U, de petitionaris
Cold case

Geef cold cases een kans: pas de Wet politiegegevens aan

388 ondertekeningen

De Wet politiegegevens regelt politiegegevens en beschermt privacy. Maar bij cold cases belemmert zij herbeoordeling, datadeling en inzet van moderne technieken. Pas de Wet politiegegevens gericht aan, zodat privacy blijft beschermd én waarheidsvinding mogelijker wordt. Laat belangrijke puzzelstukken niet verloren gaan! Structurele herbeoordeling en veilige datadeling voor doorbraken.

https://redcoldcases.petities.nl

Petitie

Wij

nabestaanden, hun families, professionals en andere medestanders

 

constateren dat:

  • bij cold cases de Wet politiegegevens herbeoordeling, datadeling en inzet van moderne technieken belemmert. Pas de WPG gericht aan, zodat privacy blijft beschermd én
  • waarheidsvinding in combinatie met privacybescherming is goed mogelijker.
  • nabestaanden zijn bang dat waardevolle gegevens verdwijnen: oude sporen, dossiers, notities en metadata raken versnipperd of worden te vroeg gewist; belangrijke puzzelstukken kunnen in de huidige situatie verloren gaan!
  • door strikte delingsregels en onduidelijke bewaartermijnen kansen op heranalyse verloren gaan.
  • zonder eenduidig loket en logging families onomkeerbaar verlies van bewijs en herinneringen vrezen, waardoor waarheidsvinding stilvalt.

 

en verzoeken

  • de bewaartermijnen specifiek voor ernstige, onopgeloste zaken te verlengen.
  • stop het automatisch verwijderen door eerst een inhoudelijke check door een officier/toezichthouder in te voeren.
  • data te pseudonimiseren, zodat je langer mag bewaren met minder privacy risico; “anoniem waar het kan”.
  • het te laten toetsen door een onafhankelijke partij.

Ondertekenen

 
We e-mailen u een link waarmee u uw ondertekening kunt bevestigen. Uw gegevens worden niet doorgespeeld aan derden en blijven bij de Stichting Petities.nl. Meer hierover leest u in onze privacyverklaring.

Details

Ontvanger:
Tweede Kamer 
Petitieloket:
Petitionaris:
Veruschka van Dijke 

Geschiedenis

Ondertekeningen

Nieuws

Nieuwe opnames

Er zijn weer nieuwe opnames gemaakt over de cold case van mijn moeder. Er komt deze maand een nieuwe podcast uit met Tom Veldhuijzen waarin ik verteld over mijzelf, de zaak van mijn moeder en ook kort vertel over wat ik van de WPG wet vind.

+Lees meer...

Ook komt er aanstaande donderdag een uitzending van PowCrime online met Owen O'Brien waarin we de moordzaak van mijn moeder weer uitgebreid bespreken. Maar dat was nog niet alles, aansluitend hier op willen we een vervolg gaan maken die gericht is op de WPG wet.

Dankbaar voor alle aandacht die de moordzaak van mijn moeder nu krijgt ben ik ook heel erg bang dat het nu toch echt zo ver gaat komen dat we velen benodigde bewijsstukken gaan verliezen. En dus niet alleen in de moordzaak van mijn moeder, maar ook die van zo ontzettend veel andere zaken. Zaken die ook belangrijk zijn, zaken waar ook nabestaande nog altijd hopen op een antwoord

08.09.2026