U, de petitionaris

Wijzig het minimumjeugdloon nu

2 ondertekeningen

Het minimumjeugdloon is oneerlijk en moet daarom worden aangepast. Jongeren van 18, 19 en 20 jaar hebben het recht om hetzelfde loon te verdienen als 21-jarigen en oudere volwassenen. Zij maken dezelfde kosten en worden volgens de Nederlandse wet als volwassenen beschouwd.

Petitie

Wij

studenten van Tilburg Universiteit en medestanders

 

constateren dat:

  • jongeren van 18 tot 20 jaar hetzelfde werk doen als collega’s van 21 jaar en ouder, maar een lager minimumloon krijgen.
  • dit oneerlijk is, want gelijke arbeid verdient gelijke beloning.
  • het systeem van het minimumjeugdloon daarom moet worden herzien.

 

en verzoeken

het jeugdminimumloon voor 18- tot en met 20-jarigen af te schaffen in een eerlijker loonstelsel waarin leeftijd geen reden is voor lagere betaling.

Ondertekenen

 
We e-mailen u een link waarmee u uw ondertekening kunt bevestigen. Uw gegevens worden niet doorgespeeld aan derden en blijven bij de Stichting Petities.nl. Meer hierover leest u in onze privacyverklaring.

Details

Ontvanger:
Kabinet 
Petitieloket:
Einddatum:
04-08-2025 
Petitionaris:
Yuliya Hlushko 

Geschiedenis

Ondertekeningen