U, de petitionaris
Er is nieuws!
475813892 10235597116577435 8637260862125363847 n %281%29

Uitbetalen op basis van Traktaat van Wassenaar 1966

6.673 ondertekeningen

Het verdrag Traktaat van Wassenaar is in 1966 ondertekend door de regeringen van Nederland en Indonesië. Doel: De Indonesische regering betaalt aan Nederland het bedrag van 689 miljoen gulden ter genoegdoening aan de Nederlandse staatsburgers, die huis, have en goed in Indonesië moesten achterlaten ten tijde van de repatriëring tussen 1947 en 1962. De Nederlandse regering heeft dit echter nooit aan de rechthebbenden uitbetaald.

Het Tracktaat is ondergebracht in de claim stichting ACTW66. Schrijf u in als deelnemer via onze website www.icm-online.nl zodat alle uitvoerende werkzaamheden voor U en namens U , inclusief het proces wordt gevoerd. U bent eenmalige 50 Euro verschuldigd. Ook kunt doneren op Rabo-rekening NL35 RABO 0377 579491 ten name van ICM Project onder vermelding van donatie ACTW 66 - volg ons voor de updates op www.petitie.n

Het rapport - boek werd op 21 maart 2022 aan alle fracties in de Tweede Kamer overhandigd. Het rapport - boek is nu te bestellen door overmaken van 50 euro op bovenvermelde rekening. Ovv van Uw adres, Vragen over de inhoud van deze petitie dient u te richten aan Ferry Schwab, Wouterskampen 68, 3849 BC Hierden, Of whatsApp 06 37282433 . Kvk - nummer 72173122

Petitie

Wij

De Nederlands-Indische gemeenschap en allen die zich hiermee verwant voelen of zijn,

 

constateren dat:

Dat de Nederlandse Staat de afspraken, vastgelegd in het Traktaat van Wassenaar in 1966, al 50 jaar lang niet is nagekomen en de Nederlandse staatsburgers van Indische afkomst nimmer schadeloos heeft gesteld voor verlies van bezittingen, banktegoeden, enz. als gevolg van oorlogshandelingen tijdens de Japanse bezetting, de Bersiap en de politionele acties; en de gevolgen Linggarjati.

 

en verzoeken

Dat de Nederlandse regering in navolging van de "Indische kwestie" de Nederlands-Indische gemeenschap recht doet door de afspraken volgens het Traktaat van Wassenaar ten uitvoer te leggen, dan wel onderhandelingen opent met het Advocaten Team in Jakarta en het Actie Comité TvW-66, welk team door laatstgenoemde in en buiten rechte wordt vertegenwoordigd, met de intentie over te gaan tot stappen die leiden tot een bevredigende oplossing voor alle rechthebbenden.

Ondertekenen

 
We e-mailen u een link waarmee u uw ondertekening kunt bevestigen. Uw gegevens worden niet doorgespeeld aan derden en blijven bij de Stichting Petities.nl. Meer hierover leest u in onze privacyverklaring.

Details

Ontvanger:
minister 
Petitieloket:
Einddatum:
19-06-2020 
Petitionaris:
Ferry Schwab 
Website:

Geschiedenis

Ondertekeningen

Nieuws

Prins Willem Alexander verzoekt Minister BuZa de zaak in behandeling te nemen.

ACTW-66 Laatste stand van zaken juli 2025 Traktaat van Wassenaar

ACTW-66 heeft na vier jaren het geloof en het vertrouwen in de Tweede Kamer verloren en met name de politieke partij VVD die in 2021 beloofde de zaak op zich te nemen.

15.000 mensen die op hun eigen geld wachten zijn letterlijk in de steek gelaten. Het zou je toch gebeuren dat Nederlandse burgers het land uit moeten van president Poetin met verlies van al hun bezittingen en banktegoeden.

+Lees meer...

Vervolgens Poetin deze mensen schadeloos stelt en de Nederlandse overheid uw geld in hun eigen zakken stopt. Deze zaak deert de Tweede Kamer totaal niet.

