You, the petitioner
There is news!
N296

Voorkom verspilling 400.000 liter brandstof door Waterschap Limburg

Werkzaamheden door het Waterschap Limburg bij de N296 in Roosteren veroorzaken een onnodig lange omleiding van 25 kilometer voor vele duizenden auto's gedurende 39 dagen. Door deze omleiding verspillen we 400.000 liter brandstof, dit kan voorkomen worden door een alternatief te bedenken.

Petition

We

Omwonenden in Roosteren en de forenzen op de N296 Roosteren - Maaseik.

 

establish that:

de voorgestelde omleiding van 25 kilometer voor de werkzaamheden aan de Maaseikerweg N296 zal leiden tot:

Extra verbruik van 400.000 liter brandstof Een kostenpost van 1.4 miljoen Euro voor de burgers Extra emissies voor de natuur Extra reistijd voor de burgers oplopend tot een half uur per keer Het ontstaan van sluiproutes door Roosteren en daardoor het onstaan van onveilige situaties

 

and request

Dijkgraaf Borgers in te grijpen voor 06-05-2025 zodat deze omleiding niet doorgaat en het Waterschap Limburg en de aannemer werken aan een alternatief waarbij deze problemen voorkomen worden. Er zijn diverse alternatieven mogelijk waarbij de beschreven problemen voorkomen gaan worden.

Current status

This petition is not open to collect signatures.

 

Details

Addressed to:
Waterschap Limburg 
Petition desk:
Closing date:
2025-05-10 
Status:
Waiting for moderator 
Lead petitioner:
Mark Reijnders 
Organisation:
Omwonenden en Forenzen N296 Roosteren Maaseik 

History

Signatures

Updates

De berekening van de verspilde liters brandstof

Rekent u even mee?

39 dagen x 6.000 wagens van omwonenden / forenzen x 25 kilometer omleiding x 0,066 liter per kilometer = 386.000 liter brandstof extra verbruik voor de omleiding. Dat is dus een extra belasting 926.000 kg CO² en een kostenpost voor omwonenden en forenzen van dik 1,4 miljoen Euro (gerekend met € 0,25 per km voor de afgelegde 5.850.000 kilometers). .

2025-05-03