De gemeente steunt de skatebaan, maar er is meer nodig.
Bron: de Gelderlander
REACTIE VAN PETITIONARIS
Je hebt lang niets van ons gehoord, maar we hebben zeker niet stil gezeten. En: nu hebben we heel goed nieuws te melden: op dinsdag 26 oktober heeft de Wageningse gemeenteraad unaniem besloten om 65 duizend euro te reserveren voor het verbeteren van de Skatebaan. Mede dankzij jouw ondertekening: bedankt!
De bijdrage van de gemeente is een flinke som geld, maar niet genoeg. Het is de helft van wat we nodig hebben om de Skatebaan èn uitdagender èn mooier èn beter te laten worden. Wij hebben dus nog een keer 65.000 euro nodig. Zie het stukje onderaan deze mail voor de uitleg over de bedragen.
We gaan subsidies aanvragen, aan de slag met sponsors en met acties voor en door de kinderen. Maar we hebben meer hulp nodig. En hopelijk wil jij ons en Wageningen nog een keer helpen.
Helpen kan op 2 manieren:
Help ons met je talent en tijd
Misschien heb je hele goede ideeën, die je ook wilt uitvoeren voor de Skatebaan. Misschien wil je met kinderen koekjes bakken en verkopen, collecteren, een benefietconcert organiseren of iets anders doen? Neem contact met ons op. Stuur een mailtje naar info@skatebaan-wageningen.nl
Help ons met jouw netwerk en contacten
Misschien ken je wel mensen of organisaties die graag iets willen doen voor de jeugd in Wageningen? Misschien werk je wel bij een bedrijf dat kan helpen, of ken je iemand die persoonlijk graag een substantiële donatie wil doen?
Je helpt ons enorm door het dan te bespreken, of -indien dat handiger is- door ons te tippen, zodat wij het zelf kunnen oppakken. We komen graag langs om de droom, het doel en de aanpak uit te leggen. Ook hiervoor kun je ons mailen via info@skatebaan-wageningen.nl
Indien je ideeën hebt voor mogelijke subsidies of alternatieve inkomstenbronnen houden we ons ook aanbevolen.
Grote bedrijven
Werk jij bij één van de grotere Wageningse bedrijven, of ken je er mensen die willen helpen? Neem dan sowieso contact met ons op. Denk aan bijvoorbeeld de WUR, Unilever, FrieslandCampina, NIOO-KNAW, Stoas Vilentum, Menzis, Noldus, BLGG AgroXpertus, AgruniekRijnvallei, RijnIJssel Vakschool Wageningen. Deze organisaties zorgen per jaar voor meer dan één miljard euro aan omzet die in Wageningen wordt gerealiseerd. Dan moet er toch budgettaire ruimte zijn om iets te doen voor de kinderen van hun werknemers, zou je zeggen.
Ons doel is om de skatebaan komende zomer aan te leggen. Daarvoor hebben we nu dus een paar maanden om het geld bij elkaar te krijgen. We zijn vol vertrouwen, maar hebben jouw hulp echt hard nodig!
Waar komen de bedragen vandaan?
We hebben ons verdiept in andere Skateparken en gekeken wat redelijkerwijs past in het park Noordwest. Zo kwamen we tot het inzicht dat een goede uitdagende baan, van de juiste materialen, die ook mooi in de omgeving zou liggen, ongeveer 100 duizend euro gaat kosten. Daarbij komen nog projectkosten vanuit de gemeente, vergunnings- en keuringskosten. Dat is nog eens 30 duizend euro extra. Dat maakt een totaal van 130 duizend euro.
Nadat David en Mocne enkele maanden geleden langs gingen bij de gemeenteraad werd duidelijk dat we brede steun kregen vanuit de de Wageningse politiek. Maar tegelijkertijd worstelt de gemeente met haar eigen begroting: er komen flinke bezuinigingen aan. We hebben toen met de gemeente afgesproken dat we de financiering voor de skatebaan 50-50 verdelen. Oftewel: de gemeente betaalt voor een basis-baan (50% van 130 duizend is 65 duizend). En het wordt onze uitdaging om nog eens aanvullend zo’n bedrag bij elkaar te organiseren. Dus daarom nog een keertje: 65.000 euro.
