U, de petitionaris

Nieuws

Vanaf nu wel bepaalde petities over de NPO

Het beleid van petities.nl is sinds het begin in 2005 om geen petities toe te staan aan organisaties die niet 'petitionabel' zijn, zoals uitvoeringsorganisaties van overheidsbeleid.

Zo moet een petitie over toestanden met rijbewijzen bij het CBR niet naar het CBR maar naar de minister die uiteindelijk de eindverantwoordelijke is van het CBR. De Tweede Kamer ontvangt de petitie en stelt er een vraag over aan de minister en die grijpt in. Zo hoort het te gaan.

De publieke omroep hoort ook in de categorie van uitvoeringsorganisaties. Die houden zich aan de Mediawet waarin allerlei taken en verplichtingen staan. Vanaf nu staan we wel bepaalde petities toe over het beleid van de NPO.

Petities over het veranderen van de Mediawet zijn voor Den Haag en konden altijd al.

Door die Mediawet hebben de politici in Den Haag geen rechtstreekse invloed op de publieke omroep, ze kunnen alleen de kaders veranderen. Wat het NPO-bestuur precies daarbinnen doet is aan de NPO. Sinds de omroepverenigingen programma's leveren aan de NPO is er geen (democratische) input meer over de programmering, het is de NPO die bepaalt wat er uitgezonden wordt, niet de omroep.

Die Mediawet lijkt op hoe het met de kunst gaat. De politiek heeft geen rechtstreekse invloed op de kunst, er zitten organisaties tussen die geld verdelen op basis van allerlei door Den Haag vastgestelde kaders. Zo blijft de politiek buiten smaak-kwesties.

Ook op petities.nl staan we geen petities toe over wat wel of niet goede, slechte, populaire, ongewenste, kwetsende, noodzakelijke of smakeloze programmatitels zijn. Daar houden we wel aan vast.

Maar petities die gaan over het beleid van de NPO staan we voortaan wel toe. De Tweede Kamer kan de minister daar dan vragen over stellen. Ook al zal de minister antwoorden dat het toegestaan is binnen de huidige Mediawet, het kan mogelijk tot gevolg hebben dat de Mediawet uiteindelijk aangepast wordt. In theorie kan zelfs de NPO erop reageren, maar verwacht daar niets van. De organisatie is niet petitionabel en heeft tot nu toe nooit gehoor gegeven aan een petitie.

Omroepverenigingen zijn en waren altijd al petitionabel vanuit de leden. Zoals elke vereniging tijdens de algemene ledenvergadering petities gericht aan het bestuur zal moeten behandelen. Maar zoals gezegd doen omroepverenigingen er weinig meer toe.

16.05.2021

Voortgang AZC

Beste lezer, De gemeente heeft inmiddels een keuze gemaakt en gaat voor de snelste en meest kansrijke oplossing: het gebied bij de Cruquiusbrug. Hierdoor is deze petitie niet mee actueel.

+Lees meer...

Wij hebben hem vervangen door een nieuwe petitie. Die heeft tot doel om de gemeente steun in de rug te geven bij de ontwikkeling van dit nieuwe AZC. Wij vertrouwen er op dat dit op een democratische manier gebeurt, met participatie van belanghebbenden natuurlijk.

Klik op https://petities.nl/petitions/azc-heemstede?locale=nl en onderteken deze nieuwe petitie. Geef hem ook door aan je sociale netwerk, hoe meer ondertekenaars, des te beter. Laten we met elkaar zien dat Heemstede een gastvrije gemeente is die zich aan de Spreidingswet wil houden. Welkom in Heemstede, Guus van Dee

Bedankt namens de varkens!

English below

Al meer dan 100 mensen hebben hun stem laten horen voor de varkens uit het Griftpark en de andere Utrechtse kinderboerderijen! Dit zijn al voldoende om een inwonersagendering te laten plaatsvinden.

Belangrijk wel om nog even te checken of je je adres en geboortedatum hebt ingevuld, anders telt de gemeente Utrecht je steun niet mee voor de minimale 100 handtekeningen.

+Lees meer...

En deel vooral deze petitie met je vrienden. Samen staan we op voor onze mededieren!

Tot slot ben je wellicht benieuwd hoe de varkens op de foto heten. Het bruine varken haar naam is Vos en het gevlekte varken zij heet Haas. Vos en Haas, twee varkens!


