Venlo moet het geweld in Palestina veroordelen. Talloze onschuldige burgers zijn slachtoffer, onder wie vele vrouwen en kinderen. Hulpgoederen worden niet toegelaten. De gemeente Venlo mag niet zwijgen en moet zich uitspreken tegen de mensenrechtenschendingen in Gaza en de Westelijke Jordaanoever.
Betrokken en verontruste inwoners van Venlo die solidair zijn met de Palestijnen
Aanstaande woensdag is onze petitie gereed om te overhandigen aan de burgemeester van Venlo. We danken jullie allemaal voor jullie steun aan de petitie en daarmee aan de talloze Palestijnen die lijden aan het geweld in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever.
Wilt u aanwezig zijn bij de overhandiging? Dat kan! Om 18:30 zullen we deze in de raadszaal (Stadhuis Venlo) overhandigen.
Update: afgelopen vrijdag was Yaren, een van onze initiatiefnemers, namens Venlo voor Vrede aanwezig bij het Nedinscoplein, een programma van de lokale Omroep Venlo. Hier heeft Yaren toegelicht wat de essentie van onze petitie is en dat we hopen op moreel leiderschap van de gemeente.
De aflevering is terug te kijken via: https://omroepvenlo.nl/fragmenten/video/nedinscoplein-23-mei-1
In een artikel van Omroep Venlo heeft het College van B&W op voorhand al uitgesproken dat ze zich niet zal uitspreken over wat er in Gaza gebeurt (https://omroepvenlo.nl/nieuws/artikel/venlo-geen-standpunt-over-de-specifieke-situatie-in-gaza), terwijl wij onze petitie nog niet eens hebben overhandigd! Wij hebben onderaan het bericht onze reactie gegeven. Wij gaan gewoon door! De gemeente vertegenwoordigt haar burgers en het College kan een burgerpetitie niet negeren.
Blijf de petitie delen met je omgeving!