U, de petitionaris

Nieuws

Mogelijk begin 2020 opnieuw ter discussie

De handhaving van het vuurwerkverbod is besproken in de gemeenteraad van Heemstede. Raadsleden stelden technische vragen die burgemeester Astrid Nienhuis beantwoordde. Haar antwoord ging over een algemeen vuurwerkverbod in de algemene plaatselijke verordening met verwijzing naar het vuurwerkbesluit, Hilversum en Apeldoorn. Ook benadrukte ze: "voor handhaving is draagvlak nodig."

Bron: raadsvergadering Heemstede 28-11-2019, agendapunt 11

REACTIE PETITIONARIS

Op 28 november stond onze petitie op de agenda van de gemeenteraad. Ik moet zeggen, er werd behoorlijk serieus over gediscussieerd. Nog niet iedereen had de juiste essentie van de petitie op het netvlies, maar dat zij dan maar zo. Hoewel het vuurwerkverbod op openbare plaatsen gewoon in de APV staat, twijfelt de meerderheid van de raad aan de uitvoerbaarheid ervan. Het CDA vond het vooral lastig uit te leggen dat je geen vuurwerk op straat mag afsteken, maar wel 1 meter verder in je voortuin. In ieder geval komt het onderwerp begin 2020 terug in de raad en overweegt men een maatschappelijke discussie te starten. Dat hebben we dan toch maar mooi bereikt, mede dankzij jouw steun!

Misschien is het een goed idee om, vooruitlopend op een mogelijke maatschappelijke discussie volgend jaar, een comité 'Heemstede vuurwerkvrij' (werktitel) in het leven te roepen. Dit comité zou dan zelfstandig, of wellicht samen met de gemeente, die discussie kunnen vormgeven of daar input voor kunnen leveren, bijvoorbeeld door middel van enquêtes. Wil je daar eens vrijblijvend met anderen over van gedachten wisselen, stuur me dan even een mailtje.

Hartelijke groet en dank, Pim Prins

EINDE REACTIE

Petitie op agenda Presidium v/d raad

Op 14/10/26 staat de petitie/het burgerinitiatief op de agenda v/h Presidium v/d raad. Dan wordt besloten of en wanneer de raad het voorstel gaat behandelen. Ook de pers besteedt er nu aandacht aan (onder meer Weekendkrant, De Teyding en info@blikopTeylingen.nl)..

al 90 ondertekenaars!

We hebben al 90 ondertekenaars van de petitie! Dan zijn er nog maar 110 rte gaan. Inmiddels is er ook een appgroep opgercht onder de community Betondorp als je daar lid van wordt kunnen we samen met VVN acties ondernemen..

09-10-2026 | Petitie Maak Betondorp verkeersveilig

Deel je ideeën voor de speeltuin!

De gemeente Utrecht heeft de inventarisatie van de verschillende ideeën voor de speeltuin!

https://denkmee.utrecht.nl/nl-NL/projects/opknappen-speelplek-napoleonplantsoen.

Dibevo en Platform Verantwoord Huisdierenbezit (PVH) opnieuw naar het College van Beroep voor het bedrijfsleven (Rechter) tegen de afwijzing van onder meer de Russische dwerghamster

Naast mijn herbeoordelingsverzoek gaan Dibevo en Platform Verantwoord Huisdierenbezit (PVH) opnieuw naar het College van Beroep voor het bedrijfsleven (Rechter) tegen de afwijzing van onder meer de Russische dwerghamster.

Dibevo stelt dat LVVN de uitspraak van 28 mei onvoldoende heeft uitgevoerd en dat de nieuwe afwijzing opnieuw onvoldoende en willekeurig is onderbouwd. Daarbij wordt specifiek gewezen op de erkenning door LVVN dat de houderijkennis, beschikbare benodigdheden en diergeneeskundige zorg in Nederland wél op orde zijn.

Lees hier het hele bericht: https://dibevo.nl/nieuws/russische-dwerghamster-toch-definitief-afgewezen-voor-positieflijst.

1 Oktober 2026 - **De Taxus baccata heeft een tweede opinie gekregen!**

We hebben goed nieuws over de - terecht betitelt als "Senior" - Taxus! De Bomenstichting heeft ons in contact gebracht met een bomenverzorger. Hij is naar de boom komen kijken, en heeft de volgende diagnose gegeven:

*Donderdag 1 oktober heb ik de taxus bekeken en opgemeten op 1.80m hoogte.

+Lees meer...

De omtrek is 1.93m. De hoogte van de boom schat ik op 15m, leeftijd tussen 80 en 120 jaar, verkeert in uitstekende conditie en staat op de uiterste hoek van het perceel van de eigenaar. De kapvergunning is op verzoek van de vastgoedeigenaar Havensteder aangevraagd. De kosten voor het totaal verwijderen van de boom moeten met een telescoopkraan uitgevoerd worden en schat ik op minimaal €3.500.

In de 47 jaar dat de heer Borghmans op deze boom uitkijkt, is de boom tweemaal teruggesnoeid tot op de kale stam. Het is onvoorstelbaar dat met de huidige technische mogelijkheden de boom nu geheel verwijderd zou moeten worden. Bewoners Borghmans en van Ostaijen hebben een aankondiging hoorzitting ontvangen, er werd nog geen datum genoemd.

Hoop op goede afloop, groet, flip scherbeijn*

Nieuwe anti Halloween slogan

"Bescherm onze wijken, stop de horror. Teken voor een Halloween-vrij Nederland!".

Speeltuin voortsweg

Wij hebben uit betrouwbare bronnen vernomen dat de speeltuin aan de Voortsweg mag blijven. Echter is dit nog niet door de gemeente bevestigd en niet terug te vinden in de besluiten, Bestuursopdracht Waardevolle speeltuinen en buurtpleinen van 6 oktober.

+Lees meer...

Maar wij houden goede hoop!

Op naar de 1.000 handtekeningen!

Lieve mensen, we zijn goed op weg naar de 1.000 handtekeningen. Nog beter is het als we daar overheen gaan.

+Lees meer...

Dus bij deze de oproep om de petitie te delen met anderen en hem onder de aandacht te brengen in je netwerk. Tot 2 november kan worden getekend. De gemeenteraad neemt op 16 november een besluit over de begroting voor 2027.

Heel veel dank! De mondiale organisaties van Tilburg