De petitionaris van de petitie Maak van de snelle e-bike een bromfiets vraagt u de petitie te ondertekenen:
"Een e-bike in de EU stopt met het geven van trapondersteuning als een snelheid van 25km/u is behaald. Steeds meer e-bikes gaan door allerlei technische truuks veel sneller. Dus dat zijn in feite brommers of 'speed pedelecs'. Behandel ze ook zo!
Teken daarom de petitie op https://snellefietsenbromfietsen.petities.nl"
Wilt u deze of een andere petitie ook aandacht geven hier?
Op het moment van schrijven staat de teller op 198 handtekeningen. Enorm fijn en een stimulans voor ondergetekende om de strijd met vuur te vervolgen! Gelukkig wordt dus toch de enorm schrijnende en pijnlijke zaak van seksueel misbruik in zijn vorm(en) eerlijk in de ogen gekeken.
Helaas, door het gros (nog) niet.... Jammer. Angst? Het niet willen? Dan een vraag aan u of jou, mocht dit je over de streep trekken: 1. Wat als dit onder uw of jouw dak zou plaats vinden? Volgt er dan actie? 2. Wat als dit in uw directe omgeving gesignaleerd wordt? U laat dit lekker gaan terwijl u dit weet, of zoekt u uit hoe u het beste dit kan stoppen?
Indien u beide vragen met ja heeft 'moeten' beantwoorden, acht ik dit voldoende overtuigend bewijs dat er geen belemmering zou moeten zijn om anoniem desnoods te ondertekenen. Vergeet alstublieft niet uw mail adres te checken en uw handtekening te bevestigen. Anders wordt uw handtekening niet geteld. Anonimiteit = gewaarborgd.
Alvast hartelijk dank voor uw steun.
Hoe kan je zo'n grote operatie uitvoeren?
Het hoeft niet in 1 klap. Je kan ook beginnen met degenen die 67 en drie maanden worden - en daarmee recht op AOW krijgen - de kaart te geven.
Als dat goed gaat voer je het tempo op.
Maar sommige AOW'ers kunnen zich dit niet veroorloven, een treinritje kun je niet eten
Van de ruim 3,5 miljoen AOW'ers zijn er zo'n 60.000 die op bijstandsniveau leven. Die kan je de kaart terug laten geven aan NS en die maakt de waarde van de kaart aan ze over. Maar dat blijft dan een individuele keuze want evengoed zien ze het wel zitten omdat ze er gratis familie mee kunnen bezoeken die kan helpen of tweedehands koopjes in het hele land kunnen scoren.
En anderen kunnen om medische redenen er geen gebruik van maken
Dat gaat om gemiddeld de laatste 3 jaar van een mensenleven. Maar ondertussen wordt men steeds langer gezond oud. Zo kan je jaren de kaart goed gebruiken. Ook voor hen zou er een teruggave-optie ingevoerd kunnen worden. Bewijs opsturen naar de NS Klantenservice en de kaart wordt gepauzeerd en overgemaakt als geldbedrag.
Weer anderen zullen toch de voorkeur blijven geven aan de auto
Ook zij profiteren van de kaart, maar dan indirect. Als anderen wel de auto laten staan of zelfs opgeven zal er meer ruimte komen. Met name in de spits. Als er in de spits in de trein meer zitplaatsen komen zullen sommige autoforensen weer voor het ov kiezen. Met maar een paar procent gedragsverandering kunnen autoknelpunten zich al spontaan opheffen.
In delen van het land is er geen treinstation
Daarom moet de regeling uiteindelijk ook gaan gelden voor al het ov. Sommige regionale vervoerders hebben overigens nu al gratis lokaal ov voor ouderen. Maar ook al moet je tientallen kilometers met de auto naar een station, als je een lange reis maakt kun je het grootste deel wèl met de trein doen en zo brandstof besparen.
Maar niet iedereen wil reizen
Ondertussen is vereenzaming wel een groeiend probleem. Als het reizen geen obstakel is kan je gelijken met dezelfde interesses, vage kennissen of verre familie toch opzoeken, terwijl het nu gekkigheid is om er een hele reis voor te maken. Het is gezond om op pad te gaan.
Het ov is veel te ingewikkeld
Vroeg of laat kan je toch afhankelijk worden van het ov als je geen auto meer mag of kan rijden. Het is beter om dan al vertrouwde routines te hebben ontwikkeld. Overigens is het al doende snel (weer) te leren. Als er ondertussen - door de kaart - veel leeftijdgenoten ook in het ov zijn dan wordt het al veel minder eng en gezelliger
nieuws uit de volkskrant van vandaag Roep om boycot WK voetbal groeit door optreden Trump, Oproep oud-politiebaas slaat aan op LinkedIn De roep om het WK voetbal te boycotten − of de VS het toernooi te ontnemen − zwelt aan door de acties van Donald Trump. ‘We kunnen niet blijven doorleven alsof dit een ver-van-ons-bedshow is’, schrijft oud-politiebaas Bernard Welten.
Voor de voormalige hoofdcommissaris van de Amsterdamse politie is, na Trumps dreigende taal over Groenland, kennelijk de maat vol. Welten pleit voor een ‘zichtbaar maatschappelijk signaal’. Te beginnen met het boycotten van het WK, ‘zolang sport wordt gebruikt als decor voor autoritaire normalisering en geopolitieke chantage’. Niet omdat sport schuldig is, schrijft hij. ‘Maar omdat zwijgen geen neutrale positie meer is.’
voor het onderteken .
voor het onderteken .
America is hosting the FIFA World Cup, a prestige project for Donald Trump, who is robbing Venezuela of its oil, executing suspected drug smugglers without evidence, carrying out raids and deportations, threatening Colombia, Mexico, and Cuba, and blowing up NATO with the announced annexation of Greenland.
https://boycottnagroenland.petities.nl.
De heffing van 10 procent gaat op 1 februari in en wordt volgens Trump op 1 juni verhoogd naar 25 procent..
NOS , Dutch News Agency U.S. President Trump is imposing a 10 percent import tariff on the Netherlands and other European countries for all goods.
He announced this on his social media platform Truth Social. Besides the Netherlands, this applies to Denmark, Norway, Sweden, France, Germany, the United Kingdom, and Finland. Trump says the measure is being taken because these countries are participating in a Danish military mission in Greenland, which is seen as preparation for a possible NATO exercise. This week, outgoing Minister Brekelmans announced that the Netherlands is sending two soldiers to Greenland.
Earlier, the other countries said they would also be sending personnel. Belgium did so as well, but that country is notably not mentioned by Trump. "It is not yet clear whether Trump has forgotten our country or if, for some reason, we have been given an exception," writes the VRT about it.