U, de petitionaris

Nieuws

Vanaf nu wel bepaalde petities over de NPO

Het beleid van petities.nl is sinds het begin in 2005 om geen petities toe te staan aan organisaties die niet 'petitionabel' zijn, zoals uitvoeringsorganisaties van overheidsbeleid.

Zo moet een petitie over toestanden met rijbewijzen bij het CBR niet naar het CBR maar naar de minister die uiteindelijk de eindverantwoordelijke is van het CBR. De Tweede Kamer ontvangt de petitie en stelt er een vraag over aan de minister en die grijpt in. Zo hoort het te gaan.

De publieke omroep hoort ook in de categorie van uitvoeringsorganisaties. Die houden zich aan de Mediawet waarin allerlei taken en verplichtingen staan. Vanaf nu staan we wel bepaalde petities toe over het beleid van de NPO.

Petities over het veranderen van de Mediawet zijn voor Den Haag en konden altijd al.

Door die Mediawet hebben de politici in Den Haag geen rechtstreekse invloed op de publieke omroep, ze kunnen alleen de kaders veranderen. Wat het NPO-bestuur precies daarbinnen doet is aan de NPO. Sinds de omroepverenigingen programma's leveren aan de NPO is er geen (democratische) input meer over de programmering, het is de NPO die bepaalt wat er uitgezonden wordt, niet de omroep.

Die Mediawet lijkt op hoe het met de kunst gaat. De politiek heeft geen rechtstreekse invloed op de kunst, er zitten organisaties tussen die geld verdelen op basis van allerlei door Den Haag vastgestelde kaders. Zo blijft de politiek buiten smaak-kwesties.

Ook op petities.nl staan we geen petities toe over wat wel of niet goede, slechte, populaire, ongewenste, kwetsende, noodzakelijke of smakeloze programmatitels zijn. Daar houden we wel aan vast.

Maar petities die gaan over het beleid van de NPO staan we voortaan wel toe. De Tweede Kamer kan de minister daar dan vragen over stellen. Ook al zal de minister antwoorden dat het toegestaan is binnen de huidige Mediawet, het kan mogelijk tot gevolg hebben dat de Mediawet uiteindelijk aangepast wordt. In theorie kan zelfs de NPO erop reageren, maar verwacht daar niets van. De organisatie is niet petitionabel en heeft tot nu toe nooit gehoor gegeven aan een petitie.

Omroepverenigingen zijn en waren altijd al petitionabel vanuit de leden. Zoals elke vereniging tijdens de algemene ledenvergadering petities gericht aan het bestuur zal moeten behandelen. Maar zoals gezegd doen omroepverenigingen er weinig meer toe.

16.05.2021

Petitie wordt aangeboden aan de wethouder!

Morgen, donderdag 18 september om 13.00 bieden we deze petitie aan aan Saskia Bruines, wethouder Cultuur, en haar collega's van de Haagse Gemeenteraad. Dit doen we expres voorafgaand aan het komende debat over cultuurparticipatie dat direct daarna begint.

Wees van harte welkom op het stadhuis om 12.45 zodat we samen een statement maken voor het behoud van het Popradar-pand.

+Lees meer...

Deze oefenruimtes mogen niet verdwijnen!

Tot daar,

Arlette, Tjalling, en de Haagse Nachtraad

Petitie is verhuisd naar andere pagina

De petitie is niet hier ondertekenbaar maar op een andere pagina.

Theory of Change

Mijn eerste versie van mijn Theory of Change ligt bij twee meelezers!.

Informatie over uw petitie

In tegenstelling tot ons eerdere bericht begrijpen wij van de initiatiefnemer dat dit om een buurtgericht initiatief gaat . Daarom gaan we uit van minimaal 50 digitale ondertekeningen door Zwollenaren van 14 jaar of ouder.

Met vriendelijke groet,

Marijn Seuters Raadsgriffie Zwolle

raadsgriffie@zwolle.nl.

Petitie ingediend

Tekst petitie afgestemd met medebewoners.

Maar liefst 90 handtekeningen Burgerinitiatief

Vanavond hebben wij maar liefst 90 handtekeningen verzameld voor het burgerinitiatief om Zwembad Overschie te behouden, dat is veel meer dan de noodzakelijke 50!

Dank aan iedereen die ons steunt en heeft getekend! We verwachten de komende weken nog meer via de petitie, huidige stand 740 handtekeningen, maar dat worden er nog meer met de acties de komende periode!

Verwachting is dat wij 10 oktober het burgerinitiatief en de petitie officieel indienen bij de Griffie gemeente Rotterdam.

Samen staan we sterk, want: Zwembad Overschie moet open blijven totdat het nieuwe zwembad open gaat!

Met vastberaden en dankbare groet, Actiegroep Zwembad Overschie

.

16.09.2025 | Petitie Hou Zwembad Overschie open

Maar liefst 90 handtekeningen Burgerinitiatief

Vanavond hebben wij maar liefst 90 handtekeningen verzameld voor het burgerinitiatief om Zwembad Overschie te behouden, dat is veel meer dan de noodzakelijke 50!

Dank aan iedereen die ons steunt en heeft getekend! We verwachten de komende weken nog meer via de petitie, huidige stand 740 handtekeningen, maar dat worden er nog meer met de acties de komende periode!

Verwachting is dat wij 10 oktober het burgerinitiatief en de petitie officieel indienen bij de Griffie gemeente Rotterdam.

Samen staan we sterk, want: Zwembad Overschie moet open blijven totdat het nieuwe zwembad open gaat!

Met vastberaden en dankbare groet, Actiegroep Zwembad Overschie

.

16.09.2025 | Petitie Hou Zwembad Overschie open

Helaas

Zoals gebruikelijk wordt alles beslist zonder inbreng of degelijk onderzoek. De gemeente vind een afstand tot 300 meter geen probleem.

+Lees meer...

Of er oudere mensen last van hebben is blijkbaar geen factor voor de bedenkers die zelf containers voor de deur hebben staan. De verwijdering is een bezuiniging voor het betalen van de andere containers die voortaan 4 soorten afval toestaan. Waardoor het afval (gedeeltelijk) geld oplevert voor de gemeente. Lang verhaal kort: FIXI komt het maar ophalen.