Het beleid van petities.nl is sinds het begin in 2005 om geen petities toe te staan aan organisaties die niet 'petitionabel' zijn, zoals uitvoeringsorganisaties van overheidsbeleid.
Zo moet een petitie over toestanden met rijbewijzen bij het CBR niet naar het CBR maar naar de minister die uiteindelijk de eindverantwoordelijke is van het CBR. De Tweede Kamer ontvangt de petitie en stelt er een vraag over aan de minister en die grijpt in. Zo hoort het te gaan.
De publieke omroep hoort ook in de categorie van uitvoeringsorganisaties. Die houden zich aan de Mediawet waarin allerlei taken en verplichtingen staan. Vanaf nu staan we wel bepaalde petities toe over het beleid van de NPO.
Petities over het veranderen van de Mediawet zijn voor Den Haag en konden altijd al.
Door die Mediawet hebben de politici in Den Haag geen rechtstreekse invloed op de publieke omroep, ze kunnen alleen de kaders veranderen. Wat het NPO-bestuur precies daarbinnen doet is aan de NPO. Sinds de omroepverenigingen programma's leveren aan de NPO is er geen (democratische) input meer over de programmering, het is de NPO die bepaalt wat er uitgezonden wordt, niet de omroep.
Die Mediawet lijkt op hoe het met de kunst gaat. De politiek heeft geen rechtstreekse invloed op de kunst, er zitten organisaties tussen die geld verdelen op basis van allerlei door Den Haag vastgestelde kaders. Zo blijft de politiek buiten smaak-kwesties.
Ook op petities.nl staan we geen petities toe over wat wel of niet goede, slechte, populaire, ongewenste, kwetsende, noodzakelijke of smakeloze programmatitels zijn. Daar houden we wel aan vast.
Maar petities die gaan over het beleid van de NPO staan we voortaan wel toe. De Tweede Kamer kan de minister daar dan vragen over stellen. Ook al zal de minister antwoorden dat het toegestaan is binnen de huidige Mediawet, het kan mogelijk tot gevolg hebben dat de Mediawet uiteindelijk aangepast wordt. In theorie kan zelfs de NPO erop reageren, maar verwacht daar niets van. De organisatie is niet petitionabel en heeft tot nu toe nooit gehoor gegeven aan een petitie.
Omroepverenigingen zijn en waren altijd al petitionabel vanuit de leden. Zoals elke vereniging tijdens de algemene ledenvergadering petities gericht aan het bestuur zal moeten behandelen. Maar zoals gezegd doen omroepverenigingen er weinig meer toe.
"Het is belangrijk dat iedereen met contant geld kan blijven betalen. Daarom komt er een acceptatieplicht voor contante betalingen tot € 3.000.
Dit betekent dat contant geld moet worden geaccepteerd als klanten hiermee willen betalen. Op deze plicht komen een aantal uitzonderingen voor bepaalde activiteiten of vanwege de veiligheid. In dit besluit staan de situaties waarin contante betalingen geweigerd mogen worden, zoals bij online bestellingen of bij onbemande tankstations."
https://www.internetconsultatie.nl/besluituitzonderingenacceptatieplicht/b1
Kan zwembad Overschie toch weer open in 2026? in de Gemeenteraad Rotterdam is een motie unaniem aangenomen over het behoud van Zwembad Overschie!
Deze motie is ingediend door Leefbaar Rotterdam, door Manuel Crielaard, met dank voor de voortdurende inzet voor Behoud Zwembad Overschie.
Alle partijen die de motie hebben gesteund:
Er komt een onderzoek of Zwembad Overschie open kan blijven tot de sloop in 2028. De gemeente gaat de provincie benaderen voor dispensatie via een speciale wet, zodat het huidige zwembad tijdelijk open mag blijven. Mogelijke aanpassingen aan het bad worden nu onderzocht en begroot.
Dit betekent dat er kans is dat Zwembad Overschie ergens in 2026 tóch open kan blijven. We blijven hoopvol, volgen de ontwikkelingen nauwlettend en houden u op de hoogte zodra er nieuws is.
De laatste boer van Den Haag, Marcel Kleijweg van Boerderij Clingendael, wordt niet langer in zijn voortbestaan bedreigd. De gemeente sloot een deal met de boer: tegen nieuwe voorwaarden mag Kleijweg toch (...) lees verder.
Hou onze pagina in de gaten..
Jaaaa, we hebben vanmorgen de mijlpaal van 1000 ondertekeningen bereikt! Dat is geweldig! We willen iedereen enorm bedanken voor jullie steun! We zullen ons blijven inzetten en ons uiterste best doen om een herbouw te realiseren, al zal het een grote uitdaging worden!
Zoals de dichter Samuel Johnson ooit zei: "Grote werken worden niet volbracht door kracht, maar door volharding." We blijven doorzetten en met volle energie werken aan ons doel, want samen kunnen we ernaar streven om dit waar te maken! En misschien zal het de herbouw niet binnen vijf of tien jaar worden gerealiseerd, maar wellicht wel over vijftig of honderd jaar. Het zaadje is in ieder geval geplant!.
Staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd, Preventie en Sport) wil zo snel mogelijk het bevolkingsonderzoek voor vrouwen met zeer dichtborstweefsel verbeteren. Voor hen werkt het huidige bevolkingsonderzoek borstkanker minder goed.
Vrouwen met zeer dicht borstweefsel worden vanaf 2030 aansluitend op hun mammogram door het bevolkingsonderzoek uitgenodigd voor MRI-onderzoek. Daarmee kan borstkanker in zeer dicht weefsel beter en sneller worden opgespoord. (...) lees verder
Het nieuws dat in Nederland vakbondsleiders ontslagen kunnen worden slaat ook internationaal golven. Een netwerk van vakbonden roept op om een mail te sturen naar de directie van Ahold-Delhaize Nederland.
Doe je mee?
https://www.labourstartcampaigns.net/show_campaign.cgi?c=5752
De petitie om het maximum van 140 nachtdiensten per jaar te verhogen is vandaag officieel gestart. Help mee door te tekenen en te delen met collega’s in de zorg.
Samen kunnen we zorgen voor betere roosters, minder werkdruk en veiligere nachtdiensten.