De kantoren van de Marokkaanse consulaten in Nederland missen de minste voorzieningen, terwijl ze zich bevinden in een zeer ontwikkeld land. De consulaten zijn gevestigd in oude gebouwen die "allang gerenoveerd hadden moeten worden, iets waar uw ministerie nooit aan heeft gedacht. "
Boze Marokaanse Nederlanders
De meerderheid van de Marokkaanse jongeren beschikt niet over Marokkaanse identiteitskaarten, "niet omdat ze het niet willen, maar omdat ze deze consulaten vermijden."
De kwestie heeft geen onderzoek nodig, want alles is duidelijk zichtbaar: verouderde en vochtige muren, vieze deuren, verouderde bureaus en stoelen, vieze wc's, gefrustreerde ambtenaren die "hun frustraties vertalen in hun omgang met de burgers, verouderde technieken..."
Wij eisen dat uw ministerie een eind maakt aan de vernedering van de Marokkanen van de diaspora. Het beëindigen van deze vernedering moet beginnen met de modernisering van de consulaten, in de brede zin. De eerste stap daartoe is het beschikbaar stellen van een betere "vestiging voor de consulaten, met daarbij de benodigde voorzieningen."