- help
- uw privacy
- beheer uw petities
- hosting gesponsord door XS4ALL
28-04-2009
Persbericht: Newropeans start petitie tegen Stemwijzer
Uit onvrede met de Stemwijzer start de nieuwe trans-Europese partij Newropeans een petitie tegen de Stemwijzer. Volgens Newropeans worden nieuwe partijen systematisch benadeeld door de Stemwijzer doordat zij apart moeten worden aangevinkt en bekende partijen niet. De petitie staat op het adres: http://maakstemwijzerdemocratisch.petities.nl
Lijsttrekker van Newropeans Arno Uijlenhoet: "Newropeans heeft juist als belangrijkste punt dat de bestaande, nationale partijen de huidige bestuurlijke crisis in Europa hebben veroorzaakt en dat alleen een Europese partij zoals die van ons, Europa weer perspectief kan bieden. Het is daarom extra pijnlijk dat wij door de Stemwijzer standaard buiten de stemadviezen worden gehouden".
De concurrerende stemwijzer EU Profiler maakt dit onderscheid niet en geeft adviezen over partijen uit alle Europese lidstaten.
In 2006 heeft Sammy van Tuyl via een kort geding een uitspraak van de rechter gevraagd over deze benadeling. De rechter achtte het aangetoonde nadeel niet zwaarwegend genoeg.
Veronique Swinkels, campagneleider van Newropeans en kandidaat: "De toename van internetgebruik in verkiezingstijd zorgt in 2009 voor veel meer nadeel dan in 2005 het geval was. Bovendien is het niet de rol van het Instituut voor Publiek en Politiek dat de Stemwijzer organiseert, om vooraf de opties voor de kiezers te bepalen".
Er is contact geweest met het Instituut voor Publiek en Politiek en zij blijven bij hun beslissing alleen de partijen die volgens verder niet nader genoemde peilingen een zetel krijgen, automatisch mee te nemen in het stemadvies "om het instrument gebruikersvriendelijk te houden."
Informatie voor de redactie:
Newropeans is een nieuwe Europese politieke partij. Wij zien dat de nationale partijen Europa niet kunnen veranderen. Als het aan hen ligt blijft Europa de komende 5 jaar weer zonder invloed van de burgers. Weer 5 jaar beslissingen achter gesloten deuren. Weer 5 jaar verdeeldheid over wereldproblemen.
Newropeans wil dit oude ondemocratische Europa veranderen. Wij willen grip op Europa en een eigen Europese stem in de wereld. Newropeans is een nieuwe Europese politieke partij en doet in meerdere landen van Europa mee aan de verkiezingen.
Meer informatie:
Veronique Swinkels
Coördinator Newropeans in Nederland
Tel: 06 51572672
of
Arno Uijlenhoet
Lijsttrekker Newropeans in Nederland
Tel: 06 42115535
Newropeans: www.newropeans.eu
E-mail: nederland2009@newropeans.eu
------------------ Newropeans wil helderheid en grip op Europa! -------------------
nieuws bij petitie:
-
11 feb
12Reactie van SP op "Overheid, pas de abortuswetgeving aan!"
-
11 feb
12Paul Blumenthal van Zwitserse spoorwegen pleit ook voor eenvoudige NS-dienstregeling
-
08 feb
12Reactie van ChristenUnie op "Overheid, pas de abortuswetgeving aan!"
-
08 feb
12Angolees gezin Joao uit Hoogeveen krijgt na ruim 10 jaren procederen een verblijfsvergunning
-
08 feb
12vergadering commissie amsterdam
-
07 feb
12Positieve eerste reacties
-
05 feb
12al 49 stemmen
-
04 feb
12Den Haag neemt voorstel uit grote petitie over
-
04 feb
12Gemeentekantoor Heuvelrug bij: "De Slag om Nederland" op maandag 6 februari 2012,
-
02 feb
12BEVESTIG uw ondertekening via de link in uw e-mail!
-
31 jan
12Stadspartij niet naar de Riepel maar naar winkelcentrum Dorperweerth aan de Drooghe Bol!
-
30 jan
12Gemeentekantoor Heuvelrug bij: "De Slag om Nederland" op maandag 6 februari 2012,
-
27 jan
12Stadspartij Den Helder opnieuw op de markt!
-
26 jan
12verlenging tot 30 september
-
25 jan
120900-klantenservicenummers worden goedkoper
-
24 jan
12Bevestigen
-
22 jan
12wetgevingskalender fase 2
-
21 jan
12410 ondertekeningen op Zaterdag markt Den Helder
-
20 jan
12Politieman verdacht van zoekmaken bewijs
-
20 jan
12officiele bekendmaking wetsvoorstel
-
20 jan
12Petitie wordt dinsdag aangeboden
-
16 jan
12Onlinepetities ter discussie op Radio 1 in Avondspits
-
15 jan
12Turk dood in Zweedse politiecel
-
13 jan
12'Ik wil nog meer vaart brengen in het verkeer op de weg, op het spoor en op het water.
-
13 jan
12De grensregio's worden beter bereikbaar voor treinverkeer.
-
13 jan
12Petitie voor stoptrein Emmerich
-
12 jan
12De provincie stelt in een brief aan de minister dat de reiziger niet de dupe mag worden.
-
08 jan
12Petities.nl is een Algemeen Nut Beogende Instelling
-
03 jan
12De dode mus van de Postcodeloterij
-
02 jan
12Adreswijziging Stichting Petities.nl




