You, the petitioner
There is news!
Img 2765 scaled

Behoud de voetbalkooi aan de Klaproosweg als veilige speelruimte

531 signatures

De gemeente Zoeterwoude wil de voetbalkooi aan de Klaproosweg verwijderen. Daarmee verliezen kinderen in Bloemenweide én in de rest van het dorp hun belangrijkste veilige speel- en sportplek. Wij willen dat de voetbalkooi behouden blijft.

https://voetbalkooiklaproosweg.petities.nl

Petition

We

ouders, kinderen, buurtbewoners en inwoners van Zoeterwoude

 

establish that:

  • de gemeente voornemens is de voetbalkooi aan de Klaproosweg te verwijderen.
  • ⁠dit de enige plek is waar vooral jongere kinderen (tot 9 à 10 jaar) veilig kunnen spelen, dicht bij huis en onder natuurlijk toezicht van omwonenden.
  • ⁠kinderen anders moeten uitwijken naar de randen van het dorp, waar minder toezicht is en de routes minder veilig zijn. -⁠ ⁠de voetbalkooi ook een belangrijke functie heeft voor schoolkinderen en BSO‑groepen, die hier dagelijks sporten en bewegen.
  • ⁠de kooi een dorpsfunctie vervult: kinderen uit het hele dorp komen hier samen.
  • ⁠de sociale waarde van de kooi groot is: ontmoeting, beweging, gezondheid, leren omgaan met regels en rekening houden met elkaar.
  • ⁠het verwijderen van een speelplek in strijd is met het gemeentelijke Speelruimteplan en het recht van kinderen op spel en recreatie.
  • ⁠een woonklimaat zonder veilige speelruimte geen goed woonklimaat is.

 

and request

  • de voetbalkooi aan de Klaproosweg te behouden, -⁠ ⁠het kinder- en jeugd­belang expliciet mee te wegen in de besluitvorming,
  • ⁠te kiezen voor maatregelen die eventuele overlast beperken, in plaats van een speelplek te verwijderen en
  • te zorgen dat Zoeterwoude een dorp blijft waar kinderen veilig, gezond en dichtbij huis kunnen spelen en sporten.

Sign this petition

 
We e-mail you a link to confirm your signature. Your data will not be shared with third parties and remains with the Stichting Petities.nl. Your name and place of residence will only appear if you choose this. Read more about this in our privacy statement.

Details

Addressed to:
Zoeterwoude 
Petition desk:
Closing date:
2026-02-26 
Lead petitioner:
Pepe de Jong 
Organisation:
Ouder- en buurtgroep behoud voetbalkooi Klaproosweg  

History

Signatures

Updates

College van B&W

Wat zou het fijn zijn als we een college van Burgemeester en Wethouders hebben die ziet dat er een krapte aan speelplekken in het dorp is, die hecht aan het belang van goede voorzieningen voor de jeugd en hier voor gaat staan en de voetbalkooi weer openstelt. Wat zou dat fijn zijn..

2026-02-09

heeft je partner ook getekend

Binnen sommige huishoudens is slechts door één van de bewoners getekend. Voor veel zaken is dat ook gemakkelijk.

+Read more...

Voor ons zou het fijn zijn als er door iedereen met een eigen account wordt getekend. Check het even bij elkaar!

We staan bijna op 500!!

2026-02-05

richting de 500

We gaan goed, nog 38 verwijderd van de 500. 1 op de 8 volwassenen in het dorp vindt dat de voetbalkooi moet blijven.

+Read more...

We willen graag in gesprek met de burgemeester en de wethouder. Komende maandag zijn we bij Centraal+ te zien en te beluisteren.

2026-02-04