Hopelijk snel weer overleg , uitreken modles want he tKAN NOG STEEDS .en het is HAALBAAR...en na alle ellende in de zorg en stijgende kosten ook zeker NOODZAKELIJK.
Wauw, we hebben gisteren de 500 ondertekeningen bereikt! Echt fantastisch! We worden overspoeld met positieve, inspirerende en motiverende reacties van, werkelijk waar, allerlei mensen uit alle hoeken van de samenleving. Zowel Eindhovenaren, oud-Eindhovenaren als niet-Eindhovenaren.
We proberen een groot netwerk op te bouwen van mensen die iets voor ons kunnen betekenen, zodat het idee echt gaat leven in Eindhoven, en wellicht ook zelfs in Noord-Brabant of, wat al helemaal fantastisch zou zijn, in heel Nederland! Want het oude stadhuis was niet zómaar een gebouw: het was een van de eerste niet-kerkelijke gebouwen in Nederland dat in neogotische stijl werd gebouwd. Al met al zijn alle reacties echt hartverwarmend en, we blijven het maar benoemen, het geeft ons enorm veel energie om door te gaan. Op naar de 600 ondertekeningen! In ieder geval blijven we u op de hoogte houden.
Dit i.v.m. het aantreffen van tal van dode bomen en struiken in dit gebied..
Perceeloppervlaktes nagenoeg ongewijzigd gebleven..
Dankzij jullie steun zijn we inmiddels de 200 handtekeningen voorbij – een krachtig signaal dat dit initiatief leeft. Elke handtekening is een stem tegen vergetelheid.
In de donkerste jaren van WOII waren er mensen die hun deuren openzetten en levens redden.
Hun moed verdient blijvende zichtbaarheid. Met het Schuilsteentje willen we deze moed tastbaar maken in onze straten. “Wie één mens redt, redt de hele wereld.”
Goed nieuws: binnenkort zijn we uitgenodigd bij de burgemeester van Eindhoven om over dit initiatief te spreken. Dat is een belangrijke stap vooruit!
Daarnaast delen we vanaf nu iedere week een Schuilsteentje van de week op Instagram en Facebook: een verhaal van één van deze helden. Volg ons hier: https://www.instagram.com/schuilsteen/
Maar: hoe meer handtekeningen we hebben, hoe sterker we staan. Daarom onze vraag: help mee door deze petitie te delen.
⸻
Voorbeeldtekst om te delen
In de Tweede Wereldoorlog waren er moedige mensen die hun deuren openzetten en levens redden. Hun moed verdient blijvende zichtbaarheid. Met het initiatief Schuilsteentje wordt dit tastbaar gemaakt in onze straten.
“Wie één mens redt, redt de hele wereld.”
Teken de petitie en steun dit initiatief: https://petities.nl/petitions/geef-moedige-helpers-in-woii-een-schuilsteentje
Samen laten we zien dat moed, menselijkheid en solidariteit nooit vergeten mogen worden.
Beste ondertekenaar,
De petitie over het uitfaseren van papieren boeken bij de Open Universiteit is in 6 dagen tijd meer dan 300 keer ondertekend. Dat is een prima resultaat maar uiteraard is het het beste als we zo hoog mogelijk eindigen.
Als petitionaris zou ik graag oproepen om de petitie zoveel mogelijk te delen met medestudenten en andere verwanten van de OU.
Op 1 september, bij de start van het collegejaar, zal ik de petitie aanbieden aan het universiteitsbestuur.
Met vriendelijke groet, Pim de petitionaris.
Op 20 augustus 2025, 5 dagen na de start van de petitie, hebben we maar liefst 171(!) nieuwe ondertekeningen erbij gekregen; het hoogste aantal ondertekeningen in één dag tijd tot nu toe! We hebben nu al de 400 ondertekeningen bereikt!
We willen jullie nogmaals van harte bedanken voor jullie betrokkenheid en steun (en natuurlijk ook dank aan iedereen die aandacht heeft geschonken aan ons initiatief!). Dit geeft ons enorm veel kracht en motivatie om ons uiteindelijke doel te bereiken: de herbouw van het oude, neogotische stadhuis van Eindhoven.
Naast dat we gisteren hebben gepraat met raadsleden van Ouderen Appèl Eindhoven, hebben we ook afspraken gepland staan met CDA, PvdA, FVD en VVD.
