U, de petitionaris

Nieuws

Reactie namens wethouder J.Hagen van Schiermonnikoog

Naar aanleiding van uw petitie aangaande het behoud van schelpenpaden bericht ik u, namens de verantwoordelijke wethouder de heer J. Hagen, het volgende.

De schelpenpaden behoren tot de meest aansprekende paden. Toch zijn het juist deze schelpenpaadjes die de Waddenzee belasten. Schelpen worden gewonnen in de wadden en worden steeds schaarser. Zo schaars dat het niet meer verantwoord is om schelpen te gebruiken voor fietspaden. Schelpen als basismateriaal voor een fietspad is eindig. Daarom streven de Waddeneilanden er naar duurzame materialen te gebruiken, die zoveel mogelijk circulair zijn en een lange levensduur hebben.

Hierbij is er oog voor technologische ontwikkelingen. De ontwikkeling van nieuwe verhardingsmaterialen die duurzamer en veiliger in gebruik zijn en een innovatief karakter hebben, bijvoorbeeld de combinatie met het opwekken van energie. Dergelijke innovaties bieden kansen om de Waddeneilanden als “fietsmekka” en als duurzaam voorbeeld voor de rest van de wereld nog meer op de kaart te zetten.

Kortom uit oogpunt van natuurbehoud hebben de gezamenlijke Waddeneilanden dit project “fietspaden” opgestart. Een project dat door de vereniging Natuurmonumenten én de gemeente Schiermonnikoog wordt ondersteund.

Grens van 700 gepasseerd

Er komen steeds nieuwe ondertekeningen bij. Inmiddels staat de teller op 225.

+Lees meer...

Het is duidelijk: Ede steunt de petitie voor een kunstijsbaan. Ede wil snel kunnen schaatsen.

Newsspaper MooiSon en Breugelkrant

https://www.mooisonenbreugel.nl/algemeen/algemeen/42114/burgerinitiatief-pleit-voor-plaatsing-baileybrugmonument-bij- .

Petitie is gesloten op 6 december met 753 ondertekenaars. Dank voor uw stem!

De petitie is aangeboden aan de burgemeester van Son en Breugel. Dank voor uw stem! Binnenkort zal er wellicht meer actie nodig zijn.

+Lees meer...

Zwemvereniging Splash houdt u op de hoogte, als u bent ingeschreven

06-12-2025 | Petitie Behoud ons zwembad in Son

Update

Op 2 december hadden we een prachtige presentatie voor het burgerinitiatief In het Vestzaktheater in Son. Er waren ongeveer 80 belangstellenden.

+Lees meer...

Ik mag melden dat het onderwerp echt leeft en er is een grote belangstelling. Het aantal handtekeningen loopt op naar 800. Help om er nog veel meer van te maken en stuur de petitie door. Heb je contacten in Amerika of Engeland. Breng hen op de hoogte

In een week 585 ondertekenaars!

De petitie is een groot succes. Zonder noemenswaardige campagne binnen een week 585 ondertekenaars, waarvan méér dan 350 uit de gemeente Ede.

+Lees meer...

We kunnen daarmee vragen om Inwoneragendering en daarmee is een van onze doelen bereikt.

Motie ingediend en op agenda gemeenteraad van 8 december

Naar aanleiding van klachten vanuit omwonenden, hebben D66 en het CDA een gezamenlijke motie ingediend. Deze motie vraagt het college van burgemeester en wethouders om een plan van aanpak op te stellen om de verkeersveiligheid op de Eindhovenseweg en Nieuwendijk te verbeteren.

Deze motie staat op de agenda om tijdens de raadsvergadering van 8 december besproken te worden.

+Lees meer...

De raadsvergadering begint om 19:30 en is openbaar toegankelijk, of te volgen via een livestream (link onderstaand).

Agenda en livestream raadsvergadering:

Motie zoals ingediend door D66 en CDA:

06-12-2025 | Petitie Maak de Eindhovenseweg veilig

update 5 december

Hartelijk dank aan eenieder die tot nu toe getekend heeft. We gaan op dit moment naar ruim 700 handtekeningen. en het streven is enkele 1000-den Daarom de vraag om de petitie verder te verspreiden Graag bereiken we ook buitenlanders en in het bijzonder veteranen en familie

We hebben en mooie presentatie kunnen geven in het Vestzaktheater in Son

Make this petition large, huge, enormous ..

Veel gewonde fietsers te verwachten, tenzij de e-bike een bromfiets wordt

Vandaag in het nieuws: Meer doden in het verkeer verwacht, vooral onder fietsers en ouderen.

Maar als de e-bike niet langer als fiets wordt gezien dan zijn er plots veel minder gewonden onder de fietsers. De fiets als categorie wordt dan met een klap veel veiliger.

+Lees meer...

Als de fietspaden dan ook exclusief zijn voor fietsers tenzij het (brede) bromfietspaden zijn, dan zijn er ook minder conflicten tussen fietsers en e-bikes. Ook goed voor de veiligheid.

E-bikes worden er dan niet per se veiliger door. Rijbewijs, technische keuring en misschien helmplicht kan helpen. Maar net als de bromfiets is en blijft het onveiliger dan zelf trappen met een lage gemiddelde snelheid

05-12-2025 | Petitie Geef alle e-bikes een kenteken