We gaan de servers van Petities.nl op vrijdagochtend verhuizen!
Uitschakelen, afkoppelen, op reis, aansluiten, aanzetten en instellen.
Hou daar rekening mee met het aankondigen van acties. Petities ondertekenen is tijdens de verhuizing niet mogelijk.
U kunt ondertekenaars wijzen op dit elektronische agenda-item met daarin een herinnering een dag later terug te komen naar petities.nl.
Onze excuses voor het ongemak!
PERSBERICHT: KPN zegt sponsoring op, Petities.nl verhuist van XS4ALL naar Freedom Internet
De servers van Petities.nl verhuizen van XS4ALL naar Freedom Internet. De verhuizing is noodzakelijk na eenzijdige opzegging van het sponsorcontract met Petities.nl door KPN. Dit gebeurde toen een journalist wees op het XS4ALL-logo onder de petitie 'XS4ALL Moet Blijven'. Freedom Internet is de nieuwe internetprovider die ontstond vanuit deze petitie. Deze provider is opgericht naar aanleiding van de opheffing van XS4ALL door KPN. Veel medewerkers van XS4ALL zijn naar Freedom overgestapt.
Reinder Rustema, oprichter en eindredacteur van Petities.nl: 'XS4ALL was jarenlang onze sponsor. We deelden dezelfde waarden en opvattingen over burgerrechten, zoals het belang van actieve bescherming van privacy. Dit verdween echter als beleid met de nieuwe koers van KPN om XS4ALL op te heffen. Dat Freedom Internet bereid is samen met Procolix de hosting over te nemen is geweldig. We voelen ons daar erg bij thuis.'
De website Petities.nl is een project van de vereniging Open Domein, in 2001 opgericht om de publieke ruimte-gedachte van De Digitale Stad uit 1994 in stand te houden nadat de Stichting DDS als commerciële BV de digitale huizen, pleinen en het postkantoor beëindigde. Sindsdien zijn er ongeveer 6000 'bewoners' met een gratis mailbox in het project De echte Digitale Stad. Een deel heeft een homepage op deds.nl gebouwd (mirror). De vereniging financiert de servers met de contributie van ongeveer 100 leden, bandbreedte en energie worden gesponsord.
Fieldlab petitie Petities.nl kwam afgelopen maandag landelijk in het nieuws door een petitie tegen het 538-fieldlab-experiment. Deze petitie werd ruim 375.000 keren ondertekend en zorgde voor afgelasting van het evenement.
Petities die op de voor gebruikers gratis website Petities.nl worden geplaatst halen met grote regelmaat het landelijke nieuws. De site blijft onverminderd populair in het gebruik om maatschappelijke vraagstukken aan de kaak te stellen. Sinds 2005 zijn er ongeveer 20 miljoen ondertekeningen onder 20.000 petities gezet (bron en mirror).
Freedom Internet De directeur van Freedom Internet, Anco Scholte ter Horst, is blij met het vertrouwen dat Petities.nl aan Freedom geeft: 'Sinds oktober werken we samen met Procolix om kwalitatief hoogstaande hosting aan te bieden, met maximale aandacht voor veiligheid. De sponsoring van Petities.nl is voor ons niet meer dan logisch: de oorsprong van Freedom ligt in de petitie van XS4ALL Moet Blijven uit 2019, we delen de passie voor het strijden om digitale burgerrechten en het ondersteunen van maatschappelijke acties vanuit burgers.'
Ook Koen de Jonge van Procolix ziet de sponsoring als een logische stap: 'Procolix wilde Petities.nl 15 jaar geleden al sponsoren, maar het kwam er toen niet van. Nu valt alles op zijn plek. We zijn ook speciaal ingericht op klanten die met piekbelasting te maken hebben. We konden bij de Fieldlab-petitie zien dat dat soms noodzakelijk is. Op dat punt kunnen we Petities.nl ook de helpende hand bieden.'
De verhuizing van de servers vindt plaats op vrijdagochtend 23 april tussen 10:00 en 14:00 ongeveer. Gedurende de verhuizing is petities.nl tijdelijk niet bereikbaar.
Zie ook KPN zegt sponsoring Petities.nl op bij Emerce, 23 april 2021 - 07:49 en bij Dutch IT Channel Servers van Petities.nl verhuizen van XS4ALL naar Freedom Internet
In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart 2026 hebben inwoners van Gilze en Rijen de petitie “Voor een Leefbaar Gilze en Rijen” gelanceerd. De petitie loopt tot 31 januari 2026 en zal daarna officieel worden aangeboden aan alle lokale politieke partijen.
Aanleiding is het groeiende ongenoegen onder inwoners: tijdens de verkiezingen van 2022 beloofden alle partijen groene vooruitgang en verbetering van de leefomgeving, maar in de praktijk worden deze beloftes onvoldoende nagekomen.
Sterker nog, op verschillende punten gebeurt het tegenovergestelde. Inwoners zien een toenemende druk op het groen, slechte luchtkwaliteit, watervervuiling, hittestress, verlies van biodiversiteit, zwerfafval en een gebrek aan duurzame oplossingen voor woningen en energie.
