You, the petitioner

Updates

Reactie van Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties

Het Ministerie van BZK heeft bij monde van directeur J. Schipper-Spanninga op de petitie gereageerd namens de Minister. De essentiële paragraaf is de volgende:

Overigens is uw suggestie om constitutionele toetsing op te dragen aan een
daarvoor op te richten constitutioneel hof, zoals de Staatscommissie parlementair stelsel adv iseerde, slechts een mogelijkheid uit meerdere . Het is oak mogelijk een of meer bestaande rechtscolleges daarmee te belasten. Steeds blijft daarbij de vraag wie de aangewezen instantie moet zijn om bij de uitleg en de toepassing van de Grondwet het laatste woord te hebben:

de voor het leven benoemde onafhankelijke recht er die oordeelt over de rechtmatigheid en geen verantwoording aflegt, of een democratisch gekozen volks vertegenwoordiging die alle maatschappelijke, sociaal-economische en politieke belangen afweegt en op grand daarvan een beslissing neemt.

Nog even los van de twijfel die wordt gezaaid over de kwaliteit van de rechterlijke macht is het laatste stuk van de paragraaf tekenend: Niet de wetgever dient zich te houden aan de Grondwet en niet de waan van de dag, maar de wetgever dient de grondwet te interpreten volgens de waan van de dag.

Als er een iemand de noodzaak van een Constitutioneel Hof duidelijk heeft gemaakt, dan is het wel directeur J. Schipper-Spanninga namens de Minister van Binnenlandse Zaken.

Petitie-overhandiging op 23 september 2025

Op 23 september 2025 tussen 13:30 en 13:45 uur zal in de Tweede Kamer in de Statenpassage aan de Tweede Kamercommissie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport de petitie 'Meer onderzoek naar (onverklaarde) gezondheidsklachten van vrouwen' worden overhandigd. Bron: tweedekamer.nl Wilt u erbij zijn? Meld het de petitionaris en meld u zich aan op bezoekers.tweedekamer.nl..

Brief

Vandaag viel de brief met datum 26 augustus eindelijk op de deurmat, waarin staat dat de container 'vervalt'. Hopelijk neemt het aantal ondertekeningen toe en kan de bezwaarbrief naar de gemeente spoedig op de bus..

Rapport van Goudappel is ondersteunend

het was al bekend dat de fatbike niet apart aan te pakken is, maar de Tweede Kamer vroeg ook na het ontvangen van onze petitie tòch om dit te onderzoeken. En geen verrassing dat het rapport van Goudsbloem eigenlijk hetzelfde adviseert als deze petitie (pagina 4):

  • Algemene minimumleeftijd en/of helmplicht voor alle e-fietsen (zoiets handhaven vergt een kenteken)
  • Toezicht eerder in de keten: zorg dat één toezichthouder verantwoordelijk is om erop toe te zien dat de huidige regels geldend voor elektrische fietsen wordt nageleefd (dat kan de RDW dus het beste, die is daarvoor)
  • Registratieplicht e-fietsen voor fabrikanten: voor alle e-fietsen per frame‑nummer een zichtbaar, digitaal opzoekbaar nummer waardoor snelle controle op straat mogelijk is (en daarmee beschrijf je dus een kenteken zonder het zo te noemen!)
  • Keurmerk vanuit de markt: helpt consumenten bij aankoop van een veilige fatbike (als je er geen kenteken voor kan krijgen omdat de RDW het niet goedkeurt is het ondeugdelijk en tegelijk ook illegaal, in de categorie fiets blijft dat altijd onduidelijk omdat je zonder RDW op alles met twee wielen mag fietsen, natuurlijk)
  • Onderzoek naar gebruikersgedrag: inzicht in fatbike- en/of e-fietsgebruikers en de invloed van hun gedrag in het verkeer op verkeersveiligheid, hierdoor zijn doelgroepgerichte (gedrags)maatregelen mogelijk.
+Read more...

(die 37.000 die SWECO ooit berekende voor middelbare scholieren die met de e-bike naar school gaan is vanachter een bureau berekend, gedrag van gebruikers is belangrijker en kan met kentekenonderzoek goed onderzocht worden).

