U, de petitionaris
Unesco 20260530 224155 0000

Maak van het Domplein-complex één UNESCO Werelderfgoed

6 ondertekeningen

De Domtoren, kerk, Pandhof, Flora’s Hof, DomUnder en het Academiegebouw vormen samen 2000 jaar gelaagde geschiedenis op een plein. Dit unieke complex verdient internationale erkenning. Help mee het historische hart van Utrecht op de kaart te zetten als een samenhangend UNESCO Werelderfgoed!

https://dompleinunesco.petities.nl

Petitie

Wij

inwoners en sympathisanten van de stad Utrecht

 

constateren dat:

  • het Domplein-complex een unieke historische kern vormt die tweeduizend jaar geschiedenis representeert.
  • de monumenten op en rond het plein (van Romeins castellum tot de geboorteplaats van de Nederlandse staat) nu te veel als losse delen worden gezien.
  • de ware cultuurhistorische waarde zit juist in de samenhang van het hele gebied, wat bescherming en internationale erkenning op hoog niveau verdient

 

en verzoeken

  • aan de slag te gaan om het hele Domplein-complex op de UNESCO Werelderfgoedlijst te krijgen.
  • hiervoor samen te werken met de Universiteit Utrecht en het Bisdom, en vraag de minister om de procedure hiervoor te starten. Zet ons historische hart wereldwijd op de kaart!

Ondertekenen

 
We e-mailen u een link waarmee u uw ondertekening kunt bevestigen. Uw gegevens worden niet doorgespeeld aan derden en blijven bij de Stichting Petities.nl. Meer hierover leest u in onze privacyverklaring.

Details

Ontvanger:
Utrecht 
Petitieloket:
Einddatum:
29-08-2026 
Petitionaris:
Krijn Siefken 

Geschiedenis

Ondertekeningen