Omwonenden ook tegen sloop
Kunstenaars en creatieve beroepen komen in protest tegen de sloop van hun studios op Keizerslanden. De gemeente Deventer wil op de plek van de oude schoolgebouwen rond de Van Hetenstraat nieuwe huizen laten bouwen. Er gaat een petitie rond die tot nu toe ... keer (zie bovenaan deze pagina) is ondertekend. Ze krijgen steun van buurtbewoners. (C, v. Dillen 12-04-21, hier onder redactie van Werkgroep Panta Rhei 13-04-2021)
Nu staan er nog lindebomen, zijn er grasveldjes en werkplekken voor kunstenaars en creatieve beroepen. Maar aan de Van Hetenstraat nummer 59, waar deze creatievelingen werken, moeten de komende jaren woningen gaan verrijzen. Het is onderdeel van het plan van het College van B&W om voor 2035 elfduizend huizen te bouwen in Deventer.
Via een petitie proberen kunstenaars nu te voorkomen dat het Panta Rhei-gebouw gesloopt wordt. Ze geven aan dat ze al hard geraakt zijn door de coronacrisis. Een zoektocht naar een betaalbare, nieuwe plek – als die al voorhanden is in Deventer – kan betekenen dat ze moeten stoppen. Ook omwonenden zien liever niet dat dit gebouw aan de Van Hetenstraat wordt gesloopt.
Onder anderen omwonende Jan Klein ondertekende de petitie. Hij woont pal tegenover dit gebouw. "Ik heb liever dat de kunstenaars er zitten dan dat ik tegen huizen of appartementen moet aankijken. Die mensen moeten ook een werkplek hebben. Ze hebben de ruimte nodig," zegt Klein.
Marèll Talsma zette ook haar handtekening. Zij wil straks niet tegen een ‘hele rij huizen of appartementen aankijken’. "Ik weet eerlijk gezegd niet zo goed wat ze er nieuw neer gaan zetten. We hebben dit huis vorig jaar gekocht en straks wordt het wel een stuk minder waard."
Als directeur van het Kunstenlab is Mieke Conijn bekend met de zorgen van de kunstenaars en creatieve beroepen die werken aan de Van Hetenstraat in het Panta Rhei-gebouw. "Zeker in deze tijd waar het voor kunstenaars ongelofelijk moeilijk is om het hoofd boven water te houden. Voor kunstenaars is het gewoon belangrijk dat er voldoende betaalbare ateliers beschikbaar zijn. Dat is niet altijd simpel. Je ziet bovendien vaak dat kunstenaars een tijdelijke plek krijgen en net op het moment dat ze gesetteld zijn, weer moeten verhuizen. Dat gaat gepaard met de nodige tijd, energie en kosten." In Deventer is sowieso weinig plek voor kunstenaars. "Er is een gebrek aan ruimte. Wij houden een wachtlijst bij."
Volgens de gemeente kunnen de kunstenaars en creatieve beroepen naar alternatieve locaties. Ook Conijn weet dat de gemeente al denkt aan andere plekken in bijvoorbeeld Colmschate of op de Vijfhoek. Niet per se een vooruitgang, stelt ze. "Kunstenaars moeten zo steeds iets verder het centrum uit. Dat is niet alleen voor de kunstenaars zelf vervelend, maar je wilt ook dat de cultuur voor de stad behouden blijft."
Onlangs is de aankondiging verschenen voor sloop en nieuwbouw van opnieuw een historische schuur in Dreischor. Ditmaal gaat het om de grote zwarte schuur op het adres Daniël Ockersestraat 8a.
Deze zeer in het oog springende historische schuur valt ook onder het rijksbeschermd dorpsgezicht, maar de gemeente Schouwen-Duiveland stapt daar opnieuw overheen.
We roepen iedereen op om ook hier bezwaar tegen te maken. Zie daarvoor de aankondiging via de link https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-282429.html of het gemeenteblad op de website van de gemeente Schouwen-Duiveland.
Bezwaar maken kan tot 7 augustus!
Wat betreft de schuur aan de Daniël Ockersestraat 1, er is inmiddels een jaar verstreken na het indienen van zienswijzen, de petitie en de vele protestreacties, maar wij hebben nog steeds niks van de gemeente gehoord.
De petitie is op 24 juli ingetrokken door nieuwe ontwikkelingen. Nieuws volgt...
-- ENGLISH VERSION BELOW --
Een enorme DANKJEWEL aan iedereen die ons gesteund heeft door de petitie te ondertekenen voor een speelplek in het Julianapark in Haarlem (Cronjéstraat). We hebben maar liefst 508 handtekeningen verzameld!
