Studenten hebben de afgelopen maanden onderzoek gedaan naar petities op Petities.nl.
Ze hebben allerlei hypotheses getest en verworpen, maar telkens bleek dat veel ondertekeningen onder een petitie de kans vergroten dat de petitie een antwoord krijgt. Waarom dit zo is is niet onderzocht. Is dat omdat de gemeente dit belangrijk vindt of omdat het de petitionaris motiveert om de petitie te overhandigen?
De eigenschappen of het gedrag van een gemeente hebben geen verband met het krijgen van een antwoord op een petitie bleek uit de onderzoeken.
Opmerkelijke uitkomst volgens Sarah Kamphuis was wel dat een 'gewone' petitionaris meer succes had bij het krijgen van een antwoord dan een petitionaris die al veel verbindingen heeft. Zijn hun petities te lastig? En/of blijven hun petities te klein? Of hebben ze geen tijd? Of werken ze niet goed samen met andere burgers? Of starten ze een petitie eerder via een organisatie? Want die waren buiten deze analyse gelaten.
Overnemen hoe een kwestie al door journalisten wordt gepresenteerd of daar juist vanaf wijken bleek niets uit te maken volgens Remco Harmsen. Een petitie kan dus gerust afwijken van de gangbare presentatie. Vermoedelijk vinden journalisten dat ook wel weer 'nieuws'. Ook hier bleek alleen het aantal ondertekeningen een relevante voorspeller van een antwoord.
Interessant volgens Olav Blom was ook dat het niet helpt als de volgers van de petitionaris op Twitter verbonden waren met de petitionaris. Ook hier geldt dat veel ondertekenaars wel helpt. Die kennen elkaar of de petitionaris niet, maar tekenen op eigen houtje de petitie. Wat op zich wel aangeeft dat het een grote petitie is.
De studenten waren bachelor- en masterstudenten aan de Vrije Universiteit, departement Bestuurs- en Organisatiewetenschap, en deden onder begeleiding van dr. ir. Tijs van den Broek het onderzoek naar petities die in 2016 en 2017 gericht waren aan gemeenten. De masterstudenten combineerden de data van Petities.nl met sociale media-data via Coosto, het nieuwsarchief LexisNexis, Twitter en LinkedIn.
Op 12 oktober 2018 wordt er een 'data-challenge' georganiseerd in het designlab van de Universiteit Twente door Duidt, Open State en de VU. Dan gaat het onderzoek verder naar de data van Petities.nl. Laat het maar weten als u er ook bij wil zijn.
Noorwegen is wereldkampioen elektrische auto's. Met als onbedoeld gevolg dat er 20% meer autotripjes worden gemaakt.
Want op elektriciteit rijden een stukje rijden is goedkoper dan met brandstof. Dat gaat dan ten koste van lopen, fietsen en ov. Volgens onderzoek.
Elektriciteit belasten is dan niet de oplossing want dat wordt voor van alles gebruikt. Maar betaald parkeren op de 20 miljoen parkeerplaatsen in het land bevoordeelt lopen, fietsen en ov weer op een effectieve, financiële wijze. Ten koste van zowel elektrische auto's als die op brandstof.
Al tijdens de looptijd van de petitie is dit initiatief intern bij Philips opgemerkt, opgepakt en heeft het uiteindelijk geleidt tot het kunstwerk ‘Poort naar de toekomst’. De petitie is daarom vroegtijdig ingetrokken omdat deze overbodig werd.
Deze avond hebben we de 200 ondertekeningen bereikt! Hier zijn we onwijs blij mee! Superfijn dat zó veel mensen de petitie steunen! Dit geeft ons nóg meer energie en motivatie om ons plan verder uit te werken. Op onze website kun je op de volgende pagina onze voorlopige ideeën lezen die we hebben voor de herbouw van het stadhuis: https://www.oudestadhuiseindhoven.nl/ons-plan.
