U, de petitionaris
Er is nieuws!
Alexander kagan 7tfsjqvt6tq unsplash

Verbied vuurwerk in de gemeente Deventer

185 ondertekeningen

Wij roepen de gemeente Deventer op om een algeheel verbod op consumentenvuurwerk in te stellen, omdat we bezorgd zijn over de negatieve gevolgen van vuurwerk. Slechts 11% procent van de Nederlanders steekt nog vuurwerk af, terwijl ongeveer 60% van de Nederlanders tegen is. (Ipsos, 2023)

Petitie

Wij

Inwoners van Deventer die voor een vuurwerkverbod zijn

 

constateren dat:

  • vuurwerk veel angst en stress veroorzaakt bij huisdieren en wilde dieren.
  • vuurwerk zware metalen en giftige stoffen bevat, waarmee de grond, de lucht en het water ernstig worden vervuild.
  • elke jaarwisseling honderden mensen letsel oplopen door vuurwerk, waarvan ongeveer de helft als toevallige voorbijganger.
  • de schade, de overlast en de vervuiling de samenleving veel geld kost.

 

en verzoeken

  • de gemeente Deventer om per direct een algeheel verbod op afsteken en verkopen van consumentenvuurwerk in te stellen.
  • te onderzoeken of er veilige alternatieven mogelijk zijn, zoals georganiseerde licht- en lasershows.

Ondertekenen

 
We e-mailen u een link waarmee u uw ondertekening kunt bevestigen. Uw gegevens worden niet doorgespeeld aan derden en blijven bij de Stichting Petities.nl. Meer hierover leest u in onze privacyverklaring.

Details

Ontvanger:
Deventer 
Petitieloket:
Einddatum:
01-03-2025 
Petitionaris:
Gijsbert Raadgever 
Organisatie:
Partij voor de Dieren Deventer 
Website:

Geschiedenis

Ondertekeningen

Nieuws

Politie wil een landelijke vuurwerkverbod

https://nos.nl/artikel/2503562-politie-wil-landelijk-vuurwerkverbod-afsteken-leidt-tot-wetteloosheid.

07-02-2025