You, the petitioner

Updates

Petitie 10 maart 2021 overhandigd aan burgemeester Mulder

Hartelijk dank dat je mee hebt gedaan aan onze petitie voor de vluchtelingenkinderen uit de kampen van Lesbos. In totaal hebben we zo'n 280 handtekeningen ontvangen en dat vinden we een goed resultaat voor een actie in Coronatijd waar je maar weinig mogelijkheden hebt om mensen te benaderen.

Afgelopen woensdag (10 maart) hebben we de handtekeningen aangeboden aan de burgemeester van Goes, mevr. Mulder.

Zij reageerde heel positief op het initiatief. Ze heeft beloofd onze actie onder de aandacht van de Goese Raad te brengen. En vond het een goed teken dat we ook het laatste punt aan de petitie hadden toegevoegd: dat we (vrijwilligers)hulp willen bieden op het moment dat er daadwerkelijk vluchtelingen vanuit de kampen in Goes zouden worden onder gebracht.

Mocht het zo ver komen dan zullen we zeker weer een beroep op jullie doen!

Voorlopig, nogmaals dank dat jullie mee je schouders wilden gebruiken op dit probleem weer op de tafel van de Raad te zetten!

Hartelijke groet,

Doel van de petitie

Het doel van de petitie is, deze met de ondertekeningen na sluiting te overhandigen aan de Voorzitter van de Raad van Toezicht van Radboud-UMC.

Artikel De Gelderlander over dit onderwerp:

Radboud- UMC weigert zaal voor lezing IC-arts uit Israël: zorgen om neutraliteit en veiligheid. De Gelderlander, 28-8-25 De Israëlische intensive care-arts Amit Frenkel mag geen lezing houden op het Radboud-UMC in Nijmegen.

+Read more...

Het ziekenhuis heeft een aanvraag voor een zaal geweigerd. Hij wilde hier deze week een lezing houden rond het thema ‘medisch reageren op terroristische rampen’. Het ziekenhuisbestuur maakt zich zorgen om de veiligheid en politieke neutraliteit. Mitchel Suijkerbuijk 28 augustus 2025, 08:06Laatste update: 08:40 „Het onderwerp van de lezing, medische respons op terroristische rampen, is een belangrijk onderwerp. Door dit onderwerp echter in de context van 7 oktober te behandelen, wordt dit ook in de bredere tragedie van de oorlog tussen Israël en Hamas geplaatst. Daarom is dit onderwerp naar onze mening niet politiek neutraal te benaderen”, zegt een woordvoerder van het Radboud-UMC. ‘Niet over politiek’ Frenkel is hoofd van de intensive care van het Soroka Ziekenhuis in het zuiden van Israël. Zijn team behandelde op 7 oktober 2023, na de aanval van terreurorganisatie Hamas op Israël, zo’n zeshonderd patiënten. Mede op verzoek van hoogleraar Vered Raz uit Leiden zou hij deze week in Nederland lezingen geven aan geïnteresseerde medici. Op het Radboud-UMC wilde hij onder andere ingaan op hoe het er in zijn ziekenhuis nu aan toegaat en hoe hier op het gebied van zorg is gehandeld na 7 oktober. Ook zou hij praten over de medische samenwerking tussen Arabische en Joodse artsen.

„Geen ziekenhuis heeft op één dag zoveel slachtoffers behandeld dan de plek waar hij IC-hoofd is. Ook heeft het altijd patiënten uit Gaza behandeld. Het ligt in een gebied met veel volkeren uit een andere cultuur, veel bedoeïenen. En er zijn hier veel uitdagingen rondom de zorg”, zegt Raz. „Het zou absoluut niet over politiek gaan.” Er is een zorgvuldige afweging gemaakt waarin ook de veiligheid van onze patiënten, medewerkers en studenten is meegewogen Woordvoerder Radbouid-UMC ‘Veiligheidsoverwegingen’ Een aanvraag voor de zaal kwam volgens het Radboud-UMC afgelopen vrijdag binnen. Maandag volgde een afwijzing van de raad van bestuur. Die schrijft onder andere dat het onderwerp ‘niet politiek neutraal te benaderen is’. Ook spelen zorgen rond de veiligheid een rol.

„Als academisch medisch centrum richten wij ons primair op patiëntenzorg, onderwijs en onderzoek binnen een neutrale context. Daarom hebben we ook veiligheidsoverwegingen meegenomen in onze beslissing’’, licht een woordvoerder van het Radboud-UMC toe. ‘Zorgvuldige afweging’ Hoe die zorgen rond de veiligheid er exact uitzien, wordt niet duidelijk. „Het onderwerp is naar onze mening niet politiek neutraal te benaderen. Er is een zorgvuldige afweging gemaakt waarin ook de veiligheid van onze patiënten, medewerkers en studenten is meegewogen”, kan een ziekenhuiswoordvoerder erover kwijt. De organisator van de lezing zegt te balen van de afwijzing. „Het gaat hier niet om iemand die politieke statements zou gaan verkondigen. Maar om een medisch professional die hier vanuit medisch perspectief zou praten. Jammer dat dit nu tóch zo politiek wordt gemaakt.”

gelukt

het transformator huisje wordt verplaatst en dus blijft de doorgang open. .

Trump is tegen

In de New York Times het nieuws dat Trump Tries to Strong-Arm Nations to Retreat on Climate Goals With Tariffs and Threats "The president has made no secret of his distaste for wind and solar in America. Now he’s taking his fossil fuel agenda overseas.".

Beslisnota bij reactie over de petitie

Beslisnota bij Reactie op verzoek commissie over de petitie ‘Verbeter de PGB-regeling en zorgvoorzieningen voor kinderen met autisme/ADHD’

"De petitie gaat over knelpunten die ouders van zorgbehoevende kinderen (kunnen) ervaren. Dergelijke signalen zijn belangrijk als toets op ons stelsel.

+Read more...

In de praktijk zien burgers de effecten van ons beleid. De petitie gaat over vaker genoemde knelpunten. In de Tweede Kamerbrief van december 2024 heeft uw voorganger het merendeel van deze punten behandeld en aangegeven wat de status en voortgang er van is. De lijn van deze brief is overgenomen in de beantwoording aan de commissie."

Plaats windmolens en leg zonneparken neer

De petitionaris van de petitie Plaats windmolens en leg zonneparken neer vraagt u de petitie te ondertekenen.

"Er is veel verzet tegen windmolens en zonneparken, er zijn veel petities tegen.

+Read more...

Helaas hebben we nù die duurzame energie nodig."

voorwindenzon.petities.nl

Wilt u deze of een andere petitie ook aandacht geven hier?

2025-08-27

Hoorzitting

Er komt in september een gemeentelijke hoorzitting voor bezwaarmakers..

De Volkskrant: Staat moet gevangene die al 41 jaar vastzit in de VS terughalen naar Nederland

Jaitsen Singh, de langst vastzittende Nederlander in het buitenland, moet naar Nederland worden overgeplaatst. Het is voor het eerst dat de Nederlandse staat wordt gedwongen een (...) lees verder.