Dankzij jullie steun heeft de Gemeente Haarlem ingestemd met een natuurlijke speelplek in het Julianapark!
Wat nu? We willen van deze speelplek echt iets bijzonders maken — een mooie, omheinde, natuurlijke ruimte waar kinderen kunnen spelen en de buurt samen kan komen.
Woon je in de buurt of kom je regelmatig in de omgeving van de Cronjéstraat? Neem dan even de tijd om onze vragenlijst in te vullen (beschikbaar in het Nederlands en Engels).
Jouw input helpt ons om een speelplek te creëren die past bij de wensen en dromen van de buurt.
Laten we samen iets moois neerzetten!
Nogmaals heel veel dank!
Lieve groet, Kelle & Nicole
A huge THANK YOU to everyone who supported us by signing the petition for a playarea in the Julianapark in Haarlem (Cronjéstraat). We collected an amazing 508 signatures!
Thanks to your support, the Gemeente Haarlem has approved a natural playground in the Julianapark!
What’s next? We want to make this playground truly special — a beautiful, fenced, natural space where our kids can play and the community can come together. If you live nearby or plan to visit the Cronjéstraat area often, please take a moment to fill out our questionnaire (available in Dutch and English).
Your input will help shape a playground that fits our community’s needs and dreams.
Let’s create something wonderful together!
Once again thank you! Warmly, Kelle & Nicole
Beste allemaal,
224 ondertekeningen, wauw wat een resultaat! Bedankt voor al jullie steun. We hebben de petitie en de zaak aangeboden aan de Raadsgriffie, gemeentesecretaris en de wethouder met hoop op actie.
Ons verzoek is:
We kunnen al jullie aanwezigheid gebruiken bij de raadsvergadering als het daartoe komt, we houden jullie op de hoogte. Nogmaals hartstikke bedankt voor de steun!
Goed nieuws! Dankzij jullie handtekeningen wordt de berg puin verplaatst naar een andere plek. Het wordt verplaatst van midden in het centrum naar een plek búiten het centrum, waar het geen overlast zal geven.
Bedankt iedereen!
Kent u het probleem dat ontstaat als u een Nederlands flesje of blikje mee de grens over neemt? Of heeft u thuis ook buitenlandse statiegeldflesjes staan?
Daar maakt deze youtuber een grapje over met de video 'Pfandtastic journey'
Daarom moet er een oplossing van de EU komen.
Onlangs heeft Stichting AAP zich als derde-belanghebbende aangesloten bij alle dertien lopende rechtszaken rondom de positieflijst voor huis- en hobbydieren. Dit betekent dat zij niet louter een ondersteunende rol innemen richting de Staat, maar actief deelnemen om de rechter te overtuigen de huidige beperkende lijst te handhaven en zelfs uit te breiden met verdere verboden op diersoorten.
Stichting AAP pleit hiermee feitelijk tegen het houden van hobby- en educatieve dieren, ondanks dat hun primaire focus ligt op de opvang van primaten, katachtigen, invasieve exoten (IAS) en dieren afkomstig uit het buitenland.
Uit hun eigen rapportages blijkt dat het aantal dieren dat Stichting AAP opvangt uit Nederland structureel laag is. Desondanks voeren zij een uitgesproken lobby om ook in Nederland de positieflijst te verscherpen en het dierenbezit verder te beperken. Hoe deze sterke inzet voor uitbreiding van verboden past bij hun daadwerkelijke werkterrein, blijft onduidelijk.
Naast hun juridische betrokkenheid is het van belang te benoemen dat Stichting AAP aanzienlijke financiële middelen ontvangt uit donaties, waaronder grote bijdragen via onder meer de Postcodeloterij. Deze fondsen maken het mogelijk om een intensieve lobby te voeren richting beleidsmakers en politiek.
Over de inwonersmotie 'Stop medeplichtigheid – voor een boycotbeleid' is op donderdagavond 17 juli in de gemeenteraad gestemd.
Tegen stemden de fracties D66, VVD, CDA, ChristenUnie, Stadsbelang Utrecht, Utrecht Solidair en UtrechtNu!
De fractie Horizon heeft niet gestemd.
Voor stemden de fracties PvdA, Partij voor de Dieren, BIJ1, DENK, EenUtrecht, de groep Zwanenberg en Student & Starter.
Van de fractie GroenLinks heeft 1 raadslid niet gestemd en verder stemde de fractie voor. Van de fractie Volt heeft 1 raadslid tegen gestemd en verder stemde de fractie voor.
Bron: Raadsvergadering 17 juli 2025 (video) 02:40:50 min, motie 417