Video Carlos Morales klik hier
Rapport Commissie Samsom: "Omringd door zorg, maar toch niet veilig"
Vanuit de jeugd van Stompwijk en de inwoners van de kern Stompwijk willen wij de petitie aanbieden.
De petitie voor het beperken van Vidomes in woningbouw voor de sociale huursector is gestart omdat de omwonenden en de gehele buurt eromheen zich ernstig zorgen maakt over ons dorp. Voor onze jeugd tussen de 20-30 jaar is er geen ruimte voor een aankoop van een woning in Stompwijk.
Ook de sociale huur is voor hun niet gewenst blijkens het woonbehoefte onderzoek wat is gedaan.
Zij komen veelal niet voor huursubsidie in aanmerking waardoor huur duur wordt. Duurder dan een gemiddelde hypotheek. Met alle gevolgen voor onze toekomst van ons dorp. Onze jeugd verdwijnt als motivator van allerhande verenigingen van Stompwijks erfgoed en later voor mantelzorg voor de in Stompwijk wonende ouders.
Dit alles ten behoeve van woonbehoefte van Woonnet Haaglanden. Voor moeders die met kinderen in een auto wonen aldus de wethouder die wij hierover spraken.
Doordat er volledig voorbij is gegaan aan participatie met de omwonenden en de buurt is de opdracht aan Vidomes gegeven door de gemeente om dit te gaan ontwikkelen. Was er participatie geweest in een eerder stadium had deze petitie niet nodig geweest.
Wij verzoeken de gemeenteraad om deze beslissing te heroverwegen en een deur open te zetten om op deze plaats een bouwproject te starten met betaalbare koopwoningen waar behoefte aan is. Dan doen we wat voor de Stompwijkse jeugd, dit is een plan dat kan worden uitgewerkt om in de vorm van een stichting woningen te bouwen (in de stijl van vroegere premie woningen) die verkocht worden aan jeugdigen uit Stompwijk die zij vervolgens niet met winst mogen verkopen. Hierdoor sparen zij in hun woning om later wel een woning te bemachtigen in het hogere prijssegment. Zo helpen we niet alleen de jeugd van nu maar ook die van over 5-10-15 jaar.
Dit beperkt tevens de al volledig overbelaste parkeerdruk in de kern Stompwijk doordat er dan op eigen terrein parkeergelegenheid kan worden ingetekend.
Er ontstaat door het bouwen van sociale huurwoningen een ook heel vreemde uitwisseling van bewoners. Door Woonnet Haaglanden (Vidomes) worden hier jeugd/senioren gehuisvest die eigenlijk geen binding hebben met het dorp en hier eigenlijk helemaal niet willen wonen qua locatie.
En de jeugd uit Stompwijk moet woningen kopen in omringende steden zoals bijvoorbeeld Zoetermeer, Zoeterwoude, Boskoop en die willen eigenlijk heel graag in Stompwijk wonen wegens familie, verenigingsleven en sfeer van het dorp.
We zijn nog steeds in contact met de gemeente, naar verwachting krijgen we in week 21 een definitief antwoord op onze petitie.
Dag,
Het lijkt erop dat we een artikel krijgen in de lokale krant.....volg de socials om dit nieuws te volgen! Druk op onderstaande link en volg deze pagina!
https://www.facebook.com/profile.php?id=61589388241320
Met vriendelijke groet,
Dylan en Sam.
Einddatum was verkeerd ingevoerd. Dus deze is vanaf vandaag veranderd/verlengd..
Inmiddels is de website live en daarop kun je ook het uitgebreide voorstel teruglezen. In dit voorstel lees je de korte geschiedenis, de concrete voorstellen, de argumenten en eventuele tegenwerpingen met een onderbouwde reactie daarop.
Lees het voorstel direct via https://onsmonument.nl/wp-content/uploads/2026/05/onsmonument.nl-voorstel.pdf
Taco Dibbits, hoofddirecteur van het Rijksmuseum in Amsterdam erkent mijn zorgen. Hij denkt ook dat de ‘customer journey’ van bezoekers naar het nieuwe, tweede Rijksmuseum aan de Kennedylaan danig wordt verpest als de gele kegels én de moeraseiken verdwijnen.
Dat schreef hij in een e-mail aan mij. En ook liet hij weten dat hij hierover met de gemeente in gesprek is. Een mooie opsteker!
Op maandag 11 mei om 11:30 uur wordt de petitie officieel aangeboden in de publiekshal van het gemeentehuis van Ouderkerk aan de Amstel. De bijeenkomst is openbaar toegankelijk, zodat iedereen die betrokken is of zijn steun wil laten zien hierbij aanwezig kan zijn.
Locatie: Publiekshal gemeentehuis Vondelstraat 1 Ouderkerk aan de Amstel
Tijdens dit moment zal ook Jaydee, de dochter van Bert en Morena, aanwezig zijn om de petitie mee aan te bieden.
Hiermee spreekt zij haar steun uit aan haar ouders en aan iedereen die zich achter deze petitie heeft geschaard.
Met vriendelijke groet