De petitie formuleert zeven duidelijke thema’s waaraan beleid voortaan getoetst moet worden: 1 Behoud en uitbreiding van groen – geen onnodige kap en meer kwaliteitsgroen. 2 Gezonde lucht – actief beleid tegen fijnstof en luchtvervuiling. 3 Schoon water – stoppen van lozingen en bescherming van sloten en beken. 4 Aanpak hittestress – vergroening en meer schaduw in de kernen. 5 Herstel biodiversiteit – minder bestrijdingsmiddelen, meer leefgebieden. 6 Minder afval, beter milieu – voorkom zwerfafval en verbeter afvalscheiding. 7 Duurzame energie en gezonde woningen – versnelling van isolatie, ventilatie en warmtetransitie.
Met deze petitie willen inwoners de politiek dwingen haar groene beloftes eindelijk waar te maken. In de komende weken worden alle thema’s afzonderlijk toegelicht in vervolgartikelen.
Ondertekenen kan via: https://duurzaamgilzeenrijen.petities.nl
Politieke Brigade Meer informatie: onsgilzerijen.nl/pagina/politieke-brigade politiekebrigade@gmail.com
Helaas, de wethouder heeft aangegeven dat de snelheid nu niet wordt verlaagd naar 30km. Er is afgesproken dat de gemeente de verkeersintensiteiten gaat monitoren om te bepalen of en wanner het eventueel mogelijk is om de snelheid te verlagen.
In de tussentijd zal worden onderzocht of het plaatsen van smileyborden een positief effect kan hebben op het rijgedrag. Daarnaast wordt nagegaan of het Openbaar Ministerie bereid is om flitspalen te plaatsen.
De behandeling van het raadsvoorstel over het beleidskader GOW30 Hoge Rijndijk vindt plaats in de commissie Leefomgeving en Bereikbaarheid en vervolgens in de gemeenteraad. Op 27 november zal naar verwachting de mogelijkheid zijn om in te spreken bij de commissie. Aanmelden voor het inspreken kan via de link: https://www.gemeenteraadleiden.nl/denkmee/inspreken-bij-raadscommissies
In kleine bezetting is Boomm vorige week weer bij elkaar gekomen. Na ongeveer een jaar van stilte vonden we het goed moment om eens te bespreken waar we nu staan.
Aanleiding voor het overleg was ook een artikel dat onlangs in de Gelderlander verscheen, waarin stond dat de gemeente mogelijk €30.000,- wil uittrekken voor een onderzoek naar woningbouw in de spoorzone: Lees het artikel op onze website https://www.boomm.info
Tijdens het overleg hebben we besloten om een open brief te sturen naar de gemeenteraad met de vraag wat er in de afgelopen periode is ondernomen.
Vanmorgen ontvingen we een reactie van de VVD over een amendement van 6 november, waarin wordt voorgesteld om de spoorzone om te zetten in natuur. De versie die wij hebben is nog niet officieel ondertekend, maar alle partijen behalve de DGP lijken het voorstel te steunen.
Met de komende gemeenteraadsverkiezingen in het vooruitzicht blijven we alert. Zolang het gebied nog niet officieel als natuur is bestempeld, is namelijk nog alles mogelijk.
Meer informatie volgt in onze volgende nieuwsbrief. U kan zich aanmelden en meer informatie vinden op https://www.boomm.info.
Wij, bewoners en weggebruikers van de Walsumweg en Oostmolenwerfmaken ons grote zorgen over de verkeersveiligheid in onze straten. Er wordt regelmatig te hard geredenwat leidt tot gevaarlijke situaties voor voetgangersfietsers en spelende kinderenWaarom flitsers belangrijk zijn: Het hoofddoel van flitsers is het verbeteren van de verkeersveiligheid. Naast snelheidscontroles kunnen ook andere vormen van handhaving en verkeersremmende maatregelen helpen om ongelukken te voorkomenWij vragen de gemeente Rotterdam om: Meer snelheidscontroles op de Walsumweg en Oostmolenwerf Eventuele flitsers of trajectcontroles te overwegen Extra maatregelen om de straten veiliger te maken voor iedereen Samen zorgen we voor een veilige Walsumweg en Oostmolenwerf! Teken deze petitie en laat zien dat wij als bewoners een veiliger buurt willen voor ons allemaal.Walsumweg & Oostmolenwerf, Rotterdam.
Ajax stuurt trainer Heitinga de laan uit na slechte resultaten via RTL Nieuws.
De petitie is bij deze gesloten. .
Ajax stuurt trainer Heitinga de laan uit na slechte resultaten via RTL Nieuws.
De petitie is bij deze gesloten. .
Ajax stuurt trainer Heitinga de laan uit na slechte resultaten via RTL Nieuws.
De petitie is bij deze gesloten.
.
Psychiater Iris Sommer heeft mij goede feedback gegeven, waar ik mee aan de slag kan! Frank Kalshoven, columnist Volkskrant, heeft mij vragen gesteld over de financiële onderbouwing.
.