bericht defensie;
NPRD informatiebijeenkomst over uitbreiding Weerterheide Op donderdag 23 januari organiseert Defensie een informatiebijeenkomst om in gesprek te gaan over de behoefte voor het uitbreiden van oefengebied de Weerterheide.
Onze krijgsmacht groeit. Dat is nodig om ons land te kunnen verdedigen. Nu, en in de toekomst. Daarvoor is ruimte nodig. Om te oefenen, voor munitieopslag en om bondgenoten door Nederland te verplaatsen. Hiervoor onderzoeken wij een aantal locaties in Nederland. Het oefenterrein Weerterheide in Weert en Cranendonck is één van de locaties waarvan Defensie onderzoekt of deze uitgebreid kan worden. In deze brief vindt u een kaart van het oefenterrein en de mogelijke uitbreidingsrichtingen. Ook ligt op het oefenterrein Weerterheide één van de mogelijke locaties voor een nieuw oefendorp.
Oefenterrein Weerterheide Het huidige oefenterrein op de Weerterheide is een belangrijke plek voor Defensie om te kunnen trainen. Door modernere middelen en een andere manier van oorlogsvoering is het huidige terrein te klein om alle activiteiten te kunnen beoefenen, omdat deze bijvoorbeeld in groter groepsverband plaatsvinden. Daarvoor onderzoekt Defensie mogelijke uitbreiding op een aantal plekken rondom het huidige oefenterrein Weerterheide. Ook heeft Defensie meer oefengebied nodig om te kunnen trainen in verstedelijkt gebied. Een van de mogelijke locaties voor de komst van dit oefendorp ligt op het oefenterrein Weerterheide. Daarbij wordt de impact op de leefomgeving in relatie tot deze plekken, ook goed bekeken.
We beseffen dat de impact voor u mogelijk groot kan zijn, als deze locatie gekozen wordt. Daarom willen we u zo goed mogelijk informeren over het onderzoek.
Wat betekent dit voor u? Op 23 januari organiseert Defensie een informatiebijeenkomst in uw regio. Wij informeren u over het onderzoeksgebied en u kunt met ons in gesprek gaan.
Om wat voor onderzoek gaat het? Het onderzoek naar meer ruimte voor Defensie startte in december 2023. Dit noemen we het Nationaal Programma Ruimte voor Defensie (NPRD). Op de plannen van Defensie mochten alle personen die ermee te maken kregen, een reactie geven. Zo’n reactie noemen we een zienswijze. In totaal zijn er 2.200 zienswijzen bij Defensie binnengekomen. In juni en juli 2024 organiseerden we informatiebijeenkomsten in alle provincies van Nederland. Iedereen die meer wilde weten over de plannen of vragen had aan Defensie, kon daar bij aanwezig zijn. Eind augustus kwam de ‘Nota van Reactie’ uit. In dat document staat precies wat Defensie tijdens deze bijeenkomsten heeft opgehaald. Maar ook wat Defensie daarmee gaat doen.
Hoe nu verder? Defensie weet dat de vraag naar ruimte in Nederland groot is, en dat er weinig ruimte beschikbaar is. Denk aan woningbouw, landbouw, energietransitie en natuur. Defensie bekijkt goed welke beslissing het beste is voor Nederland. Aan het einde van het eerste kwartaal van 2025 wordt het onderzoek naar de geschikte locaties van alle ruimtebehoeften afgerond. Dan publiceert Defensie het ontwerp Nationale Beleidsvisie Ruimte voor Defensie. Het onderzoek is daar een onderdeel van. Deze kunt u dan inkijken. Als u dat wilt, is het dan mogelijk om (opnieuw) een zienswijze in te dienen. Dat kan over de resultaten van het onderzoek, maar ook over de door het kabinet vastgestelde voorkeurslocatie. De beslissing over de uiteindelijke verdeling van ruimte in Nederland ligt bij het kabinet en wordt uitgewerkt in de landelijke Nota Ruimte voor Defensie. Meer informatie over het NPRD kunt u vinden op www.defensie.nl/onderwerpen/ruimte-voor-defensie. einde nieuwsbericht;
Om te voorkomen dat er alleen tegenstanders komen schrijf je dan nu in voor de infoavond.
https://ruimtevoordefensie.webinargeek.com/nprd-informatiebijeenkomst-weert-over-de-uitbreidingsgebieden-weerterheide
De petitionaris van de petitie 'Verbied voertuigen bij een demonstratie' vraagt u de petitie te ondertekenen.
"Bij sommige demonstraties worden voertuigen gebruikt door de demonstranten en dat ondergraaft het vreedzame karakter van een demonstratie.
Verbied daarom dat voertuigen deel uitmaken van een demonstratie.
persoonlijkdemonstreren.petities.nl
Wilt u deze of een andere petitie ook aandacht geven hier?
Lieve allemaal,
Op 27 november zijn we onze petitie gestart om kinderopvang de Tovervis en BSO Schip Ahoy van Partou aan de Frisia te behouden. We zitten inmiddels op 2040 ondertekeningen! Onvoorstelbaar.
Iedereen heel hartelijk bedankt voor het ondertekenen. Hieruit blijkt des te meer hoe zeer we deze locatie en haar medewerkers waarderen en ons willen inzetten voor hun behoud.
Dinsdagavond 16 december gaan we de petitie overhandigen aan de gemeenteraad. Hierbij leveren we ook alle persoonlijke verhalen aan die jullie hebben geschreven.
