Vorige week maandag was het media-overleg in de Kamer (op tweedekamer.nl als mp4 met srt-ondertiteling te downloaden.) Helaas is het onderwerp van onze petitie daarbij niet aan bod gekomen, ondanks eerdere interesse getoond door enkele Kamerleden. Ik verwacht zelf niet dat dit nog een politiek vervolg zal krijgen.
De redenen daarvoor zijn mijns inziens divers. Ten eerste leeft het onderwerp niet zo in de samenleving. Het is een wat technisch onderwerp. Veel mensen hebben geen beeld bij versleuteling, DRM etc. Daarnaast is er relatief weinig discussie en berichtgeving over digitale burgerrechten. Daardoor leeft de gedachte niet zo dat we als publiek ook eigenaar zouden moeten zijn van publiek gefinancierde producties van de NPO. Ook is het niet een onderwerp dat veel emotie opwekt, zoals identity / migratie / veiligheid / seksualiteit / etc. Het aantal ondertekeningen, 852, is electoraal gezien natuurlijk niet zo beduidend. Dit is duidelijk geen massabeweging waar politici rekening mee hoeven te houden. Niet alleen voor de massa is dit onderwerp wat te technisch; ook voor veel politici is het te technisch. Kamerdebatten zijn mijns inziens vaak een wedstrijd in spitsvondigheden.
Niettemin hebben we, ook dankzij uw ondertekening, dit wel weer onder de aandacht kunnen brengen van enkele Kamerleden. Zo blijft de discussie toch een beetje voortkabbelen. Willen we een samenleving waarin we als burgers de controle behouden over een steeds meer digitale wereld, dan zullen we die discussie niet moeten opgeven. Ook mogen we van politici eisen dat ze inhoudelijke en technische kennis hebben of verwerven. (Dat had bijvoorbeeld de Fyra miskleun en het stikstofdrama kunnen voorkomen.)
Daarom nogmaals mijn dank voor uw aandacht en ondertekening. Ik hoop ook dat u zelf die discussie bij de juiste gelegenheden, formeel of informeel, voortzet.
Ook wil ik u erop wijzen dat via de website Downloadgemist het momenteel weer mogelijk lijkt om NPO uitzendingen te downloaden. Zelf heb ik het niet uitgeprobeerd, maar van twee mensen begreep ik dat die dienst het weer doet. Dit is natuurlijk geen officiële dienst en het is dan ook nog maar te bezien hoelang dit blijft werken.
Nogmaals dank,
Hartelijke groet,
Evert Mouw
Gisteravond heb ik een Facebookgroep opgezet ten behoeve van ons initiatief. Volg alle ontwikkelingen, stel je vragen, deel je verhalen, ideeën, steunbetuigingen of wakker juist discussie aan! Word nu lid van de Facebookgroep 'Herbouw oude stadhuis Eindhoven'! facebook.com/groups/herbouwstadhuis.
onze petitie komt online.
"Het is belangrijk dat iedereen met contant geld kan blijven betalen. Daarom komt er een acceptatieplicht voor contante betalingen tot € 3.000.
Dit betekent dat contant geld moet worden geaccepteerd als klanten hiermee willen betalen. Op deze plicht komen een aantal uitzonderingen voor bepaalde activiteiten of vanwege de veiligheid. In dit besluit staan de situaties waarin contante betalingen geweigerd mogen worden, zoals bij online bestellingen of bij onbemande tankstations."
https://www.internetconsultatie.nl/besluituitzonderingenacceptatieplicht/b1
Kan zwembad Overschie toch weer open in 2026? in de Gemeenteraad Rotterdam is een motie unaniem aangenomen over het behoud van Zwembad Overschie!
Deze motie is ingediend door Leefbaar Rotterdam, door Manuel Crielaard, met dank voor de voortdurende inzet voor Behoud Zwembad Overschie.
Alle partijen die de motie hebben gesteund:
Er komt een onderzoek of Zwembad Overschie open kan blijven tot de sloop in 2028. De gemeente gaat de provincie benaderen voor dispensatie via een speciale wet, zodat het huidige zwembad tijdelijk open mag blijven. Mogelijke aanpassingen aan het bad worden nu onderzocht en begroot.
Dit betekent dat er kans is dat Zwembad Overschie ergens in 2026 tóch open kan blijven. We blijven hoopvol, volgen de ontwikkelingen nauwlettend en houden u op de hoogte zodra er nieuws is.
De laatste boer van Den Haag, Marcel Kleijweg van Boerderij Clingendael, wordt niet langer in zijn voortbestaan bedreigd. De gemeente sloot een deal met de boer: tegen nieuwe voorwaarden mag Kleijweg toch (...) lees verder.
Hou onze pagina in de gaten..
Jaaaa, we hebben vanmorgen de mijlpaal van 1000 ondertekeningen bereikt! Dat is geweldig! We willen iedereen enorm bedanken voor jullie steun! We zullen ons blijven inzetten en ons uiterste best doen om een herbouw te realiseren, al zal het een grote uitdaging worden!
Zoals de dichter Samuel Johnson ooit zei: "Grote werken worden niet volbracht door kracht, maar door volharding." We blijven doorzetten en met volle energie werken aan ons doel, want samen kunnen we ernaar streven om dit waar te maken! En misschien zal het de herbouw niet binnen vijf of tien jaar worden gerealiseerd, maar wellicht wel over vijftig of honderd jaar. Het zaadje is in ieder geval geplant!.
Staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, Preventie en Sport) wil zo snel mogelijk het bevolkingsonderzoek voor vrouwen met zeer dichtborstweefsel verbeteren. Voor hen werkt het huidige bevolkingsonderzoek borstkanker minder goed.
Vrouwen met zeer dicht borstweefsel worden vanaf 2030 aansluitend op hun mammogram door het bevolkingsonderzoek uitgenodigd voor MRI-onderzoek. Daarmee kan borstkanker in zeer dicht weefsel beter en sneller worden opgespoord. (...) lees verder