2025-09-05 | Petition Geef alle e-bikes een kenteken

Gesprek met Sep Wittenbols (GroenLinks Eindhoven)

Vanmiddag hadden Bauke Hüsken en ik een goed gesprek met Sep Wittenbols van GroenLinks Eindhoven. We bespraken onder andere het idee van het verplaatsen van de trouwzaal in het huidige stadhuis naar het nog te bouwen oude stadhuis, zodat het moderne stadhuis meer ruimte krijgt.

+Read more...

Ook hadden we het over verschillende financieringsmogelijkheden zoals Europese subsidies, bijdragen van bedrijven en particulieren, en eventueel gedeeltelijke overheidsfinanciering (zoals ook het Nationaal Hauszmannprogramma bijvoorbeeld door de Hongaarse overheid is gefinancierd).

In onze burgermotie willen wij pleiten voor een haalbaarheidsonderzoek naar kosten, bouwduur, functies, duurzaamheid, milieueisen, juridische en ruimtelijke voorwaarden, betrokkenheid van bewoners, en financiers. De griffie kan ons daarbij adviseren over de motie en de timing.

Veel politieke partijen zijn enthousiast over ons initiatief, wat ons motiveert om van de motie een succes te maken. Onze burgermotie wordt, als het goed is, de derde burgermotie óóit in Eindhoven.

Ondertussen hebben we de 800 ondertekeningen bereikt! Daar zijn we echt superblij mee! Volgende week hebben we trouwens een gesprek met twee raadsadviseurs van de gemeente Eindhoven. We hebben enkele vragen opgesteld waar we graag antwoord op zouden willen hebben, zoals hoe het proces van de burgermotie precies zal verlopen. Hierover later dus meer!

Verslag van het verhaal van Dr. Frenkel...en hoe veel universiteitsbesturen reageren!

Via deze link is een artikel te lezen van Bart Nijman. In dit artikel, waarvoor hij uitgebreid heeft gesproken met Dr.

+Read more...

Frenkel, wordt het handelen van Dr. Frenkel en medewerkers op 7 oktober 2023 en de erop volgende dagen beschreven. Tevens reacties van enkele universiteitsbestuurders... Niet alleen de voorzitter Radboud-UMC zou moeten opstappen, maar nog een flink aantal meer.....

Petitie aanbieden. Kom ook en neem een appel of peer mee!

Beste medestrijder!

Het is er op of er onder. Binnenkort beslist de gemeente over de bezwaren tegen de vergunning voor de McDonald’s.

+Read more...

Dit is een cruciaal moment om ons verzet tegen de komst van een McDonald's in Oosterwold te laten zien.

Daarom komen we nu in actie! We overhandigen onze petitie, inmiddels ondertekend door meer dan tweeduizend bewoners, aan de gemeente. Dat doen we op 10 september om 16:00 uur, op het stadhuis.

Hoe meer mensen erbij zijn, hoe krachtiger ons signaal. Laat zien dat Oosterwold géén plek is voor een McDonald’s. Kom ook! en neem wat van je oogst mee: een appel of een peer :)

Wil je nu al meteen iets doen? Deel deze oproep alvast met vrienden en buren.

Verzamelen op de parkeerplaats: 15:45/16:00uur

Voorstel afgewezen door kabinet

Het kabinet heeft het voorstel vorig jaar afgewezen, daarom sluit deze petitie..

Informatie over uw petitie

Hartelijk dank voor deze petitie. Deze is opengesteld tot 30 oktober 2025.

+Read more...

Bij 200 digitale ondertekeningen door Zwollenaren van 14 jaar of ouder wordt uw petitie op de agenda van de gemeenteraad geplaatst. Ook kunt u gebruik maken van de gelegenheid om de petitie mondeling toe te lichten aan de gemeente.

Rond 30 oktober nemen wij contact met u op, kan dat op dit mailadres: geluidsoverlastschellerhoek@gmail.com?

Met vriendelijke groet,

Marijn Seuters Raadsgriffie Zwolle

raadsgriffie@zwolle.nl