You, the petitioner

Updates

Het Comité van Aanbeveling en meer nieuws

Kunstenaar: Arie Berkulin (1939) Titel: Novio Magus Locatie: Waalkade (ter hoogte van het Holland Casino) Jaartal: 1995

Comité van aanbeveling:

  • Wim de Natris - Kunsthistoricus / galeriehouder,
  • Karolien Andela - Voormalig publieksvoorlichter gemeente Nijmegen,
  • Prof dr Nico Nelissen - Em. hoogleraar Radboud Universiteit Nijmegen
  • Wim Kol, Architect / winnaar Karel de Grote Oeuvreprijs,
  • Gerard Mangnus - Oud-directeur De Bastei,
  • Ton Thus - Landschapsarchitect / stedebouwkundige,
  • Wim Hompe - Oud voorzitter bestuur GBK (Gelderse Beeldende Kunstenaars)

Kunstenaars: Adelheid en Huub Kortekaas, Ronald Tolman, Peter Struycken, Jan Samsom, Marc Ruygrok, Klaas Gubbels, Cor Litjens, Gonda van der Zwaag, Henk Visch, Geert Schiks

Romeinse cijfers niet meer te lezen!

Het geheimzinnige beeld op de Waalkade is van zijn betekenis beroofd. Arie Berkulin heeft het in opdracht van de gemeente in 1995 gemaakt. Hem werd gevraagd een beeldbepalend baken te maken voor een van de belangrijkste plekken van de stad. Daar waar de rivier de stuwwal raakt en eeuwenlang een diepe haven heeft uitgeslepen, kruist de zichtlijn vanaf het Kelfkensbos op de rivier, de Waalkade. Precies daar had Arie Berkulin een dynamisch baken neergezet. Het is een abstract beeld, je ziet niet dadelijk wat het voorstelt, het is zo'n beeld waarbij je even moet nadenken, het geeft z'n betekenissen niet zomaar prijs. Maar als je eromheen loopt, of als je er van een afstand peinzend naar kijkt dan zie je het plotseling. Eerst zijn het alleen maar drie enorme scheve palen met vier dikke platen erop en eronder, de bovenste met een gat erin! Ja hoor, heel imposant! Maar is dat alles? Nou nee. Loop eromheen, bekijk het van een afstand, loop de brug op en zie hoe het ook van verre werkt, en ook vanaf het Kelfkensbos was het een schakel tussen de rivier, de kade en de bovenstad. Zelden zie je beelden die van ver en van dichtbij zo sterk werken. Juist de abstracte eenvoud, de grootheid op die plek maakte het kunstwerk sterk. Dat het Romeinse cijfers waren kwam er bij, die verwijzing naar ons Romeins verleden, was een aanvulling op het baken dat het was.

Helaas, ons Romeinse baken is niet meer. Het is van de trap geduwd, met z'n voeten in het water, van zijn betekenissen beroofd. Door het uit het kruispunt van zichtlijnen te verwijderen kan zich de betekenis niet meer ontvouwen. We kunnen er niet meer goed omheen, het heeft zijn dynamiek verloren. Waarom? Het kan heel goed weer op zijn oude plaats gezet. Dat kan nog steeds! Laten we het beeld in oude glorie herstellen, en weer neerzetten waar het hoort. Op het punt waar bovenstad, beneden stad, kade en rivier elkaar ontmoeten. Berkulin terug in de navel van Nijmegen!

Mieke Koenen

Petitie officieel gestart!

De petitie om het maximum van 140 nachtdiensten per jaar te verhogen is vandaag officieel gestart. Help mee door te tekenen en te delen met collega’s in de zorg.

+Read more...

Samen kunnen we zorgen voor betere roosters, minder werkdruk en veiligere nachtdiensten.

positieve reactie van de burger

burgerondersteunende petitie.

positieve steun van burger

veel mensen steunen deze petitie. ouders docenten en vooral gymleraar willen ze graag de zwemles terug bij basisschool.

Actie bij hoofdkantoor Albert Heijn

Donderdag 13 november, 9:00 uur Ahold hoofdkantoor, Provincialeweg 11, Zaandam

Kom naar de actie en laat Albert Heijn zien dat vakbondsrechten gerespecteerd moeten worden!.

Memorial for Navalny unveiled

In front of the Russian Embassy in The Hague, a memorial was unveiled on Saturday, November 8, for the late Russian opposition leader Alexei Navalny.

STATEMENT FROM THE PETITION ORGANIZER

Perhaps you have already heard about this in the news.

His widow, Yulia Navalnaya, and city councillor Robert Barker unveiled the plaque together with us. It bears an inscription in Dutch, English and Russian: “Alexei Navalny (1976–2024), died for freedom.”

This initiative came about thanks to this petition.

+Read more...

The petition, which called for the street in front of the embassy to be named after him, was signed more than 86,000 times by all of you.

Since renaming the street ultimately proved impossible, even after we tried to convince the municipality to look beyond the existing rules, the city offered this memorial and bench as an alternative. We gladly accepted. Those present, and I as the initiator of this petition, expressed our gratitude for this sign of support for the Russian struggle for freedom.

Without your signatures, none of this would have been possible. So thank you all very much.

Warm regards, Lissa Hollmann

It has been covered and discussed in various news media, including: https://www.omroepwest.nl/politiek/5034606/gedenkteken-voor-navalny-op-bankje-bij-russische-ambassade-een-mooi-moment

https://nos.nl/artikel/2589653-weduwe-navalny-onthult-plaquette-tegenover-russische-ambassade-in-den-haag

https://www.denhaag.nl/pers/persberichten/gedenkplaquette-alexei-navalny-onthuld-in-aanwezigheid-van-yulia-navalnaya/

Wachten Op Antwoord

Hij is gesloten we wachten op antwoord .

2025-11-11 | Petition Red de ijsbaan van Den Helder

Docent vertrekt bij Radboud Universiteit

De docent Sociale Geografie vertrekt bij de Radboud Universiteit, wordt bevestigd door de universiteit.

Bron: onder andere NOS

.

Zwembad Overschie wordt definitief gesloten

Belangrijke update over Zwembad Overschie

Tijdens de recente gemeenteraadsvergadering 6 november j.l. heeft de wethouder aangegeven dat er geen extra geld meer naar Zwembad Overschie gaat en dat het huidige zwembad definitief gesloten wordt per 31 december a.s.

Meer info: Vergaderagenda & video, voor het fragment van de wethouder: even naar beneden scrollen of de vergadering vooruit streamen om direct te kijken via deze link; https://rotterdamraad.bestuurlijkeinformatie.nl/Agenda/Index/a43f15c2-48d0-4f2c-9271-0eac5431dc07

We hebben met zijn allen ons best gedaan.

+Read more...

Helaas heeft het Petitie- en Burgerinitiatief niet het gewenste effect mogen hebben.

Toch heeft de wethouder en de gemeente Rotterdam duidelijk gemaakt dat een nieuw zwembad in Overschie heel belangrijk is en de pijlen hierop zijn gericbt.

Dit geeft ons hoop voor de toekomst: de bouw van het nieuwe bad staat gepland vanaf 2028, met een oplevering in 2030.

De wethouder gaf ook aan dat huidige partijen terug kunnen komen in het nieuwe zwembad. Tot die tijd zwemmen we elders, en helaas is dat niet anders.

Nogmaals dank voor uw steun, Met vriendelijke groet, Actiegroep behoud Zwembad Overschie

2025-11-10 | Petition Hou Zwembad Overschie open