van kracht. De verwachting is dat digitaal ondertekenen later mogelijk wordt gemaakt.

Eerstekamer.nl: Wetsvoorstellen raadgevend en correctief referendum aangenomen
16-04-2014

Allerzielen en Allerheiligen: 1 en 2 november a.s., wees erbij op het kerkhof

Gelukkig stelt het bestuur van de Adrianusparochie dit weekend op 1 en 2 november het kerkhof aan de Dijkweg in Naaldwijk open vanwege Allerzielen. Het kerkhof lijdt onder de bouw van de appartementen ernaast - dus blad etc.

+Lees meer...

opruimen kan geen kwaad! Een bloemetje laat ons respect voor de doden zien. We zijn er zaterdagochtend vanaf 10 uur. Van harte welkom!

Red Stichting Samen voor Elkaar Nissewaard & Dierenvoedselbank Spijkenisse

Motie politieke partij Marckenburgh.

Begin deze zomer heeft een politieke partij uit Nissewaard een motie 'Inwoners boven vleermuizen' opgesteld en samen met 2 andere partijen ingediend.

Met deze motie gaf het de college een opdracht om alles uit de kast te halen om een nieuwbouwproject op de plek van de Marckenburgh vlot te trekken.

+Lees meer...

Al 5 jaar lang gebeurden dit niet ivm beschermde grootste vleermuizen populatie van heel nederland. Maar door deze Motie en gesprekken met de Provincie gaat er waarschijnlijk spoedig een goedkeuring voor de sloop komen ten koste van de Stichtingen welke zich nu in het pand bevinden.

Het gebouw de Marckenburgh staat al jaren leeg. Eigenaar Woonzorg wil het gebouw laten slopen en een ontwikkelaar heeft een mooi plan voor de bouw van appartementen opgesteld. De aanwezige kolonie vleermuizen welke een beschermde diersoort is, zorgde er voor dat het pand niet gesloopt mocht worden. Dit betekent dat de ontwikkelaar een Natuurvergunning nodig heeft voor de eventuele sloop.

Maar de vergunning is door de Provincie en de Omgevingsdienst Haaglanden meerdere keren geweigerd.

Voor een politieke partij is Nissewaard was het van belang om toch de sloop aan te kaarten.

Gemeente Nissewaard is samen met de ontwikkelaar, de Provincie en de Omgevingsdienst Haaglanden in gesprek gegaan om alsnog deze vergunning te krijgen.

De Natuurvergunning wordt waarschijnlijk dit jaar nog afgegeven en kan volgend jaar begonnen worden met de sloop van de Marckenburgh.

Volgens deze partijen wordt zowel bij de sloop als bij de nieuwbouw huur- en koopappartementen rekening gehouden met de nu nog aanwezige vleermuizen.

Echter word er geen rekening gehouden met de werkzame stichtingen welke zich in het pand bevinden en in de periode dat zij het pand ter beschikking kregen een essentieel belang zijn geworden voor inwoners van de gemeente Nissewaard.

Daarom is uw stem zo belangrijk om de continuiteit van deze stichtingen aan te kaartene bij onze gemeente, welke al vaker hulpbehoevende gewezen heeft op deze mooie stichtingen.

Help hun bestaan doorgang te kunnen geven.

Mvg

Troy

Werkdruk in de zorg verlagen

De werkdruk in de zorg blijft te hoog en medewerkers en stagiaires hebben niet altijd genoeg energie en tijd om hun werk goed uit te voeren. Door te weinig personeel per dienst ontstaan situaties waarin cliënten minder aandacht krijgen en medewerkers onder enorme druk staan.Dit leidt vaak tot stress, fouten en een gevoel van machteloosheid bij medewerkers.

+Lees meer...

Het is niet eerlijk tegenover de zorgprofessionals en de cliënten die afhankelijk zijn van de zorg. Wij vragen daarom dringend dat er meer personeel per dienst wordt ingezet, zodat iedereen genoeg tijd en energie heeft om veilig en met aandacht te werken.

Teken deze petitie en steun ons in de strijd voor een betere werkdruk en kwaliteitszorg voor iedereen. Samen kunnen we een verschil maken en laten zien dat de stem van zorgmedewerkers gehoord moet worden!

Bedankt voor jullie steun!

Dank aan iedereen die al getekend heeft! Samen laten we zien dat de werkdruk in de zorg omlaag moet.

20+

We zijn de 20 gepasseerd! Een eerste mijlpaal die duidelijk laat zien dat een serieuze groep bewoners vaart wil zien achter een goede oplossing voor het ophalen van ons huisvuil. Wederom mijn dank voor ieder die zich tot nu toe hiervoor heeft ingezet..

Vroeger had ik een brommer een puch

Vroeger had ik een brommer. Kenteken? Check.

+Lees meer...

Helm? Verplicht. Verzekering? Uiteraard. Waarom? Omdat het sneller en zwaarder was dan een gewone fiets. Verantwoordelijkheid hoorde erbij. Nu kijk naar fatbikes: • Zelfde formaat, zelfde gewicht • Opgevoerd tot 45-50 km/u (brommer snelheid!) • Gebruikt op dezelfde manier • Maar: geen kenteken, geen helm, geen verantwoordelijkheid Het verschil? Met die brommer kon je me traceren als ik iets fout deed. Met een fatbike niet - anoniem, geen consequenties, “pak mij als je kan”-mentaliteit. Ik vraag niet om fatbikes te verbieden. Ik vraag om dezelfde regels als voor brommers: ✅ Kentekenplicht voor identificatie ✅ Helmplicht voor veiligheid ✅ Verantwoordelijkheid voor gedrag Als het eruitziet als een brommer en rijdt als een brommer - behandel het dan ook zo.

Vrij Leertraject - Progressie in de droom van een vijftienjarige met Passie!

Zojuist is het voorstel van vrij leertraject door de OCW geaccepteerd, en zullen ze erover na denken, maar dit is pas het begin, wij gaan er voor zorgen dat dit zo snel mogelijk geregeld is, en dat dit niet gewoon maar op zij wordt geschoven voor later!

Wilt u meer over ons en onze droom te weten komen? Lees dan de simpele info op onze petitie!

Jimmy..

Geen tolerantie voor intolerantie. Dankjewel voor je steun!

Via deze weg wil ik je enorm bedanken voor je steun voor onze gezamenlijke oproep aan de Radboud Universiteit om op te treden tegen de geweldsverheerlijking van docent Harry Pettit.

We hebben sinds vrijdagavond veel bereikt: de eerste dag tekenden zo’n 5.000 mensen en berichtten de Telegraaf en het NRC erover. Zaterdag en zondag tekenden meer dan 10.000 mensen.

+Lees meer...

Inmiddels naderen we 20.000 ondertekeningen. Daarnaast heeft een groot aantal prominenten onze oproep ondersteund. Van wetenschappers, schrijvers en religieuze leiders tot aan oud-ministers, columnisten en journalisten.

We willen dat het College van Bestuur van de Radboud Universiteit aangifte doet tegen Pettit wegens mogelijke overtreding van het Wetboek van Strafrecht. En we willen dat het universiteitsbestuur zelf optreedt tegen de docent.

Geen tolerantie voor intolerantie. De redelijke stemmen staan op.

Weet jij iemand die ook wil ondertekenen? Stuur de oproep (link hieronder) naar zo veel mogelijk bekenden door. Want zo voeren we samen de druk op!

Groet, Milos Boksan

radboudvrijheid.petities.nl