12-02-2009
Boterbloem past perfect bij Proeftuin Amsterdam van Marijke Vos
“Op dinsdag 5 juni is Proeftuin Amsterdam officieel van start gegaan. Dit initiatief gaat over het stimuleren van gezond en lekker eten in Amsterdam en omgeving, meer gebruik van producten uit de regio en voedsel dat milieu- en diervriendelijker is. Diverse initiatieven en activiteiten worden samengevoegd om gezonde leefgewoonten en een meer duurzame voedselketen te stimuleren. De gemeenten Amsterdam en Zaanstad, de provincie Noord-Holland en het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) hebben op 5 juni afgesproken een actieprogramma uit te voeren in Amsterdam en de regio. Dit wordt de eerste voedselstrategie in Nederland. Ideeën voor het actieprogramma zijn gezonder eten in schoolkantines, meer schoolbezoeken aan boerderijen om de bewustwording te stimuleren, streekmarkten in stadsdelen en kooklessen op het VMBO. Door het actieprogramma komt er ook meer aandacht voor de ontwikkeling van het platteland rond Amsterdam en de positie van agrarische producenten.”
Ecologische boerderij De Boterbloem past perfect in dit ontzettend goede plan. Kinderen uit Osdorp en andere buurten van Amsterdam West kunnen er kennismaken met het boerenbedrijf. Er wordt duurzaam verbouwd. Lokale ecologische producten, gezond en goed voor het milieu, komen er vandaan.
Kortom, De Boterbloem past in dit mooie beleid van de Centrale Stad. En daarom hopen we dan ook dat vanuit de Centrale Stad ingegrepen zal worden om het bestemmingsplan van de Lutkemeer zo te wijzigen dat biologische landbouw - die er immers al met succes wordt bedreven - daar bestendigd wordt.
nieuws bij petitie:
-
31 aug
10Wil jij ons helpen?
-
29 aug
10Pop Up Restaurant
-
29 aug
10Verkorte link
-
24 aug
10De Ombudsman in actie tegen wachtlijst PGB
-
20 aug
10Op BNR Nieuwsradio: Laat ministers solliciteren
-
19 aug
10DE FAMILIE REDZOVIC HEEFT VERBLIJFSVERGUNNINGEN!!!
-
18 aug
10actie voor inclusief onderwijs in Canada
-
17 aug
10Wet gelijke behandeling
-
15 aug
10Veel vaker geweld tegen hulpverleners (artikel met cijfers)
-
15 aug
10Bedreiging politieagenten met keukenmes
-
15 aug
10Meer geweld tegen vrijwillige brandweer
-
15 aug
10Ruiten van Woningen politiemensen ingegooid
-
13 aug
10Onverminderd veel geweld tegen hulpverleners
-
11 aug
1010% van gemeenten reageert digitaal op petities
-
09 aug
10vergadering i.v.m aanbieden handtekeningen
-
06 aug
10Provinciale Statenverkieizingen 2011
-
05 aug
10Nu meer dan 11.000 steunbetuigingen
-
30 jul
10Petitie online via stophomogeweld.nl
-
29 jul
10meldactie Per Saldo
-
24 jul
10petities.nl ontvangt waarmerk toegankelijkheid
-
24 jul
10We hebben meer dan 500 handtekeningen binnengehaald!
-
21 jul
10Nu meer dan ooit nodig: ministers niet uit partijen
-
19 jul
10Circusdieren niet welkom in Capelle
-
17 jul
10Nieuwsbrief voor geinteressseerden
-
16 jul
10Amerikaanse twijfel over JSF
-
13 jul
10Geweld tegen hulpverleners gestegen
-
12 jul
10Bedankt, volgende keer beter
-
08 jul
10Geen scherm Grote Markt, Euroborg of Stadspark Groningen
-
01 jul
101 juli 2010 ingediende moties (mbt PGB)
-
01 jul
10analyse vervolgdebat (PGB)




