You, the petitioner

Updates

De Vuntus, onze rustige plas, samen met de Loenderveense Plas slachtoffer van het Gebiedsakkoord!

De Vereniging Behoud Loenderveense Plas heeft haar commentaar op de concept MER klaar om te versturen naar de projectleider van de Provincie. We hebben met veel ontsteltenis het rapport gelezen. Ik wil graag het volgende met jullie delen, omdat niet alleen de Loenderveense Plas maar ook onze Vuntus-plas wordt opgeofferd. 

  • LV3 kort:  deze variant is al vaak besproken en wordt in de concept MER naar voren geschoven. Een sluis door de Dirck A. Lambertszkade, een 300 tot 600 meter lange damwand door de Loenderveense Plas. Onze voorspelling in 2017, werd door raadsleden van het CDA in de gemeente Wijdemeren als belachelijk bekritiseerd, maar achter deze damwand komt dus werkelijk een dijk van 10 tot 15 meter breed. Hierop zal nieuw riet gaan groeien voor de rietvogels.  In het Wijde Blik en de Loenderveense Plas waar de sluis komt, bevindt zich Kanswier, door de aanleg van deze sluis zal de Kranswier vernield worden, hoe wordt dit gemitigeerd? Door de Horndijk (bij nr 12) wordt een duiker geplaatst (hoogte 1,5m) breedte is nog onduidelijk. In de Vuntus komt een balkenlijn die ervoor moet zorgen dat de sloepen vanuit de Loenderveense Plas naar de heul gaan. Kunnen wij als bewoners aan de Vuntus nog vrij over de plas varen als deze balkenlijn er ligt? Wat levert deze extra vaarverbinding nu op? Een kort rondje varen, slechts een half uur sneller. Hoeveel extra sloepen zullen er varen? Dit is de onderliggende rekensom uit het rapport die wordt gebruikt om het aantal extra vaarbewegingen te voorspellen. Men gaat ervan uit dat er 15 topdagen per jaar zijn. Op deze topdagen zullen er 300 extra sloepen per dag gaan varen. Dat zijn 30 sloepen per uur, dat is 1 sloep per 2 minuten. Wat wordt de wachttijd bij de nieuwe sluis? Dat is niet meegenomen in de MER. Hoeveel extra auto's zullen er op deze topdagen Loosdrecht aandoen? 

Gaan we 7 miljoen euro uitgeven aan een vaarverbinding die slechts 15 minuten sneller varen oplevert? Of gaat het toch om de beurs van de watersportondernemers aan het Wijde Blik? Kunnen de kinderen bij het Vuntus-standje nog veilig zwemmen als er 300 sloepen per topdag langs hen varen om naar de Loosdrechtse plassen te gaan? Dat wordt niet onderzocht in het rapport. Verder wordt er een deel van de Vuntus afgesloten om de natuurschade die de vaarverbinding in de Vuntus aanricht te mitigeren. De kwaliteit van ons leven wordt door 21 partijen die het gebiedsakkoord hebben ondertekend overboord gegooid.

2019-07-30 | Petition Handen af van Loenderveense Plas

Geen overleg tussen Waterschap en Sportvisunie

Vandaag contact gehad met iemand van Sportvisunie Groningen Drenthe. Zij zijn door het waterschap Hunze en Aa's (nog) niet geïnformeerd over deze plannen, terwijl de afspraak is dat zij, als visrechthebbende, van begin af aan betrokken worden en zij ook voor afstemming met de 'aanliggende' verenigingen zorgen.

+Read more...

Zo zijn een aantal jaren geleden plannen voor het natuurvriendelijke oever langs het AG Wildervanckkanaal zo gewijzigd dat wedstrijdvisserij mogelijk bleef. Moet daar wel bij opmerken, dat de werkzaamheden al gestart waren, omdat de Sportvisunie ook hier niet van het begin af aan bij de plannen betrokken werd.

Kortom de gemeente en waterschap moeten terug naar de tekentafel en met Sportvisunie en HC Ter Apel overleggen om gezamenlijk tot een plan te komen waar iedereen zich in kan vinden

Een gezonde omgeving voor onze kinderen, een petitie van De Gezonde Generatie

Teken de petitie bij de Samenwerkende Gezondheidsfondsen:

https://www.gezondegeneratie.nl/teken/.

