U, de petitionaris

Nieuws

Antwoord van HEEMwonen op de petitie

Bedankt voor het aanbieden van de petitie tegen de huurverhoging door HEEMwonen.

In deze reactie delen wij onze overwegingen om de jaarlijkse huurverhoging per 1 juli door te voeren.

Huurverhoging is nodig om te blijven investeren in woningen en wijken

Met de petitie roept u ons op om af te zien van de jaarlijkse huurverhoging. Uiteraard hebben wij dit jaar nagedacht om de huurverhoging uit te stellen, of zelfs helemaal niet door te voeren. De coronacrisis raakt ons allemaal en het zijn moeilijke tijden. De inkomsten van huur, onze enige inkomsten, zijn echter hard nodig om te blijven investeren in de leefbaarheid in onze wijken, maar ook in verduurzaming, renovatie en onderhoud van onze woningen. Investeringen in verduurzaming dragen tevens bij aan verlaging van de woonlasten van de bewoner. Bewoners van huizen met groene energielabels hebben over het algemeen een lagere energierekening. De verwachting is dat energielasten de komende jaren verder toenemen. Door te blijven investeren in verduurzaming nemen de woonlasten (huur plus energierekening) af.Op dit moment werken we in Landgraaf aan de verduurzaming van 104 woningen in het Lauradorp en 121 woningen in Abdissenbosch. In de Lichtenberg leverden we begin juli 100 duurzame woningen op. Ook de komende jaren blijven we investeren in het verduurzamen van woningen, waardoor steeds meer bewoners een lagere energierekening en daarmee lagere woonlasten krijgen. Daar hebben huurders nu en in de toekomst profijt van.

HEEMwonen houdt de huurverhoging elk jaar zo laag mogelijk

Elk jaar houden we de huurverhoging zo laag mogelijk. We volgen daarin het Sociaal Huurakkoord. Dat zijn afspraken tussen de Woonbond en Aedes (de vereniging van woningcorporaties). De afspraken zijn bedoeld om de huren betaalbaar te houden. In het Sociaal Huurakkoord is afgesproken om de huren dit jaar gemiddeld met 2,60% te verhogen. Het betreft een inflatievolgende huurverhoging. Bewoners van een sociale huurwoning van HEEMwonen krijgen dit jaar een gemiddelde huurverhoging van 2,30%. Dat is een lagere huurverhoging dan afgesproken in het Sociaal Huurakkoord. Dat doen we omdat HEEMwonen het belangrijk vindt om de huur zo betaalbaar mogelijk te houden.

Maatwerkoplossingen voorhuurders die getroffen worden door coronacrisis

We zijn ons er net als u van bewust dat sommige huurders door de coronacrisis te maken krijgen met betalingsproblemen. Voor hen staan we klaar. Direct aan het begin van de coronacrisis hebben we huurders opgeroepen om contact met ons op te nemen als zij verwachten problemen te krijgen met het betalen van de huur. Met hen gaan we in gesprek om samen tot een individuele maatwerkoplossing te komen. Tot nu toe geldt dit slechts voor een beperkt aantal huurders. Het merendeel van onze huurders heeft een stabiel inkomen, bijvoorbeeld door werk, (AOW)uitkering of pensioen.

We vertrouwen er op dat we u middels deze brief een onderbouwd antwoord hebben gegeven op uw vragen en zorgen.

Met vriendelijke groet, Wilfried Stribos

Bestuurder HEEMwonen

EINDE ANTWOORD

REACTIE PETITIONARIS

In de Nationale Actieweek kwamen honderden huurders en meer dan 50 afdelingen van de SP in actie. Toch is de huurverhoging ingevoerd. Dat is geen eindpunt, maar het begin van een brede huurdersbeweging.

De druk op minister Ollongren is nog steeds hoog. Het moet in haar belang worden om wél naar huurders te luisteren, omdat haar beleid en positie anders in gevaar komen. Om dat voor elkaar te krijgen, moeten we doorgaan.

Kijk regelmatig op de site www.sp.nl en volg de ontwikkelingen aangaande de huurverhoging.

Voor nu, bedankt voor uw steun en uw inzet.

Met vriendelijke groet, Paul Sour SP Landgraaf

EINDE REACTIE

lang niet zeker

Beste belangstellenden, Op een informatie-avond over de plannen voor het voormalige Visioterrein werden 3 varianten voor de plek voor de gewenste Brugpoort voorgelegd. Aanwezigen konden reageren.

+Lees meer...

Helaas was maar één variant positief voor het behoud van de Mammoetboom. Er ontstond natuurlijk veel onrust bij de inwoners, en dat deed het College van B en W besluiten dat de Mammoetboom moet blijven. Mooi, maar uiteindelijk neemt de gemeenteraad het definitieve besluit. Dat zal deze nazomer gaan gebeuren. Dus is het belangrijk dat de petitie open blijft staan zodat nog meer ondersteuners kunnen ondertekenen. Ook in de plaatselijke bladen gaan we weer aandacht vragen voor deze belangrijke boom, Hij is een indrukwekkend levend monument en herinnert aan een voorbije periode in de Graafse geschiedenis, waarbij het Sint Elisabeth Rusthuis en daarna Visio, de instelling voor blinden en slechtzienden, belangrijk waren.

In goed gezelschap!

Als ondertekenaar van deze petitie bevind je je in goed gezelschap!

