Wij
ZZp’ers, freelancers, kleine ondernemers in bouw, IT, zorg, cultuur, onderwijs, transport en horeca
constateren dat:
- de wet DBA niet werkt in huidige staat. De overheid zegt regels te hebben; de nieuwe Wet DBA. Maar die zaait meer chaos dan orde!
- opdrachtgevers bang zijn, zzp’ers klussen verliezen en de enige winnaars bedrijven zijn die schimmig blijven spelen.
- werkgevers sociale premies ontwijken en risico’s afschuiven op ons ZZP'ers: geen ziekengeld, geen ontslagbescherming, geen pensioen.
- we alles zelf dragen. En als het misgaat? Dan sta je er alleen voor.
- een wettelijke verplichte aanbetaling een duidelijke scheiding maakt tussen werknemers en freelancers.
- het onafhankelijkheid teruggeeft aan de freelancers.
- het kleine ondernemers ook zal beschermen door betere cashflow, een beter vestingingsklimaat.
- het ZZP'ers beschermt tegen te wanbetaling, grensoverschrijdend gedrag, en de druk op het juridisch systeem in Nederland verlaagt.
en verzoeken
aanbetaling (van minimaal 50%) wettelijk in te voeren voor het inzetten van freelancers als alternatief voor de Wet DBA.