Veel mensen die we hebben gesproken zijn enorm enthousiast, waaronder ook gemeenteraadsleden. We hebben al afspraken gepland staan met politici van diverse lokale politieke partijen! We houden u op de hoogte!
Een tijd geleden is door de gemeente een enquête gehouden over de bestuurlijke toekomst van de gemeente, met een aantal keuzemogelijkheden, o.a. : aansluiten bij Arnhem, Wageningen, zelfstandig blijven.
Waar kunnen inwoners de uitkomsten hiervan inzien? Wat is er met dit onderzoeksrapport gedaan? Was het voor de Bühne?
Hier vinden we dit niet terug: https://renkum.gemeenteoplossingen.nl/Vergaderingen/Gemeenteraad/2024/29-mei/20:00/Startnotitie-vervolgtraject-bestuurlijke-toekomst-gemeente-Renkum
Hier ook niet: https://www.renkum.nl/Bestuurenorganisatie/Bestuurlijketoekomst/Toekomstscenarios
Uit een onderzoekje bleek dat de meesten mensen voor het behoud van het gemeentehuis zijn. Maar, B&W trok hieruit de conclusie dat er voor de ambtenaren een plek buiten de gemeente gezocht gaat worden.
Zijn de mogelijkheden van gebiedsontwikkeling voor het gemeentehuis in combinatie met het raadhuisplein, de Dennenkamp voldoende onderzocht? Een combinatie van wonen in het groen met publieksfuncties?
https://www.renkumspreekt.nl/vaotag/res/documents/mail/RenkumfactsheetHuisvesting_gemeentehuis.pdf
Is het besluit nu wel of niet genomen dat het gemeentehuis wordt verkocht? Het gerucht gaat dat een deel van de ambtenaren binnenkort al ergens in Arnhem wordt gehuisvest. Het plan was toch nog maar in 'de intiatieffase'?
https://www.renkum.nl/Inwoners/Wonenenleven/Bouwprojecten/Oosterbeek/Toekomst_gemeentehuis
https://www.gelderlander.nl/renkum/de-knoop-is-doorgehakt-renkum-gaat-verhuizen-nieuwe-bestemming-voor-oud-raadhuis-gezocht~ab5a1ced2/.
Nieuw Sociaal Contract (NSC) heeft in haar concept-verkiezingsprogramma onder meer voor het belasten van frequent flyerprogramma’s staan! Niet wonderlijk dat de luchtvaart daarover in rep en roer is.
Bron: luchtvaartnieuws.
Gratis parkeren bij een supermarkt met een eigen parkeerplaats zal dan ook veranderen. Het parkeerterrein zal met slagbomen beheerd worden omdat automobilisten zich zullen voordoen als klant.
De supermarkt zal een minimaal bedrag op de kassabon en/of een maximaal aantal minuten parkeren als voorwaarde stellen. Waarschijnlijk is dat de parkeerplaatsen ook te huur zullen zijn, iets onder de prijs van de parkeerplaatsen in de openbare ruimte. Dat levert meer op dan de smalle marge op supermarktproducten. Zeker buiten openingstijden zullen de parkeerplaatsen geëxploiteerd worden.
Voor een supermarkt en voor klanten zal het thuisbezorgen van de wekelijkse boodschappen belangrijker worden. Het is efficiënter om een bezorger een route langs de huizen van automobilisten te laten rijden dan om al die automobilisten met de auto naar een parkeerplaats op waardevolle grond te laten komen. Op die parkeerplaats verschijnen woningen. De supermarkt zal dan liever meer supermarkten zonder parkeerplaats op loopafstand bieden zoals gebruikelijk in binnensteden.
De vraag naar openbare parkeerplaatsen bij het winkelcentrum zal afnemen omdat het gratis is om te voet of met de fiets te komen. Even met de auto naar het winkelcentrum vlakbij heeft dan een prijs. Een minderheid zal zich door een huisgenoot laten brengen en ophalen. Die grond komt beschikbaar voor andere functies of woningen.