Deze petitie wordt nu afgesloten en is klaar.
Groet,
Alle betrokkenen bij het Skatebaan-initiatief!
Tijdens het schrijven van mijn filosofisch werk 'Verhandeling over de bezielde fundamentele aard van de werkelijkheid' kwam ik door een goedhartige islamitische vriend van mij op het model van Bruce Wayne Tuckman. Dit model beschrijft vijf fasen die een team doorloopt om tot optimale samenwerking te komen: forming (vormgeving, oriëntatie), storming (conflicten), norming (groepsnormen ontwikkelen), performing (presteren) en adjourning (afscheid nemen), een later toegevoegde fase.
Dit model helpt leiders en teamleden te begrijpen welke dynamiek er speelt, van onzekerheid en conflicten naar effectieve taakgerichtheid en uiteindelijk het afscheid, om zo de teamontwikkeling te sturen.
Deze vriend van mij legde mij uit dat dit model ook op de maatschappij toegepast kan worden. Want een schoolklas is een samenleving in het klein. Momenteel zitten we al jaren in de storming-fase, maar wanneer bereiken we nou eens de norming-fase? Wat behoort tot onze Nederlandse cultuur? En wat willen we liever achter ons laten? Hoe bouwen we een land op waarin 18,4 miljoen mensen zich thuis voelen? Atheïsten, christenen, moslims, joden, mystici, esoterici maar op.
Ik moest denken aan de Nederlandse Grondwet, artikel 6.1: "Ieder heeft het recht zijn godsdienst of levensovertuiging, individueel of in gemeenschap met anderen, vrij te belijden, behoudens ieders verantwoordelijkheid volgens de wet."
Zo ontstond in de nacht van 9 op 10 januari 2026 dit idee. Het is geen poging om Nederlands minder christelijk te maken (dan zou ik veel van mijn goede vrienden verliezen), maar juist om de tijdrekening te bevrijden uit haar eenzijdige beladen religieuze oorsprong en haar opnieuw te openen voor een universeel, verbindend menselijk bewustzijn.
We hebben minister Tieman uitgenodigd om de petitie in ontvangst te gaan nemen. Even de reactie afwachten..
In Nederland belandt dagelijks veel blikjes- en plasticflesafval in de natuur of op straat, ondanks het statiegeld. Door het statiegeld te verhogen en meer inzamelpunten te plaatsen, wordt inleveren aantrekkelijker en toegankelijker.
Dit verminderd het zwerfafval en zorgt voor duurzamer Nederland.
Dank aan alle ondertekenaars De petitie wordt 12 januari aangeboden aan de gemeente Dus : tekenen wordt niet meer meegenomen.
Helaas toont de gemeenteraad en vooral het college weinig reflectie op de door ons en vele andere ingebrachte kritiek punten. Ondertekenen is dus dubbel en dwars nodig om te laten zien dat draagvlak verkrijgen cruciaal is en daarom het besluit van 15 januari uitgesteld moet worden.
Met een systeem zoals het Car Misuse Algorithm, CARMA, van MyWheels krijgen autohuurders waarschuwingen bij extreem rijgedrag. Dit blijkt volgens die autoverhuurder een goede voorspelling voor uiteindelijke schade.
Dit is rechtvaardiger en leerzamer voor jonge automobilisten dan domweg discriminatie op leeftijd. Want dan is er geen correctie op slecht gedrag. Zouden ze een auto kopen dan kunnen ze veel langer, misschien zelfs levenslang, ongestraft vasthouden aan dat gedrag.
Een dergelijk waarschuwingssysteem waarschuwt ook huurders van alle leeftijden en maakt het rijgedrag van de hele populatie autohuurders beter.
Deze petitie is succesvol afgerond met in totaal rond de 20.000 handtekeningen en deze zijn 8 november 2011 overhandigd aan de vaste kamercommissie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport samen met het rapport :'Zorg voor verandering, de werkvloer spreekt' met daarin een innovatiefvoorstel om de ouderenzorg te vereenvoudigen tot wonen met thuiszorg en win-win oplossingen' met dank aan alle collega's die de petitie ondersteund hebben en petities.nl. .
Het college van Burgemeester en Wethouders maar ook de gemeenteraad ondersteunt de petitie, super, samen sterk !.