Already over a 100 people have raised their voice for the pigs in Griftpark and other petting zoos in Utrecht! This is already enough for it to be put on the agenda of the Utrecht council.

Important is to check if you have filled in your address and birthdate. Without it the municipality of Utrecht does not count your support for the minimum of 100 people. Also share this petition with a friend. Together we stand up for our fellow animals!

As a fun fact perhaps you have wondered how the pigs on the picture are called. The brown pig she is called Vos and the spotted pig her name is Haas. Now you know!

De minister houdt zich niet aan de uitspraak van de rechter

De rechter droeg de minister op om binnen dertien weken een nieuw besluit te nemen over onder andere de Russische dwerghamster en de chinchilla. Die termijn is inmiddels verstreken, maar een nieuw besluit is er nog steeds niet.

Daarmee heeft de minister zich niet gehouden aan de door de rechter opgelegde termijn en niet conform de uitspraak gehandeld.

+Lees meer...

Dat vind ik bijzonder kwalijk.

De betrokken partijen hebben de minister daarom op vrijdag 28 augustus formeel in gebreke gesteld. Na ontvangst van een geldige ingebrekestelling heeft de minister nog twee weken om alsnog een besluit te nemen. Gebeurt dat niet, dan gaat er op grond van de wet automatisch een dwangsom lopen.

509 handtekeningen voor ‘Maak de bushaltes op de Markt van Valkenswaard weer betrouwbaar" aangeboden aan wethouder

De petitie is donderdagavond met 509 handtekeningen aangeboden aan de wethouder. De overhandiging vond voorafgaand aan de raadsvergadering plaats, in aanwezigheid van raads- en commissieleden.

Ook een afvaardiging van de Stichting Buurtbus was bij de overhandiging aanwezig.

De petitie vraagt aandacht voor het behoud van een betrouwbare bushalte op de Markt.

+Lees meer...

De afgelopen weken zijn daarvoor zowel digitaal als op papier handtekeningen verzameld en zijn veel gesprekken gevoerd met inwoners van Valkenswaard.

Over enkele weken staan de plannen voor de bushaltes aan de Valkenierstraat op de politieke agenda. De initiatiefnemer hoopt dat tegen die tijd ook de toekomst van de bushaltes op de Markt opnieuw onderwerp van politiek gesprek is, zodat ook deze mogelijkheid zorgvuldig kan worden meegenomen.

Iedereen die de petitie heeft ondertekend: ontzettend bedankt voor de steun!

Petitie relevant bij rechtszaak

Deze petitie is uiteindelijk afgelopen met een rechtszaak, daarbij is de petitie ondanks de weinige handtekeningen toch heel behulpzaam geweest..

CKZ Vandaag is langsgeweest

De petitie heeft zelfs CKZ Vandaag bereikt! Zij brengen het nieuws van en uit Capelle aan den IJssel, Krimpen aan den IJssel en Zuidplas. 

We hebben gesproken over de Scheldedal en een mooi interview gehouden. Binnenkort komt dit uit!

WeGaanErvoor #Veiligheid.

Gemeenteraadsleden langsgeweest

Op donderdag 27 augustus zijn er een aantal gemeenteraadsleden langsgeweest om te kijken hoe het er aan de Scheldedal aan toe gaan.

Zij zullen een motie indienen..

Opnieuw aanbieding Trakraar Vaste KamerCommissie VWS (Tweede Kamer)

Opnieuw aanbieding Trakraar Vaste KamerCommissie VWS (Tweede Kamer) Geplaatst door Jan de Keten op augustus 28, 2026 om 10:08am  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

De rapporten + 15.000 handtekeningen zijn ter behandeling in de Tweede Kamer. Onlangs ontving ICM / ACTW-66 een brief van het Ministerie VWS. Om de zaak Traktaat van Wassenaar opnieuw aan te bieden,  maar nu aan de Vaste Kamercommissie van VWS. ICM / ACTW-66 heeft verzocht aan de griffier (Tweede Kamer) en de VVD de zaak nu politiek / logistiek over te dragen  aan de Vaste Kamercommissie VWS om te voorkomen dat weer handtekeningen verzameld dienen te worden.

+Lees meer...

Er was vooraf al een overdracht procedure afgesproken met de VVD en de Griffier van de Tweede Kamer. 

.Ministerie VWS werd onder druk gezet door het Kabinet van de Koning;  door toedoen van  o.a. aantal claimanten  ACTW-66

Op ICM kunt u de ontwikkelingen blijven volgen.