Daarom heeft ACTW-66 om hulp gevraagd aan onze koning Willem Alexander. Deze heeft aan het Ministerie van BuZa van Caspar Veldkamp opdracht versterkt om ACTW66 (Traktaat van Wassenaar) in behandeling te nemen.

De opdracht van onze koning is bevestigd door het Ministerie van buitenlandse zaken en die zijn thans de rapporten met verhalen van gedupeerden aan het bestuderen.

Voorzitter ACTW-66 Delegatie

Ferry Schwab

07-08-2025

Petitie overhandigd aan Tweede Kamer

Op 15 maart 2022 om 13.40 uur heeft het ICM namens de 15.000 ondertekenaars de petitie het rapport Traktaat van Wassenaar plus de aanvullende stukken aangeboden aan de voorzitter van de commissie voor Buitenlandse Zaken, dhr. Rudmer Heerema.

+Lees meer...

Alle deelnemende partijen die zitting hebben in deze commissie zullen de petitie en de aanvullende stukken ook ontvangen.

Wij,

de Nederlands-Indische burgers, zijnde de Nederlanders, Indische Nederlanders, Molukkers en Nederlanders van Joodse afkomst.

Constateren,

dat de Nederlandse Staat de betalingsverplichtingen als gevolg van de oorlogsschade over de periode 1947- 1962, dat ten dele in het Traktaat van Wassenaar in 1966 is vastgelegd, tot op de dag van vandaag, al ruim 56 jaar nog niet is nagekomen en de Nederlandse Indische burgers nimmer schadeloos heeft gesteld voor het verlies van bezittingen, banktegoeden, als gevolg van de oorlogshandelingen tijdens de Japanse bezetting, de Bersiap en de militaire acties en de gevolgen van de Overeenkomst van Linggajati en de overdracht.

En EISEN

het volgende: In beginsel dient de Nederlandse Staat zijn oprechte welgemeende excuses te maken aan de Nederlandse Indische burgers.

  • Dat de Nederlandse regering de uitvoering van het hoofdrapport Traktaat van Wassenaar per direct volgt, zodat morgen al kan worden begonnen met uitbetaling aan de 15.000 claimanten die zich hebben gemeld.
  • Dit in navolging van de "recentelijke NIOD-uitspraak" waar de nabestaanden, de Indonesische bevolking schadeloos wordt gesteld.
  • Het uitbetalen van de bijgevoegde declaratie die een overzicht is van ruim 7 jaar intensieve arbeid en de kosten die daarvoor zijn gemaakt. De arbeid die het Actie Comité TvW-66 heeft moeten verrichten omdat de Nederlandse Staat verzuimde dat te doen.
  • Dat het Actie Comité TvW-66 (stichting), het team die door mij, Ferry Schwab in en buiten rechte wordt vertegenwoordigd.
  • Alle uitvoerende werkzaamheden en benodigde zaken door de Nederlandse Staat wordt betaald.
29-05-2022

Goed nieuws - De grootste politieke partij gaat traktaat oppakken

Goed nieuws is dat de grootste politieke partij zich bij mij heeft gemeld om onze zaak aan orde te stellen binnen de Tweede Kamer, dus wordt voor mij nu elke dag richting in Den Haag, of ik moet op Kamers gaan wonen door de week, ja mensen niets krijg je kado!

Binnen de fractie wordt bezien welk Tweede Kamerlid deze zaak gaat oppakken.

Het hoofdrapport en het aanvullend rapport wordt vooraf aangeboden aan deze politieke partij in aansluiting op de aanbieding aan het Kabinet en de Tweede kamercommissie van Min.Buza .

Het rapport stelt voor : de wijze van betaling, door wie , voor wie en de hoogte van het bedrag. Ruim 15.000 hebben zich bij ACTW-66 / ICM ingeschreven via de petitie.

+Lees meer...

U kan zich nu inschrijven of om uitnodiging verzoeken. Het rapport na de aanbieding te koop via info@icm-online.nl

Word ook lid van ACTW-66 Traktaat van Wassenaar. 50 euro eenmalig Schrijf U in via www.icm-online.nl

15-09-2021