De directeur van MInd/Ypsilon Bert Stavenuiter heeft ondertekend en ook Rinske van de Goor, huisarts en columnist van de Volkskrant.

Verspreid de petitie aub!

Tineke, de trotse moeder van Tamar! .

Jouw hulp is nodig! Stand van zaken 11 juli 2025

Beste ondertekenaar,

Hartelijk dank voor je steun aan onze petitie voor Behoud de molenaarswoning en natuur erbij in Lansingerland We vragen opnieuw jouw hulp, stuur een mail aan de politiek!

Op donderdag 17 juli 2025 beslist de gemeenteraad of de gebiedsuitwerking voor dit gebied wordt vastgesteld. Als dit gebeurt wordt de aftrap gegeven voor kap van alle bomen en sloop van de molenaarswoning. Van de geschiedenis wordt in de nieuwe plannen nog iets teruggezien, voor de bomen en dieren is geen plaats.

+Lees meer...

Dit mag niet gebeuren!

Na veel gesprekken zien wij in dat het behoud van het gehele perceel een brug te ver lijkt, te kostbaar. Wel zien wij partijen die met ons willen meedenken en zien dat het ook anders kan.

Er zijn namelijk veel betere opties, die een kans moeten krijgen voordat de bulldozer alles plat walst. Wij zetten in op dat de bomen aan de zuidkant blijven staan of (als het echt niet anders kan) worden vervangen voor gezonde bomen. Vervangen van alle bomen voor huizen is en blijft een absolute no-go.

De gemeenteraad is nu aan zet om zijn oordeel te vellen. Raadsleden kunnen suggesties doen ter verbetering die moeten worden opgevolgd. Wij roepen de gehele raad op ten minste de zuidkant onbebouwd te laten en geen verkeersonveilige situaties te creëren.

Deze plek kan een groene parel zijn voor Lansingerland. Help ons de raad te overtuigen en laat weten dat jij dit ook belangrijk vindt!

Waar kun je ons (en het perceel) nu ontzettend mee helpen? Help mee door druk uit te oefenen op de politieke partijen die dit plan rijp vinden voor definitieve besluitvorming en/of voor goedkeuring van het plan zijn. Stuur een mail naar de leden van de Commissie Ruimte van de gemeente Lansingerland! LET OP: Doe dit zo snel mogelijk, in elk geval vóór 17 juli!

Als honderden mensen dit doen, is de impact enorm! Onze dank trouwens ook.

Wil je meer doen? Zou je ons willen helpen met bijvoorbeeld het opstellen van mails, willen inspreken bij de gemeenteraad of contact willen zoeken met politieke partijen? Laat het ons weten op behoudliesfrankenweg@gmail.com

Heel erg bedankt voor jouw hulp tot nu toe en in de toekomst.

Namens ons allen van Actiecomité Behoud Lies Frankenweg 1 behoudliesfrankenweg@gmail.com

Belangrijke update over onze vreedzame petitie - 11 juli 2025

Beste ondertekenaars,

De afgelopen dagen hebben we met duizenden mensen een krachtig signaal afgegeven tegen het subsidiëren van haatzaaiende optredens. We zijn diep dankbaar voor jullie steun.

Tegelijk willen we ons nadrukkelijk uitspreken over een recente spandoekactie bij Paradiso, die de indruk wekt van een dreiging (“If Bob Vylan plays that night, Amsterdam will stand and fight”).

Wij nemen afstand van deze actie.

+Lees meer...

Onze petitie is gebaseerd op democratische en vreedzame principes. We verwerpen elke vorm van intimidatie of geweld — ook symbolisch — omdat die onze rechtvaardige boodschap kan ondermijnen.

Juist omdat wij geloven in artistieke vrijheid én maatschappelijke verantwoordelijkheid, willen we het gesprek voeren met open vizier en moreel kompas.

Met waardige groet,

Initiatiefgroep Geen Podium Voor Haat Opgericht door betrokken burgers uit Amsterdam

Voorstel voor toestaan laden aangenomen

Op 10 juli 2025 stemde de gemeenteraad over een voorstel van de Woerdense VVD en andere partijen om de verlenge private aansluitingen - opladen over de stoep - toe te staan. Dat amendement is unaniem door de gemeenteraad aangenomen.

+Lees meer...

Het college komt na de zomer met een voorstel voor de precieze uitwerking, zoals de manieren waarop de kabels over de stoep mogen worden gelegd. We zullen dan opnieuw een vinger aan de pols houden en zorgen dat er een goed voorstel ligt dat thuisladen makkelijk én veilig mogelijk maakt.

Illegale vluchten | Barneveldse piloot veroordeeld

https://nos.nl/regio/gelderland/artikel/653633-spookhelikopter-boven-nederland-barneveldse-piloot-veroordeeld-na-tientallen-illegale-vluchten.

Het Parool: Amsterdam voert als eerste gemeente rouwverlof in bij miskraam vóór 24 weken: ‘Geef ruimte om verlies serieus te nemen’

Wie vroeg in de zwangerschap een miskraam krijgt, mag bij de gemeente Amsterdam voortaan met behoud van loon thuisblijven. De maatregel is meteen van kracht en (...) lees verder.

Woedende Europarlementariërs

https://www.bnr.nl/nieuws/internationaal/10565349/europarlementariers-laaiend-over-groen-lobbyschandaal.