U, de petitionaris
Img 5884

Plaats de Maria Goretti op de monumentenlijst van Gennep

2 ondertekeningen

Het gebouw van de voormalige Maria Goretti is een markant gebouw en een voorbeeld van de wederopbouw na WOII. Dit geldt voor zowel het uiterlijk als voor de binnenkant met de grote trap de balustrades en grote lokalen. Helaas wil de gemeente het gebouw niet als gemeentelijk monument aanwijzen.

Petitie

Wij

inwoners en (oud-)leerlingen van Gennep, onderwijzend en ondersteunend personeel van de voormalige Maria Goretti in Gennep

 

constateren dat:

  • het college onvoldoende bereid is om iconische gebouwen die in Gennep staan, en in het bijzonder het schoolgebouw aan de Picardie, te behouden voor de huidige inwoners en hun nazaten.
  • het een gebouw is met schuilkelders vanwege de koude oorlog.
  • het gebouw de dijkdoorbraak van de Niersdijk tijdens de kerst in 1993 heeft doorstaan.

 

en verzoeken

  • de gemeenteraad van Gennep om het college op te dragen om het (hoofd)gebouw van de voormalige Maria Gorettischool aan de Picardie aan te wijzen tot gemeentelijk monument.
  • vast te leggen dat bij een toekomstige planontwikkeling in dit gebied het uitgangspunt is dat het pand zal moeten worden behouden.
  • vast te leggen dat iedere andere bestemming, wijziging of hoe ook genaamd van dit pand de instemming behoeft van de gemeenteraad.

Ondertekenen

 
We e-mailen u een link waarmee u uw ondertekening kunt bevestigen. Uw gegevens worden niet doorgespeeld aan derden en blijven bij de Stichting Petities.nl. Meer hierover leest u in onze privacyverklaring.

Details

Ontvanger:
Gennep 
Petitieloket:
Einddatum:
12-10-2025 
Petitionaris:
Govert Teunissen 

Geschiedenis

Ondertekeningen