Gaat de gemeente Renkum fuseren? Wordt het gemeentehuis nu al afgestoten? Wat gebeurt er met de concertzaal? Is de inwoners bekend wat de plannen zijn en hebben zij hun stem kunnen laten horen? Wij pleiten voor een referendum over de toekomst van onze mooie gemeente.
https://renkumreferendum.petities.nl
inwoners
de gemeente vergaande beslissingen neemt over de toekomst van onze gemeente, zonder dat er een uitgewerkte visie bekend is, zonder dat de inwoners hun mening kenbaar hebben kunnen maken.
een samenhangende visie over de toekomst van de gemeente (en haar gebouwen) voor te leggen aan de gemeenteraad en de inwoners zodat de inwoners of bij de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen of (bij voorkeur) via een raadgevend referendum hun mening kenbaar kunnen maken.
A. Ruim voor de verkiezingen presenteert het College aan de Raad een samenhangende visie op de toekomst van de gemeente – nog niet ter instemming. Vervolgens kunnen alle partijen die aan de gemeenteraadsverkiezingen deelnemen hierover hun standpunt kenbaar maken.
Dan kunnen de inwoners deze standpunten mee laten wegen bij het uitbrengen van hun stem.
B. Na kennisname van de visie van het College over de toekomst van de gemeente, besluit de Raad om hierover een raadgevend referendum uit te schrijven – op dezelfde dag als de gemeenteraadsverkiezing. Dan kan het standpunt van de inwoners direct worden vernomen en kan de Raad uiteindelijk beslissen.
In beide gevallen krijgen de inwoners de kans hun mening kenbaar te maken