We kijken enorm uit naar de gesprekken die we binnenkort met hen zullen voeren, en wie weet halen we met onze petitie wel een meerderheid in de Eindhovense gemeenteraad!
Vandaag hebben Bauke en ik een heel fijn gesprek gehad met een groepje raadsleden van Ouderen Appèl Eindhoven, onder leiding van Niek Rennenberg. We spraken over onze petitie en plannen voor de herbouw van het oude stadhuis aan de Rechtestraat en hebben samen nagedacht hoe we de betrokkenheid van de gemeenschap kunnen vergroten en draagvlak kunnen creëren voor dit project.
We bespraken ludieke acties om meer aandacht te trekken, zoals een tentoonstelling met afbeeldingen, maquettes en oude voorwerpen van het stadhuis. Zo willen we erfgoed levend houden en verbondenheid in de stad versterken.
Inmiddels hebben we de 300 ondertekeningen bereikt! We willen Studio040 en het Eindhovens Dagblad enorm bedanken voor de aandacht die zij aan onze petitie hebben geschonken met hun nieuwsberichten! Maar natuurlijk zijn we alle ondertekenaars en delers van de petitie ook mega dankbaar! Jullie steun geeft ons de kracht en motivatie om door te gaan en samen dit belangrijke stukje Eindhovense historie opnieuw op de kaart te zetten. Het artikel van het Eindhovens Dagblad is trouwens te lezen op https://www.ed.nl/eindhoven/eindhovens-trio-start-petitie-voor-herbouw-van-oude-stadhuis-het-moet-toch-een-keer-gaan-lukken~adf58a21/.
Binnenkort hebben we ook afspraken gepland staan met raadsleden van de fracties van het CDA en de PvdA. En ook zal er in de volgende editie van Groot Eindhoven een nieuwsbericht over onze petitie staan!
Voortgang winkelvoorziening Dierdonk
In het najaar van 2023 werd de Albert Heijn in de Helmondse wijk Dierdonk verwoest door een grote brand. Het gebouw raakte zo beschadigd dat de Albert Heijn hier niet meer terugkeert.
Dit leidde tot grote opschudding, zowel in de wijk als in de raad en het college. In dit bericht brengen we u graag op de hoogte van de actuele stand van zaken.
Waar staan we nu?
In de periode na de brand is de gemeente veelvuldig in gesprek geweest met alle betrokkenen, met de pandeigenaar, de wijkraad en heel veel anderen. Uiteindelijk heeft dat helaas niet geleid tot de herhuisvesting van de supermarkt op de betreffende locatie.
Op 27 mei 2025 sprak de gemeenteraad in de commissie met het college over de opties voor een winkelvoorziening in Dierdonk. Hierbij hebben ook de pandeigenaar en een wijkbewoner ingesproken. Op 2 juli heeft de pandeigenaar de raad vertrouwelijk geïnformeerd. Dat had hij zo afgesproken in de genoemde vergadering op 27 mei.
Op 24 juni nam de gemeenteraad een motie aan. In die motie gaf de gemeenteraad het college een heldere richting mee. Onder meer om te kijken of afgeweken kan worden van de detailhandelsvisie om tóch een vestiging van een supermarkt ergens in Dierdonk mogelijk te maken. En om ook de eigenaar te bewegen om te zoeken naar alternatieve locaties voor een supermarkt. Het college heeft daarin ook beloofd om de gemeenteraad uiterlijk in oktober 2025 te informeren over wat er met die opdracht gebeurd is.
Op dit moment worden, zoals in de motie gevraagd, in overleg met betrokkenen, de mogelijkheden van een supermarkt in de wijk onderzocht.
Zoeken naar oplossingen
De gemeente blijft nadrukkelijk zoeken naar oplossingen. Daarbij blijven we benadrukken dat we als gemeente geen supermarkt bouwen of exploiteren, maar dat we voor een groot deel afhankelijk zijn van de markt. De rol die we hebben, in het scheppen van voorwaarden om een supermarkt te laten landen, zoals maatwerk mogelijk maken, planologische ruimte onderzoeken en in gesprek gaan met partijen, pakken we nadrukkelijk op. Of dat het gewenste resultaat gaat opleveren, daar is op dit moment nog niets over te zeggen. In oktober 2025 zullen we hierover de gemeenteraad en de wijk informeren.