Mocht je tijd hebben om ons te steunen tijdens dit moment, dan ben je zeer welkom. We willen ons om 19:15 uur verzamelen bij de Lawei (op het kleine parkeerterrein aan de Reidingweg) en van daaruit de petitie gaan aanbieden. Laten we, door gezamenlijk op te trekken, des te meer de impact van deze beslissing zichtbaar maken! Het gaat niet slechts om het vervangen van de ene dienstverlener voor de andere, het gaat om de veilige thuisbasis voor onze kinderen waar we bewust voor hebben gekozen. Zij vormen de basis voor het leven van onze kinderen en geven ons op die manier ook weer rust. Laten we hiermee ook onze steun horen voor alle toegewijde en gepassioneerde medewerkers.
Nogmaals hartelijk bedankt voor jullie toewijding en hopelijk tot dinsdag!
Met vriendelijke groet, de Oudercommissie
Voor vragen: oc.tovervis.schipahoy@gmail.com
Goed nieuws
Mede naar aanleiding van de vele handtekeningen (252 op moment van schrijven!) hebben de lokale afdelingen van D66 en het CDA een motie ingediend. Deze motie vraagt de wethouder om voor de zomer van 2026 met een plan van aanpak te komen om de verkeersveiligheid op de Eindhovenseweg en Nieuwendijk te verbeteren.
De motie is afgelopen maandag (8 december) besproken in de Gemeenteraad, en unaniem aangenomen door alle partijen.
De wethouder heeft dan ook toegezegd op korte termijn een onderzoek uit te laten voeren, en op basis van dit onderzoek met het gevraagde plan van aanpak te komen.
Hoe nu verder?
Dit is natuurlijk slechts een eerste stap richting een veiligere situatie. Om de aandacht voor dit onderwerp niet te laten verslappen, is het plan om de petitie aan te bieden aan de Commissie Ruimte (welke verantwoordelijk is voor verkeersveiligheid in Geldrop-Mierlo), bij de eerstvolgende vergadering op 12 januari. Om de urgentie van het probleem duidelijk te maken helpt het om zo veel mogelijk handtekeningen te verzamelen. U kunt hierbij helpen, door de petitie te delen met andere buurtbewoners - iedere handtekening helpt!
Namens het Zelfregiecentrum Nijmegen en de SP Nijmegen danken wij u hartelijk voor uw steunbetuiging voor het behoud van de hellingbaan op ons station. Binnen een paar weken ontvingen we 2090 steunbetuigingen op papier en online. Het Zelfregiecentrum Nijmegen heeft deze gebundeld en eind oktober overhandigd aan de ProRail vertegenwoordiger in Nijmegen.
Helaas is het verdwijnen van de hellingbaan hiermee niet van de baan. We hopen dat bij toekomstige verbouwingen van treinstations ProRail voor een betrouwbare en veilige toegankelijkheid van stations voor alle reizigers hellingbanen weer op de plannen intekent.
Eigenaar Armando Muis van La Souris zegt in AD:
(...) Een betere oplossing volgens hem: een kenteken voor alle e-bikes. Net als bij brommers en scooters. „Daar heb je dit probleem niet, want die zijn geregistreerd.
Zo pik je illegale fatbikes er meteen uit, want met een kenteken zijn ze gekeurd en getest.” Het kaf scheidt zich dan van het koren. Het kost misschien tijd en geld, maar dat doet handhaven ook. Handhaaf in plaats daarvan op illegale fatbikes. Niet alleen de berijders ervan, ook de verkopers. Muis kan zo een zaak aanwijzen die de Chinese fietsen in een doos vol onderdelen met de klant meegeeft. „Als je nu één dag al die zaken langsgaat, dan ben je al van de helft van het probleem af.”
De datum m.b.t. het aanbieden van de petitie is naar voren geschoven.
Dit omdat de datum van de raadsvergadering nog niet gepland is. De tijd om een handtekening te zetten is hierdoor dan ook verlengd
Een ruime meerderheid stemde voor het voorstel om meer afstand tot woningen te hanteren.
Bron: Raadsvergadering 9 december 2025
REACTIE VAN DE PETITIONARIS
Hierbij willen wij u hartelijk danken voor uw steunbetuiging. Uw handtekening heeft impact gehad.
De petitie hebben wij gesloten omdat deze op dinsdagavond 9 december aan de gemeenteraad van Goirle is overhandigd.
Deze avond stond namelijk het initiatiefvoorstel op de raadsagenda waarin gepleit wordt voor een ruimere afstand tot stedelijk gebied (1000m) en de Beekse Bergen (800m).
Wij kunnen u melden dat dit voorstel een ruime meerderheid heeft behaald. Dat betekent dat er geen windturbines kunnen worden geplaatst op grond van Goirle in zoekgebied de Baars. Onze gemeenteraad heeft hierdoor aan zijn zorgplicht voldaan en de gezondheid van zeer veel Goirlese inwoners en dieren in dit gebied beschermd.
Maandag 15 december zal de petitie worden ingediend bij de gemeenteraad van Tilburg. Het onderwerp Siem heeft de afgelopen weken meerdere keren op de agenda gestaan, en ik hoop dat de petitie ook zal bijdragen.
Help je mee om de petitie nog een eindsprint te laten maken? Delen wordt gewaardeerd!.