Momenteel is de enige optie van de rechthebbende en (vermeend) inbreukmaker, als ze er onderling niet uitkomen, het dossier voorleggen aan de rechter. Kosten lopen dan voor beide partijen op en ons rechtssysteem wordt overspoeld met fotoclaims. Een rechter toetst alleen de punten die ingebracht worden waardoor je zonder inschakeling van een gespecialiseerde jurist bijna altijd verliest. Voor de rechthebbende is het een routineklus, voor de (vermeend) inbreukmaker niet. Er wordt misbruik gemaakt van de kennis-ongelijkheid.
Uit de brandbrief van NVF: "Mogelijkheden te creëren om een vereenvoudigde procedure te voeren in daadwerkelijke zeer eenvoudige, niet bewerkelijke zaken." In feite vragen we de minister hetzelfde:
Een commissie waar beide partijen een sommatiebrief aan voor kunnen leggen. De commissie controleert of het daadwerkelijk een inbreuk is en of de onderbouwing van de schade klopt. Blijkt het geen inbreuk of is er geen schade dan betaalt de rechthebbende de leges. Overvraagt de rechthebbende dan betaalt hij (een deel van) de leges. In alle andere gevallen betaalt de inbreukmaker de leges. Dat komt bovenop het toegewezen schadebedrag waardoor het als een boete gezien kan worden waar een preventieve werking vanuit gaat. Het is vergelijkbaar met een huurcommissie of de wet Mulder. Mocht een van de partijen het niet eens zijn met de uitkomst dan kan het alsnog aan de rechter voorgelegd worden.
Er is verse jurisprudentie gepubliceerd waar de aansluiting bij de tarieven van Stichting Foto Anoniem goed betwist is en waar opslagen voor ontbreken naam en verminking van tafel zijn geveegd.
Uit het vonnis: "Hij bestrijdt dat aansluiting gezocht moet worden bij de tarievenlijst van Stichting Foto Anoniem en wijst daarvoor op de tarieven die [eiseres] hanteert…" "Onweersproken is gebleven dat [gedaagde] [eiseres] heeft verzocht om een setje foto’s met daarin haar logo voor plaatsing op social media. [eiseres] heeft aan dat verzoek geen gehoor gegeven. [gedaagde] mocht daar naar het oordeel van de kantonrechter redelijkerwijze uit afleiden dat [eiseres] geen bijzonder belang hechtte aan het vermelden van haar naam bij iedere openbaarmaking op de Facebookpagina’s." "Het moet bij verminking of misvorming gaan om ‘een aantasting van dat werk die tot reputatieschade kan leiden'…"
Je kunt met dit vonnis de opgeklopte schade gemotiveerd betwisten.
Dank voor alle ondertekeningen tot op heden. Mocht je hem nog willen aanpassen, klik opnieuw op de link die je kreeg in de e-mail ter bevestiging. Heb je die e-mail niet meer? Teken opnieuw en je krijgt die e-mail weer.
We hopen dat meer mensen hun ervaring met een onredelijke fotoclaim onder deze petitie willen delen! Liefst met naam van de auteursrecht-trol.
https://www.nieuweoogst.nl/nieuws/2025/12/03/bbb-suggereert-de-eerste-kamer-te-ontbinden-vanwege-afsplitsers.
Beste ondertekenaars van de petitie,
Ontzettend bedankt voor uw handtekening. Het aantal handtekeningen voor de petitie "Neem West Papua op in de geschiedenisboeken" neemt gestaag toe.
Zoals u wellicht in het nieuws heeft vernomen, was er goed nieuws uit de Tweede Kamer eind september.
De motie van Don Ceder van de CU om het rapport van dr. P.J. Drooglever Een daad van vrije keuze officieel in ontvangst te laten nemen, is – met meerderheid van stemmen – door de Tweede Kamer aangenomen. De Minister van Buitenlandse Zaken in een nieuwe regering zal hierover een beslissing moeten nemen. Een mooi moment om ook de regering op de hoogte te stellen van de petitie.
In de laatste nieuwsbrief van Kenniscentrum het Papoeahuis kunt u hierover - en over andere ontwikkelingen in West Papua - meer lezen. De nieuwsbrief kunt u hier lezen: https://mailchi.mp/sowp/papoeahuis-2026-jaar-van-de-papoea
U kunt zich via www.Papoeahuis.nl inschrijven voor de verzendlijst van de Nieuwbrief.
Alvast fijne feestdagen gewenst!
Team SOWP
Update: Fatbike nu ook vluchtmiddel bij criminaliteit Aanrandingen in Amsterdamse parken. Gewelddadige straatroven.
Overvallen op winkels. Steekpartijen. Bij al deze delicten wordt de fatbike gebruikt als vluchtmiddel. Het Parool schreef op 29 november een alarmerende analyse: “Wie een lijst maakt van criminele activiteiten waarbij fatbikes worden gebruikt, komt tot honderd gevallen. In Amsterdam net zo goed als in de rest van het land.” Criminoloog Jasper van der Kemp (VU): “Met de fatbike is een vluchtmiddel gecreëerd dat er voorheen nog niet was. Het grote verschil met een scooter? Die heeft wél een kenteken. Fatbikegebruikers bewegen zich volledig anoniem door het verkeer.” De politie registreert niet eens hoeveel criminele activiteiten er met fatbikes worden gepleegd. De werkelijke omvang? Onbekend. Dit is precies waarom wij een kenteken eisen. Daders moeten traceerbaar zijn
Update: Fatbike nu ook vluchtmiddel bij criminaliteit Aanrandingen in Amsterdamse parken. Gewelddadige straatroven.
Overvallen op winkels. Steekpartijen. Bij al deze delicten wordt de fatbike gebruikt als vluchtmiddel. Het Parool schreef op 29 november een alarmerende analyse: “Wie een lijst maakt van criminele activiteiten waarbij fatbikes worden gebruikt, komt tot honderd gevallen. In Amsterdam net zo goed als in de rest van het land.” Criminoloog Jasper van der Kemp (VU): “Met de fatbike is een vluchtmiddel gecreëerd dat er voorheen nog niet was. Het grote verschil met een scooter? Die heeft wél een kenteken. Fatbikegebruikers bewegen zich volledig anoniem door het verkeer.” De politie registreert niet eens hoeveel criminele activiteiten er met fatbikes worden gepleegd. De werkelijke omvang? Onbekend. Dit is precies waarom wij een kenteken eisen. Daders moeten traceerbaar zijn
Dit feit is gevonden in het boek Staat en Slavernij, in hoofdstuk 11, het hoofdstuk geschreven door dr. Pepijn Brandon van de Vrije Universiteit Amsterdam.
.
De vergadering heeft met overtuigende meerderheid de genocide in Gaza veroordeeld en de Nederlandse regering opgeroepen om meer te doen om erger te voorkomen..
Zonder enige publiciteit met alleen verspreiding via 'de Community' van de Edese ijsvereniging EIJV stonden er binnen 24 uur 250 handtekeningen onder de petitie. Dat gaat goed.
Die 350 Edese handtekeningen voorafgaand aan Inwoneragendering? Dat moet lukken.
Een kind op een opgevoerde fatbike is onverzekerbaar en kan je gezin ruïneren, bleek deze week. De vader van een 12-jarige jongen moet de schade vergoeden die zijn zoon bij een ongeluk heeft aangericht.
„Hier ging het om 6800 euro. Dat valt nog mee. Het kan (...) lees verder