RATTENPLAAG

https://www.parool.nl/amsterdam/fors-meer-meldingen-van-rattenoverlast-in-amsterdam-de-rat-hoort-bij-de-stad~be059e41f/.

Wateradvoerende functie

Het kanaal heeft thans een waterafvoerende functie. Als het kanaal dicht groeit met waterplanten, kan overtollig regenwater dan nog wel voldoende afgevoerd worden?

In de brief van de gemeente wordt waterkwaliteit benoemd, maar halverwege de Markeweg loopt een sloot het veld in, richting de N391.

+Read more...

Deze sloot is voorzien van stuwen en voert het water af richting het kanaal. Aan het eind van de Markeweg is een gemaal wat het overtollige water uit de sloten het kanaal in pompt.

In Nieuw Weerdinge, ter hoogte van de ijsbaan, loopt een kanaal naar achteren, welke aangesloten is op het Eerste Kruisdiep en alle wateren die daar weer mee in verbinding staan. Al dat water wordt via de stuw in het kanaal Weerdingermond richting Ter Apel afgevoerd.

Als bij wijze van spreken dat water niet schoon is dan gaat dat vervuilde water ook bij ons door het kanaal. Hoe kunnen ze dan aangeven dat de waterkwaliteit verbetert?

Helaas is het niet gelukt!

Helaas is het niet gelukt om Randy te behouden. Om hem toch een waardig afscheid te geven, organiseren we een gezellig buurtfeest!

Wil je erbij zijn? Meld je dan aan in onze WhatsApp-groep voor alle details.

+Read more...

We hopen jullie daar te zien!

Aanbieden Petitie

Beste ondertekenaars, Het is al een tijdje terug dat jullie je handtekening hebben gezet onder deze petitie, dank jullie wel! Intussen is het onderwerp in de gemeenteraad besproken, zijn er een agendavoorstel burger en een motie ingediend. Het is echter nog lastig om een en ander geagendeerd te krijgen vóór de zomer en voordat er al teveel werkzaamheden verricht zijn om nog teruggedraaid te kunnen worden.

+Read more...

Om tóch nog voor de zomer aandacht te vragen, beidt ik donderdag de petitie aan. Het zou fantastisch zijn als enkele ondertekenaars hier ook bij aanwezig kunnen zijn. Let wel; Dit is nog niet "the real deal", maar zou mooi zijn als ik er niet alleen sta. ;-) Donderdag 18-06-2026, rond 21:30 in de Burgerzaal van het Stadhuis. Zie ik jullie daar?

Initiatiefvoorstel aan de Raad van de gemeente Westland

Op 15 juni bereikte ons een initiatiefvoorstel van de partij Westland Verstandig. Het voorstel doet de raad de suggestie aan de hand om de huidige maatschappelijke functie van de begraafplaats in het omgevingsplan te wijzigen in die van een groenfunctie.

+Read more...

Dat geeft het parochiebestuur de kans alsnog een vervolg aan het kerkhof te geven in de geest van de encycliek Laudato Si, van Paus Franciscus - uit 2015. Zie rkbn.nl: al eerder benadrukten we in ons Visiedocument de functie van groene long van het kerkhof en op 3 februari 2021 boden wij het parochiebestuur ons natuurwaardenrapport aan. Het zou zeer te waarderen zijn als het bestuur in de geest van de Paus, met zorg voor onze aarde en zorg voor onze natuur, alsnog een groene toekomst aan het kerkhof geeft

We gaan door!

Bedankt voor het tekenen van de petitie!

De gemeente Maastricht heeft blijkbaar weinig boodschap aan de zorgen over veiligheid van voetgangers op de AvenueCeramique. Na deze petitie (>200 handtekeningen!), overleg en toezeggingen, gebeurt er uiteindelijk (bijna) niks.

Daar laten we het uiteraard niet bij zitten!

Na een eerste succesvolle petitie, starten wij een tweede petitie en gaan wij opnieuw onze zorgen en eisen aan de nieuwe wethouder voorleggen, de nieuwe petitie gaat ons daarbij helpen.

+Read more...

Steunt u ons?

( U helpt ons ook door het verspreiden van deze link) https://avenueceramiqueveilig.petities.nl/